DOROST - článek

Dorost má jasno: Hlavním trenérem bude Kamil Koláček, na střídačce ho doplní Angel Krstev

27.05.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Definitivní podoba trenérských štábů mládežnických celků Pirátů se bude odvíjet od osudu seniorského týmu, nicméně jedna kategorie už ví, kdo ji povede za všech okolností. Dorost bude trénovat jako hlavní kouč Kamil Koláček, který v předešlé sezóně spolupracoval s Petrem Jírou. Asistentem u mladšího celku akademie bude Angel Krstev, jenž se do klubu vrací po šesti letech.

„V trenérských týmech u akademie nám chyběl někdo, kdo by měl zkušenosti jako obránce. Takového člověka jsem hledal. Angel bydlí v Chomutově a z jeho aktivní kariéry vím, že byl týmový hráč, protože jsme spolu hráli. Věřím, že právě tohle bude jedna z věcí, kterou přenese na naše mladé kluky,“ vysvětluje šéf mládeže Petr Jíra zapojení devětatřicetiletého bývalého reprezentanta, který oblékl nejcennější dres ve 45 duelech, v nichž jednou skóroval.

Někdejší útočník Kamil Koláček má s trénováním mládeže bohaté zkušenosti. V minulosti vedl jako hlavní trenér několik sezón chomutovský starší dorost, po reorganizaci kategorií působil právě u dorostu, takže ví, co přechod ze žákovského hokeje na ten celorepublikový obnáší.

Jednu z ikon novodobé klubové historie doplní bývalý vynikající obránce a oblíbenec místních fanoušků Angel Krstev. Někdejší hráč Nižného Novgorodu, Jekatěrinburgu, Färjestadu, Sparty Praha či Liberce se sice narodil v Praze, ale v Chomutově se usadil.

Juniorský mistr světa z roku 2000 a čtyřnásobný vítěz české juniorské extraligy oblékl bílomodrý dres v sezónách 2000/2001 a 2013/2014. Celkem má na kontě 82 startů, v nichž nastřádal 24 bodů za osm gólů a 16 asistencí. Teď bude předávat zkušenosti mladým Pirátům.