Ohlasy po utkání

Dominik Pavlát zápasové manko necítil, maturitu kvůli baráži posunul na září

Napsal 24.04.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Dominik Pavlát naskočil do posledních dvou duelů baráže, kde podal velice slušné výkony. Jeho sezóna ale byla mnohem rozmanitější, protože naskočil do čtyř soutěží a zachytal si celkem za pět mužstev. S juniory ale zažil skvělou jízdu, kvůli baráži pak musel odložit zkoušku dospělosti.

Je super, že se povedlo vyhrát pro fanoušky

Piráti v posledním kole baráže, ve kterém vyzvali v souboji od příští sezóny prvoligových celků českobudějovický Motor, vyhráli 6:4. Hattrickem se blýskl Petr Koblasa, ale prosadili se i další hráči. V brance stál talentovaný mladík Dominik Pavlát. „Jsem rád, že jsme to poslední utkání zvládli. Je ovšem pravda, že jsme to mohli dohrát o něco více v klidu. Udělali jsme dost zbytečných faulů, ale je super, že se povedlo vyhrát. Hlavně pro fanoušky,“ pronesl hned po duelu brankář, který je odchovancem hokeje v Táboře.

Jednička juniorky a borec, který letos nastoupil za pět týmů, naskočil již do utkání v Kladně. Tam se mu povedlo vychytat postupující mužstvo, i když se do branky podíval poprvé od vypadnutí juniorského mužstva v semifinále DHL extraligy. „Dlouho jsem nechytal, byly to nějaké dva tři týdny. Na Kladně mě to trochu překvapilo, že jsem z toho nebyl nikterak nervózní. Bral jsem to jako další zápas a šlo mi to, takže jsem rád,“ doplňoval sympatický brankář, jehož oblíbeným číslem je devětatřicítka. „Nepochyboval jsem o sobě, že bych neuměl chytat. Byl jsem rád, jak jsem si hned sáhl na puk. Po první střele to bylo v pořádku a šlo to,“ dodal k zápasovému vytížení.

Pirátský tým pro sezónu 2018/19 si užil ještě jeden povedený večer. I přes sestup do nižší soutěže přišlo do ROCKNET ARÉNY nad tisíc věrných fanoušků a hráčům za ročník poděkovali. Jak toto gesto vzal Pavlát, jenž byl vyhlášen nejlepším juniorem měsíce září v českém hokeji? „Fanoušci jsou tady skvělí. Chtěl bych poděkovat těm, kteří přišli a stále nás podporují.“

Nejbláznivější sezóna v kariéře. Maturita až v září

Celkem pět týmů a čtyři různé soutěže. Dominik Pavlát si letos mimo juniorku a hlavní tým Pirátů zachytal také v Kadani, Ústí nad Labem a v dresu Bíliny si zkusil i druhou nejvyšší soutěž. Jaká to byla sezóna? „Byla jednoznačně nejbláznivější v moji kariéře,“ pousmál se po posledním zápase ročníku Pavlát. „Já doufám, že už tohle nikdy nezažiji. To cestování, neustálé adaptování na jinou ligu. Bylo to hrozně náročný,“ dodala chomutovská naděje.

A je něco, co skončená sezóna Dominiku Pavlátovi dala? „Neuvěřitelně jsem se posílil po psychické stránce, pokud bych nebyl takhle mentálně silný, tak jsem to nemohl zvládnout,“ odpovídal promptně a bez váhání. A jaké byly nejlepší a nejhorší momenty? „Nejhorší moment? Asi když jsme zjistili, že z té extraligy padáme. Nejsvětlejších bylo více. Postup do semifinále juniorů, zápasy, co se mi povedly v áčku. I zápasy v Kadani a Ústí, bylo toho více.“

Za zmínku určitě stojí také porouchané autobusy či nedokončené cesty... „Asi jsem přitahoval štěstíčko. Zažil jsem to s Kadaní, kdy jsme nocovali na D1 cestou do Jihlavy. Pak to semifinále, kdy nám umřel autobus. Byla to škoda, ale nebudeme se na nic vymlouvat. Mohli jsme si to uhrát doma, ale neuhráli,“ zastavil se nad nemilou situací Dominik Pavlát.

Nejvíce toho Dominik Pavlát odchytal v juniorském mužstvu, které došlo až do semifinále a nakonec skončilo na nepopulárním, ale za to naprosto skvělém čtvrtém místě. „Ta parta si tam sedla úplně super. Ten rozdíl byl v klíčových hráčích, kteří tam byli. Pokud by tam byl někdo, kdo by tam nepatřil, tak by se tým ozval. Nenechali bychom si ho tam. Jak říkám, parta si sedla a táhli jsme za jeden provaz,“ hodnotil sezónu kategorie U19 jeden z jejich největších tahounů.

Nejtěžší zápas ale Dominika Pavláta letos ještě čeká. Jak vrcholí přípravy na maturitu? „Maturitu jsem musel kvůli baráži odložit až na září, protože jsem to opravdu nestíhal,“ dodal na závěr chomutovský mladíček.