Do třetí čtvrtiny soutěže vstupuje téměř kompletní kádr

Napsal 30.11.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Základní část druhé nejvyšší hokejové soutěže se týdenní přestávkou přehoupla do své druhé poloviny. Ti, kdož byli bez prvoligového kolotoče jako ryba bez vody, se dočkají první prosincovou středu. Mantinely na Duhovém stadionu opět zaduní souboji novodobých gladiátorů s hokejkami. Domácím borcům KLH se do cesty postaví Panteři z Havířova. Šelmy bývají nebezpečné, což ve vzájemných duelech potvrdili i Havířovští, kteří sice odešli dvakrát poraženi, ale vždy jen o jedinou branku a Chomutovští museli pro úspěch sáhnout hluboko do rezervoáru svých sil. Severomoravané se jistě pokusí zlomit nepříznivou bilance z letošní sezony, což slibuje napínavou podívanou do poslední vteřiny. Utkání začíná tradičně v 17:30, stejně jako podrobný ONLINE přenos.
Nové tváře v táboře Panterů

Nejvíce viditelná změna se odehrála na lavičce, kde Aleše Flašara vystřídal Jiří Režnar. Zřejmě nejvýraznější postavou, kterou získali Havířovští během sezony na střídavé starty z Litvínova, je brankář Michal Mařík(29 let). Příležitost dostává také ještě junior Robert Slipčenko(19). Na hostování z Vítkovic přišel další benjamínek Patrik Flašar(17). V útoku mají možnost se otrkat v mužském hokeji vlastní odchovanci Filip Seman, Jakub Sikora a Antonín Spružil(všichni 19).

Co říkají statistiky?

Nejvíce zápasů odchytal Adam Vrba(22), jemuž s procentuální úspěšností 90,54% patří 16.místo mezi prvoligovými gólmany. Michal Mařík prozatím naskočil pouze do čtyř utkání, proto není veden mezi gólmany, kteří mají na svém kontě potřebný počet odchytaných minut. Produktivitě zadních řad vévodí dvojice velezkušených Karel Šefčík(30) a Pavel Mareček(35). Oba vstřelili po 3 gólech, ale mladší z obou beků má o dvě asistence více(7). V hodnocení účasti na ledě je na tom nejlépe s bilancí +6 Petr Prokop, který v den zápasu oslaví 23.narozeniny. Naopak hrozivých -14 přikovalo na chvost tohoto klubového žebříčku Jana Dreslera(21). Kanadské bodování, tabulku střelců i nejtrestanější hráče ovládá v týmu jediný muž. A sice z Litvínova zapůjčený Lukáš Říha(23). Ten zatížil konta soupeřů 9 přesnými zásahy, na dalších 7 přihrál a obdržel dohromady 56 trestných minut. Stejně bodů jako on ale v obráceném pořadí(7+9) nasbíral David Mikšan(27). Dalším nebezpečným forvardem je Martin Bouz(25). Za 7 tref mu náleží 2.pozice mezi klubovými kanonýry. Ostřílený matador Milan Volák(38) okupuje spolu s Mikšanem čelo statistiky asistencí.

Letošní vzájemná bilance

Soupeři se v tomto ročníku 1.ligy utkali prozatím dvakrát. V obou případech odcházeli spokojenější Severočeši, neboť vždy o gól zvítězili (doma 3:2, venku 3:4). Předchozí zápas se odehrál v Havířově. O vítězi rozhodla branka pět minut před koncem utkání. Předtím se trefili Chomutovští Ladislav Řezníček, Roman Prošek a Kamil Koláček. Za Pantery skóroval dvakrát Pavel Mareček a jednou Václav Studený(21).