Ohlasy po utkání

„Dopředu jsem věděl, co chci udělat,“ popisoval svou branku Ondřej Kaše

Napsal 15.04.2014 Michal Luxa, Jan Matúš
O l o m o u c / C h o m u t o v - V desátém kole baráže o Tipsport extraligu zajížděli Piráti na led Olomouce. Utkání se pro chomutovské nevyvíjelo dobře, když dvakrát prohrávali. Těsně před koncem třetí periody vynutil pro Severočechy prodloužení David Hruška a v nadstavbovém čase rozhodl o bodu navíc kapitán Ľuboš Bartečko. Utkání hodnotil talentovaný mladík Ondřej Kaše, který se do statistik zápasu zapsal brankou.

Do utkání vstoupili lépe chomutovští Piráti, ovšem jako první se radovali domácí. Bartoň nahodil z rohu puk před branku, kde se nejrychleji zorientoval Vodný a uklidil ho do branky. „Chtěli jsme jít do vedení a i za nepříznivého stavu jsme se povzbuzovali a věřili, že vyrovnáme,“ prohlásil po utkání Ondřej Kaše.

Piráti se dočkali vyrovnání ve třinácté minutě, kdy se dostal do samostatného úniku právě mladý útočník, který dokázal zachovat chladnou hlavu a poslal brankáře bekhendovou kličkou na opačnou stranu. „Vojta Kubinčák mi puk výborně sklepl mezi obránce a já věděl, co udělám. Jsem moc rád, že mi klička vyšla a byla z toho vyrovnávací branka,“ hodnotil celou situaci muž s číslem patnáct na dresu.

Ve druhé části hry bylo mnoho šancí, ale branka nepadla. Piráti v úvodu hráli v početní nevýhodě, ale o největší rozruch se postaral Krstev, jenž v první příležitosti nechal vyniknou Halásze a o chvíli později nastřelil konstrukci olomoucké branky. „Oslabení jsme ubránili výborně. Nedostali jsme v nich žádnou branku a to bych viděl jako pozitivní,“ prozradil Ondřej Kaše.

Ondřej Kaše vstřelil v utkání s Olomoucí svou první branku v baráži.

Šest minut po začátku třetí periody, vstřelili Hanáci druhou branku. Po ráně Diviše vyrazil Růžička kotouč k Jerglovi a ten ho uklidil za jeho záda. „Nebyl to dobrý moment. Pořád jsme doufali, že ještě vyrovnáme, hlásil člen čtvrté formace.

Minutu a půl před koncem třetí třetiny poslal zápas do prodloužení kanonýr David Hruška, který dostal černou gumu před Halásze a ukázal, že se v takových momentech příliš často nemýlí. „Ulevilo se nám, že jsme ještě dokázali vyrovnat,“ prozradil chomutovský mladíček.

Už to vypadalo, že utkání půjde do samostatných nájezdů. Když si puk ve středním pásmu vzal Svoboda, který se s ním prokličkoval až před branku. Tam ho přihrál Bartečkovi, jenž neměl problém uklidit kotouč za bezmocného brankáře. „Nic lepšího jsme si nemohli přát. Budeme doufat, že baráž ještě zvládneme,“ prohlásil závěrem Ondřej Kaše.