Doma musí Chomutov naplno bodovat, chce-li do play - off

Napsal 18.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po víkendovém dvoukole na Moravě sehrají borci KLH další střetnutí na domácím Duhovém stadionu. Po třech kolech, která řádně zamotala tabulkou, se představí vlastnímu publiku v zápase s Medvědy z Berouna. S nimi mají letos tristní bilanci tří porážek ve třech duelech. Situace od třetího po deváté místo velí Chomutovským doma neztrácet a vozit co nejvíce bodů ze soupeřových kluzišť. Náskok na první pozici mimo play – off totiž činí jen 9 bodů. Pokud by Středočeši uspěli i počtvrté ztráceli by na Chomutov už jen 3 body a to mají ještě zápas se Sarezou k dobru. Zda se podaří zlomit neúspěšnou sérii, můžete sledovat ve středu přímo na Duhovém stadionu nebo v našem podrobném ONLINE přenos. Úvodní vhazování proběhne tradičně v 17:30.

Změny v berounském doupěti

Od posledního střetnutí na ledě Středočechů se mnoho změn neudálo. Ta nejpodstatnější se týká spíše extraligové Sparty. Té se uzdravil zkušený gólman Petr Bříza a jeho mladý zástupce Tomáš Pöpperle (20 let), tak opět může stát v brance loňského finalisty první ligy. Na jedno utkání se v berounském dresu objevil také Jiří Fischer, který po dobu výluky v NHL nastupuje v Liberci. Do obrany přišel také Richard Jareš (23), jenž zahájil sezonu v dresu Mladé Boleslavi.

Medvědi řečí čísel

Po dobu nepřítomnosti Tomáše Pöpperleho chytal nejvíce Miroslav Kopřiva (21), jemuž patří 4.místo mezi prvoligovými strážci svatyně. V minulém kole ale hájil branku Středočechů mladý sparťan.

Nejproduktivnějším obráncem klubu je nově příchozí Richard Jareš s 2 góly a 10 asistencemi.

Hodnocení +/- obránců

1. Richard Jareš        +17
 2. Jaroslav Kasík (21)  + 9
...
11.Lukáš Filip (25)      - 2
Za Lukášem Filipem jsou ještě dva borci, kteří v posledních kolech nedostávají příležitost.

Do popředí produktivity týmu se znovu dere jeho loňský král Václav Eiselt (30).

Kanadské bodování útočníků

1. Ladislav Slížek (28) 13+19
2. Jiří Novotný (27)    10+13
3. Václav Eiselt         9+13
Nejtrestanějším hráčem mužstva je s 80-ti trestnými minutami Václav Eiselt.

Letošní vzájemná bilance

V dosavadním průběhu soutěže Severočeši svého soka ještě nepokořili. První utkání na ledě Berouna skončilo jeho vítězstvím 4:2. Poté Medvědi vyloupili duhový stadion po výsledku 1:3. Třetí vzájemné setkání prodloužilo sérii neúspěchů na kluzišti Středočechů, kde Chomutovští nezvítězili od 3.10.2001. V tomto období v Berouně získali pouze 2 body za prohry v prodloužení. Poslední střetnutí ve středu Čech začali famózně domácí Medvědi. Ti v 5.minutě skórovali dvakrát zásluhou Ladislava Slížka a Jiřího Novotného. Petr Jíra sice těsně před polovinou utkání snížil, ale po dvou třetinách vedli Berounští 3:1, když se trefil Martin Tvrzník (24). Naději pro Chomutovské vykřesal ve 42.minutě Jakub Trefný, ale zásahy Tomáše Klimenty (20) a Petra Horčičky (28) ji definitivně uhasily. Medvědi se radovali po výsledku 5:2.