Do konce dlouhodobé části zbývají dvě kola. V sobotu k Medvědům

Napsal 05.02.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Už jenom tři soutěžní zápasy mají hráči Chomutova na vyladění formy před play off. V sobotu je čeká zápas na ledě osmého Berouna, který v nadstavbové části doposud vyhrál za tři body jen jednou. Po odloženém zápase s Olomoucí tak znovu po dlouhé době do hry za Chomutov naskočí i navrátilci Duda a Grof.
Skóre doma 55:51
Nejproduktivnější hráč Jaroslav Nedvěd (10+15)
Nejproduktivnější obránce Jaroslav Nedvěd (10+15)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 10-2-3-4-6
Skóre - venkovní utkání 80:60
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 26-5-6-4-11
Skóre – vzájemná utkání (z pohledu Chomutova) 172:116

Vzájemné zápasy

Chomutovu se podařilo vyhrát dva z doposud tří odehraných zápasů. Nepovedl se mu jen ten první. V něm sice dokázal otočit nepříznivý stav 0:1 na 3:1, ale Beroun ještě do konce druhé části srovnal krok a dvě minuty před koncem vystřelil body Švagrovský. Chomutov prohrál 3:4.

Ve druhém zápase „bylo hotovo“ už na začátku druhé dvacetiminutovky. Skóre otevřel v šesté minutě Skořepa, na 2:0 zvyšoval v sedmnácté minutě Hřebejk a skóre uzavřel na 3:0 ve 21. minutě Kraft. I když šlo na Hanuljaka v zápase asi 40 střel, za svá záda nepustil ani jednu.

A stejným výsledkem, tedy 3:0, skončil i třetí zápas. Dvě branky Pulpána a Radulayova střela z 57. minuty rozhodly o vítězi. Vyhrocený závěr a drobnou bitku pak trenér Kašpárek komentoval slovy: „Nedvěd je největší srab, jakého jsem na ledě viděl!“

Beroun aktuálně

Nadstavbová část se Berounu ani trochu nepovedla. Ze 12 zápasů zatím získal jen 7 bodů a uhrál jedinou výhru v základní hrací době. Aktuálně je tak v tabulce A na poslední osmé pozici a má jediné štěstí, že tabulky A a B nejsou prolínací. Pak by se do play off totiž nepodíval – patřila by mu s 56 body až 13. pozice.

V posledních pěti zápasech vstřelil pouhých osm branek. S průměrem 1,6 branky na zápas tak nemohl pomýšlet na víc jak na 4 body, které v nich získal. Beroun nejprve prohrál s Jihlavou (0:3), pak fotbalově s Hradcem Králové (0:1pp) a padl i s Olomoucí (1:2). Jedinou výhru si připsal proti Znojmu (5:3) a v posledním kole opět prohrál, tentokrát s Havlíčkovým Brodem (2:4).

Nízká produktivita se odrazila i v bodech, které si připsali jednotliví hráči. „Nejvíce“ v posledních pěti zápasech bodovali Martin Kupec a Ladislav Vlček (oba 1+2). Ke změnám v kádru v Berouně na konci ledna nedošlo. Jediným odchozím byl obránce Robin Malý. Na play off pak Beroun počítá s pomocí mladých sparťanů.

Beroun dlouhodobě

Pro Beroun je úspěch už jen to, že se dostal do skupiny A. Svými letošními výkony překvapil a po pěti letech si zahraje play off. V minulých sezonách přitom měli v Berouně úplně jiné starosti. Loni a stejně tak i předloni spadl Beroun po odehrané základní části a nadstavbě do bojů o udržení a místo o pohár pro mistra první ligy bojoval o holou existenci v druhé české nejvyšší hokejové soutěži.

Zvláště loňská účast v play out byla pro Medvědy hodně krutým zakončením sezony. O účast v play off totiž bojovali v přímém souboji na ledě Vrchlabí v posledním kole a ještě 15 vteřin před koncem drželi těsnou postupovou výhru 3:2. O tu je ale Vrchlabí připravilo a na úkor Berouna postoupilo dál.

Beroun trápí dlouhodobě nízká produktivita. Důkazem toho je i fakt, že klubové bodování vede obránce Jaroslav Nedvěd (10+15). V posledních dvou kolech už nemá Beroun ani příliš o co hrát. Předkolo play off ho nemine a vyhnout se mu už také nemůže. Naopak Chomutov má ještě teoretickou šanci při dvou zaváhání Ústí dlouhodobou část první ligy vyhrát.