Dočká se Chomutov napočtvrté premiérového vítězství?

Napsal 11.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v – Podruhé se v letošní přípravě střetnou chomutovští hokejisté s berounskými Medvědy. Tentokrát však Severočeši cestují na led soupeře, kde mu budou chtít oplatit porážku 5:7. Dá se opět předpokládat, že svěřenci trenéra Kýhose nastoupí v kombinované sestavě. Zkoušení hráči tak budou mít jednu z posledních možností, jak na sebe upozornit, protože termín zužování kádru se blíží. Zápas začíná na Zimním stadiónu v Berouně v pátek už v 11 hodin dopoledne.
Svěřenci trenéra Vojty pokračují v přípravě se střídavými úspěchy. Po vítězství v Chomutově hostili na domácím ledě Ústí nad Labem, kterému podlehli vysoko 3:7. Až do poloviny poslední třetiny byl přitom stav vyrovnaný 3:3. Pak ovšem Lvi dvěma góly během jediné minuty zlomili odpor soupeře a v závěru přidali další dvě přesné trefy.

Chuť si medvědi spravili o dva dny později, kdy s několika novými tvářemi v sestavě vyhráli v Hradci Králové 5:4. Hosté po celé utkání dotahovali jednobrankový náskok soupeře. Jenže v poslední části hry se karta obrátila a dvěma rychlými góly rozhodl Beroun o svém vítězství.

Bilanci v přípravě tak mají Středočeši vyrovnanou – dvě vítězství, dvě porážky. Není jistě bez zajímavosti, že obě výhry přivezli z ledu soupeře. Před domácím publikem se jim naopak zatím nedaří. Tento fakt budou jistě chtít potvrdit i hokejisté Chomutova, kteří na premiérové vítězství stále čekají.

Sestava Berouna z utkání proti Hradci Králové: Handl – Komárek, Bobček, Míka, Kašák, Filip, Sláma, M. Pabiška, Rýgl – Tvrzník, Šinágl, Doležal – Toma, Křesťan, Borovanský – Horčička, Hlávka, Novotný – Klimeš, Kapička, Dušek.