Preview k zápasu

Do třetice opět doma, tentokrát zavítá Olomouc

Napsal 13.10.2006 David Matula
C h o m u t o v - Do Chomutova míří momentálně poslední celek prvoligové tabulky HC Mora Olomouc. Rozhodně se ale nebude jednat o jednoduché utkání, jelikož Hanáci disponují dobrou obranou, pouze se jim nedaří střelecky. Bílomodří dosud s hráči Mory doma ještě nezaváhali a neztratili ani bod. Navíc jistě budou chtít navázat na svá předchozí tři vítězství a při klopýtnutí Komety se dostat na třetí příčku, popřípadě se dotáhnout na vedoucí dvojici. K tomu jistě budou potřebovat značnou podporu v hledišti a proto neváhejte a přijďte. Utkání startuje v sobotu tradičně v 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově. Utkáním provede i podrobný online přenos.
Jedno utkání v uplynulém ročník rozhodl Ladislav Boušek

Představujeme Hanáky

Ochránci svatyně

Uplynulé ročníky se obrana Mory opírala o Štefana Žigárdyho, který ale momentálně táhne prostějovské Jestřáby. Novou jedničkou je dobře známí chomutovským fanouškům Petr Tuček, který na severu Čech odchytal šestici utkání. Minulou sezónu chytal extraligu na Slovensku, když hájil barvy Skalice. Záda mu kryje teprve dvacetiletý David Adamec, který dostává šanci v brance spíše sporadicky.

Obranný val

Obranné hře velí kvarteto zkušených a ostřílených borců. Ondřej Kříž, který mimojiné také naskočil k pár duelům v chomutovských barvách, si vyzkoušel extraligu v dresu Kladna. Před svým příchodem do Olomouce hrál za Ústecké lvi. Na toto působení nemá ostřílený zadák dobré vzpomínky, jelikož měl i se spoluhráči autonehodu, ze které se zotavoval řádnou chvilku. Michal Šafařík patří také ke zkušeným zadákům. Jeho extraligové působení ve Vsetíně mu přineslo i titul. Další zkušený pár tvoří Martin Světlík a Tomáš Vlček. Druhý jmenovaný okusil nevyšší soutěž ve Zlíně. Doplněním defenzívy jsou mladíci Jakub Bartoň nebo Jan Švrček.

Útočná síla

Nejpilnějšími střelci Hanáků jsou Tomáš Zbořil, který je novou tváří olomouckého týmu a zavítal na přestup z Třince a Milan Ministr hráč také se zkušenostmi s extraligou v barvách Hamé Zlín. Oba střelci mají na svém kontě tři přesné zásahy. Nejproduktivnějším hráčem Mory je Robert Najdek, jenž má na svém kontě deset bodů za dvě branky a osm gólových přihrávek. Dále na soupisce soupeře objevíme jména jako Petr Žajgla (v minulosti Vsetín), Jiří Hradecký(Znojmo) a Richard Bordowski, který podobně jako Zbořil přišel před novým ročníkem z Třince.

V útočné linie jistě chybí trio velezkušených hráčů. Pavel Metlička, který nasbíral v uplynulém ročníku čtrnáct bodů a zamířil do sousední Kadaně. Jaroslav Kreuzman šel v jeho stopách a taktéž hájí barvy SK Kadaň. Posledním členem je Tomáš Kárný. Ten zkouší štěstí v Brně za tamní Techniku.

I Milanovi Kostourkovi se na Hanáky daří.

Vzájemná střetnutí

Chomutovští by si na hokejisty Olomouce měli dostatečně věřit jelikož s nimi na domácím ledě ještě neztratili ani jediný bod. Navíc se povedlo bílomodrým uštědřit dvakrát Hanákům slušný „výprask“. V sezóně 2003/2004 v poměru 8:1 a o rok později byl gólový rozdíl stejný po výsledku 9:2. Celková bilance vzájemných utkání hovoří také pro Severočechy, jelikož z 12 utkání vyhráli Hanáci jen třikrát.

Uplynulá sezóna přinesla vyrovnané bitvy. Tou první byl zápas na ČEZ stadionu a domácí vyhráli 2:0, když branky stříleli Polodna a Buchal. Luboš Horčička tehdy vychal své první čisté konto v sezóně. Odveta na olomouckém stadionu se opět lépe vyvedla hráčům KLH, když otočili nepřízniví výsledek 2:0 ve svůj prospěch a vyhráli 2:3. Vítěznou branku si připsal tehdy nejlepší střelec Chomutova Ladislav Boušek.

Druhou polovinu základní části načal opět duel na Chomutovském ledě, který domácí vyhráli opět o dvě branky, tentokrát 3:1. Dvěma brankami se blýskl momentálně nejproduktivnější hráč soutěže Milan Kostourek. Posledním zápasem v ročníku 2005/2006 bylo utkání opět na ledě Hanáků a tentokrát se radovala domácí Mora. Vítězství 5:2 nezabránil ani dvěmi přesnými zásahy Boušek.

Vzájemná bilance z minulé sezóny hovoří ve prospěch bílomodrých. Čtyři utkání, tři vítězství a jediná porážka. To vše při celkovém skóre 10:8.

Olomoucké tápání první ligou

Moravané se díky porážce v posledním kole dostali až na úplný chvost prvoligové tabulky, kde vystřídali Duklu Jihlava. Hanáci mají prozatím na svém kontě sedm bodů a na předposlední Jihlavu ztrácejí jediný bodík. Hokejisté Mory se mohou pyšnit dvěmi vítězstvími, když přehráli hned v prvním kole již zmiňovanou Duklu 5:1 a druhým a zatím posledním vítězstvím byla porážka Havířovských Panterů. Osamoceným bodíkem navíc je bod za prohru v prodloužení v Havlíčkově Brodě. Ostatních osm utkání Olomouc nezvládla. Nutno uznat, že povětšinou to byly výsledky velmi těsné. Jak sám trenér Hanáků uvedl chybí střelecké probuzení, jelikož obranná fáze je víc jak slušná.

Posledním vystoupení Hanáků před duelem v Chomutově bylo utkání s Kometou Brno na domácím kluzišti. Opět se ukázala střelecká nemohoucnost domácích, kteří za celých šedesát minut překonat Maláče v hostující brance nedokázali. Kometě potom stačili dva přené zásahy k tomu, aby si z Hané odvezla plný počet bodů. Branky vítězů stříleli v desáté minutě Appel a v minutě osmatřicáté Hodek.

Sestavy soupeřů z 11. kola

Chomutov: Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj.

HC Mora Olomouc: Tuček – Faltýnek, Kříž, Ondrušek, Světlík, Vlček, Šafařík, Švrček – Barták, Bordowski, Bouz, Čuřík, Hradecký, Najdek, Rak, Slaninák, Smejkal, Zbořil, Šimo, Žajgla