Do roku 2010 vstoupíme v sobotu duelem s jihlavskou Duklou

Napsal 31.12.2009 Lucka Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté zahájí nový rok 201O zápasem na venkovním stadionu - na ledě tradičního rivala HC Dukla Jihlava. Zda se jim první lednový zápas podaří, tak jako ten doposud poslední proti Havlíčkovu Brodu, to můžete sledovat v tradičním online přenosu - v sobotu 2. ledna od 17:30 hod.

V sobotu míří Chomutov do Jihlavy

Po pětatřiceti odehraných zápasech patří týmu z Vysočiny sedmé místo a 53 bodů - od posledního vzájemného duelu si tak o dvě místa pohoršil. Skóre jihlavského týmu je stoprocentně vyrovnané - 94 branek vsítil ,ale 94 jich i dostal. Chomutov je se 130 vstřelenými brankami druhým nejproduktivnějším týmem první ligy a bude chtít na venkovním ledě potvrdit svou pozici třetího nejlepšího hostujícího celku.

Skóre doma 51:50
Nejproduktivnější hráč Daniel Hodek (16+20)
Nejlepší střelec Daniel Hodek - 16 branek
Nejproduktivnější obránce Rostislav Malena (2+15)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 6-3-1-1-14
Skóre - venkovní utkání 62:86
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 22-5-3-1-19
Skóre – vzájemná utkání 166:134

Prokletí domácího ledu?

Poslední zápas s Jihlavou odehráli chomutovští hokejisté v rámci 27. kola na jejím ledě 5. prosince 2009. Zápas se podobal jízdě na horské dráze - skóre otevřel v desáte minutě chomutovský Grof, Jihlava ale čtyřmi brankami otočila skóre ve svůj prospěch a deset minut před koncem třetí třetiny to vypadalo, že KLH Chomutov boj o tři body vzdá. Přišla ale nešťastná čtyřminutovka jihlavských hráčů a rázem bylo vyrovnáno. Bohužel, pro chomutovské ale ne nadlouho. Minutu po vyrovnávacím gólu strhl vedení na stranu Jihlavy pátou brankou Čachotský. Chomutovští už vyrovnat nedokázali a právě prohrou v Jihlavě odstartovali serii čtyř prohraných zápasů v řadě.

Jihlavští jsou na tom ale dost možná ještě hůř - alespoň co se domácích zápasů týče - výhra nad Chomutovem byla prozatím poslední výhrou na domácím ledě. Jediný bod ze tří následujících zápasů vybojovala proti Kadani, která zde vyhrála po prodloužení. Ve třech domácích zápasech pak vstřelila jen 8 branek a 13 jich dostala.

Na koho pozor

Za jihlavskou Duklu hrají čtvrtý a pátý muž kanadského bodování první hokejové ligy - dvojice Daniel Hodek a Tomáš Čachotský patří k elitním jihlavským útočníkům a postrachům všech soupeřů. Na desátém místě bodování první hokejové ligy se stále drží i Oldřich Bakus za 13 branek a 17 asistencí - a to i přesto, že odehrál pouhých 21 zápasů a momentálně týmu z Vysočiny kvůli zranění chybí.

Pozor by si ale měli dát i jihlavští obránci. Po gólové nadílce do sítě Havlíčkova Brodu a bodové potenci první lajny se do čela bodování první ligy vrátil Radek Duda. Novou a pro gólmany nebezpečnou tváří je David Hruška, který ve svém první zápase za Chomutov nasbíral 5 kanadských bodů.