Do třetice všeho dobrého! V neděli do Chomutova zavítá Mladá Boleslav

Napsal 29.03.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Chomutovským Pirátům se povedlo zvítězit i ve druhém barážovém duelu a z první čtvrtiny bojů o záchranu jim zbývá uspět už jen v jediném. Právě hokejisté BK Mladá Boleslav se díky perfektnímu výkonu proti Kladnu sami pasovali do role favoritů na postup. Jenže v pátek se ukázalo, že jakékoliv prognózy směrem k závěru baráže jsou zcela zbytečné.

Druhé kolo

David Hruška
Pirátský kanonýr gólem po sedmi sekundách vyrovnal extraligový rekord, který drží Janků, Pacovský a Petr Ton.

Po jasném vítězství 6:1 nad Kladnem přivítala Mladá Boleslav v prvoligovém souboji Olomouc. Po bezbrankové první třetině se dostali domácí na koně, když ve 23. minutě vstřelil první gól Zdeněk Kubica. Radost jim ale nevydržela dlouho. Po necelých čtyřech minutách srovnal na 1:1 ex-chomutovský forvard Pavel Selingr. Vedení Moravanům zajistil na začátku 33. minuty Rostislav Marosz a na 3:1 zvýšil o tři a půl minuty později David Ostřížek. V posledním dějství si Bruslaři vytvořili soustavný tlak, ze kterého vytěžili gól z hole Lukáše Pabišky, na víc se ale nezmohli a Kohouti si tak ze středních Čech odvezli tři body.

Vzchopit se po drtivé prohře, to byl hlavní úkol, kterému v souběžném zápase čelili kladenští Rytíři. Jenže aby se jim to podařilo, nesměl by se sedm sekund po úvodním buly před Janem Cháberou zjevit Pirát David Hruška a bleskově ho prostřelit mezi betony. V šesté minutě sice srovnal stav Jan Dalecký, ale na konci první části vrátil Pirátům vedení po skvělé přihrávce Ondřeje Kašeho Marek Račuk. Druhou dvacetiminutovku ovládli Krušnohorci jediným gólem tečujícího Marka Bombersbacka a v závěrečném dějství zvyšoval na 4:1 Nikola Gajovský. Rytíři se ještě zmohli na závěrečný tlak a v čase 57:22 snížil na rozdíl dvou branek Ivan Majeský, ale to bylo ze strany domácích všechno.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 2 2 0 0 0 7:3 6
2. Boleslav 2 1 0 0 1 8:4 3
3. Olomouc 2 1 0 0 1 4:5 3
4. Kladno 2 0 0 0 2 3:10 0

Bruslaři napříč sezónou

Pokud bychom chtěli srovnávat sezónu Boleslavi s tou chomutovskou, nalezneme její takřka zrcadlový odraz. V základní části prohrál tým trenéra Františka Výborného pouze desetkrát, navíc pouze v jednom případě – ve 48. a 49. kole – šlo o více proher v řadě. Tehdy je trápila především střelecká muška, Boleslavští se nemohli trefit dlouhých 138 minut. Naopak nejsilnější část sezóny měla Mladá Boleslav od 33. do 44. kola, kdy zvítězili dvanáctkrát za sebou.

I play-off začali Mladoboleslavští skvěle. V sérii s Benátkami nad Jizerou měli po vítězstvích 5:2, 3:1 a 5:2 mečbol a všechno spělo k jejich hladkému průniku do semifinále. Jenže ambiciózní Benátky nesložily zbraně a ve dvou následujících utkáních přetlačili favority 3:2 a 5:4. Šesté čtvrtfinále už si ale Boleslavští utéct nenechali a po vítězství 2:0 slavili postup.

V semifinále už měli z pohledu výsledků daleko jednodušší cestu. Horácká Slavia Třebíč nedokázala vybojovat ani jedno vítězství a Boleslav měla v nejkratší možné době baráž v kapse.

Mladoboleslavští tahouni

David Výborný na buly s Martinem Šagátem

V základní části se v elitní pětce kanadského bodování usadila hned čtveřice borců z Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějším byl s 58 body (22+36) Tomáš Klimenta, jen o bod zaostal nejlepší střelec ligy Tomáš Nouza (34+23). Za nimi byl s 55 body (13+42) kapitán mistrů světa z roku 2005 David Výborný. O další bod méně měl Michal Broš (19+35). Milan Toman se stal se dvěma góly a 29 asistencemi nejproduktivnějším obráncem soutěže.

Play-off si ale vymyslelo nového hrdinu. Kanadské bodování zkrácených vyřazovacích bojů ovládl s osmi brankami a devíti gólovými přihrávkami Milan Mikulík. Bodování baráže zatím vévodí David Výborný, hlavně díky čtyřbodovému představení na Kladně.Do branky zatím František Výborný posílal pouze Michala Valenta, jehož úspěšnost je těsně nad 91 procenty.

O zápase(ch)

Pirátům se podařilo zopakovat loňský vstup do bojů o nejvyšší soutěž. Doufejme, že v dalším zápase podobnosti s loňskou baráží skončí. První dvě kola ale ukázala, že se může stát opravdu cokoliv, proto raději přijďte podpořit bojovníky severu přímo do SD ARÉNY. Utkání startuje v neděli v 17:30, připraven bude pochopitelně i on-line přenos na serveru Onlajny.com.

A proč rovnou nespojit příjemné s příjemnějším? Od 12:30 začínají v SD ARÉNĚ pirátští junioři první finálový souboj proti rivalům z Litvínova. Neděle se tedy ponese ve znamení dvojité dávky nervy drásajících okamžiků. Přidáte se také?