Do Chomutova přijede Kladno, na které zatím Piráti nenašli recept

Napsal 20.12.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Po neúspěšném utkání v Třinci do Chomutova přijede soupeř, kterého Piráti letos ještě neporazili. Jedná se o kladenské Rytíře v čele s hvězdným Jaromírem Jágrem. Podaří se Pirátům tuto sérii prolomit a zvítězit? Zápas začíná v sedmnáct hodin a třicet minut.

Poslední střetnutí těchto dvou rivalů vyznělo lépe pro Rytíře, když porazili Piráty na domácím ledě vysoko – 7:2. Kladenští z posledních šesti zápasů třikrát vyhráli a třikrát prohráli. V posledním utkání však zazářil hvězdný Jaromír Jágr a Kladno i díky jemu hattricku porazilo mistrovské Pardubice po divoké přestřelce – 5:4.

Aleš Pavlas
Pavlas nastoupil i k minulému utkání proti Rytířům, kde Piráti prohráli 2:7.

V Kladně na začátku sezóny působila hned pětice hráčů z NHL. V současné době oblékají kladenské barvy hráči tři – Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý , který je momentálně ovšem zraněný. „Vzhledem k přítomnosti hráčů z NHL a zvlášť Jaromíra Jágra je zápas s Kladnem pro každého super. Na druhou stranu nabyté sestavy má řada týmů. Těším se na plný dům," prozradil před utkáním chomutovský bek Aleš Pavlas. Dvojice Marek Židlický a Tomáš Kaberle odcestovali zpátky do zámoří. „Osobně si myslím, že zápas bude možná ještě těžší. Hráči, kteří se do sestavy dostali místo nich, totiž budou chtít ukázat, že patří na led a měli hrát, i když měl tým k dispozici kluky, kteří tam teď nejsou," dodal Pavlas.

Třicetiletý obránce už v minulosti dres Kladna oblékal. Jeho poslední sezóna v kladenských barvách byla 2008/2009. „Sice jsem v Kladně hrál, ale neberu ten zápas nijak speciálně. Přece jen už tam z mé doby moc kluků nezůstalo," líčil obránce, který v minulosti oblékal i dresy Mostu, pražské Slavie a ústeckých Lvů.

Kladenští mají zastoupení hned v první trojce produktivity celé extraligy. Nejproduktivnějším hráčem celého týmu je Jaromír Jágr, jenž v osmadvaceti zápasech zaznamenal 47 kanadských bodů (21+26). Druhý nejproduktivnější Rytíř je Tomáš Plekanec s pětačtyřiceti body (20+25).

Jaromír Jágr

Statistikám kladenské obrany suverénně vévodí reprezentační obránce Marek Židlický (3+22), který však kladenský dres už neobléká, neboť se vrátil zpět do zámoří. Sedm bodů zaznamenal Marek Černošek (1+6).

Kladenskou svatyni střeží chomutovskému publiku dobře známý Jan Chábera , který odchytal všech jednatřicet zápasů s procentuální úspěšností 91,63 %.

Trenérskou trojici Rytířů tvoří Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký . Jako trenér brankářů v Kladně působí Marcel Kučera .

Tabulka po 31. kole

Kladenští se nadále trápí a propadají tabulkou. Momentálně jim patří pátá příčka s devítibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň.

Piráti i přes prohru v Třinci okupují dvanáctou příčku tabulky s jednobodovým náskokem nad třináctými Vary a čtrnáctým Libercem, který má stále dva zápasy k dobru.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
5. Kladno 31 16 0 4 11 99:85 52
12. Chomutov 31 5 8 3 15 73:101 34

Poslední vzájemný zápas

ELH - 19. kolo, neděle 4. 11. 2012, 17:30 – Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 7:2

Jednoznačný průběh měl dnešní zápas na zimním stadionu v Kladně. Domácí Rytíři otevřeli skóre v jedenácté minutě, kdy Pavel Patera využil přesilovou hru. Následovaly další branky Kladna. Piráti zaznamenali čestný úspěch na konci zápasu. Nejprve se trefil Karel Hromas a v posledních sekundách i Milan Kraft. Nejvíce byl v zápase vidět Jaromír Jágr, který zaznamenal pět bodů, za branku a čtyři asistence.

Branky a nahrávky: 11. Patera (Židlický, Jágr), 19. Plekanec (Tlustý, Jágr), 33. Černošek (Jágr, Plekanec), 35. Plekanec (Tlustý, Židlický), 40. Jágr, 41. Tlustý (Jágr, Židlický), 50. Bicek (Hlaváč, Macholda) - 58. Hromas (Zálešák, Rýgl), 60. Kraft (Důras, Ton). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 911. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 7:0, 7:2.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Majeský, Růžička, Macholda, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle - Lukáč.

Piráti Chomutov: Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Rutta, Bartejs, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Frolík - Ton, Zálešák, Hruška - Procházka, Gajovský, Duda - Hromas, Důras, Haffenrichter.

„Úvod hry byl podle našich představ. Bohužel jsme se nevyvarovali některých zbytečných vyloučení. O osudu utkání rozhodla situace při naší početní výhodě, kdy Jurčina trefil tyč a z odraženého puku domácí dali v oslabení čtvrtou branku. Po předvedené hře si přesto myslím, že pro nás výsledek je až příliš krutý,“ hodnotil zápas Jiří Doležal, tehdy ještě hlavní trenér Pirátů.

Kabina Rytířů

ELH - 31. kolo, středa 19. 12. 2012, 17:30 – Rytíři Kladno – HC ČSOB Pardubice 5:4

Po třech porážkách v řadě a reprezentační pauze očekával kladenský fanoušek v dnešním zápase jediné – vítězství za tři body. Soupeř byl k tomu více než příjemný, s aktuálním mistrem z Pardubic v letošním ročníku neztratili Rytíři ani bod a dnes tomu po velkém dramatu nebylo jinak. Hattrickem se znovu prezentoval famózní Jaromír Jágr, utkání rozhodl v 57. minutě Jan Dalecký.

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, Látal), 47. Jágr (Majeský). 53. Jágr (Plekanec), 57. Dalecký (Plekanec, Jágr) - 5. Kousal (Kočí, Radil), 44. Krejčí (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (Nosek, Somík). Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 667. Střely na branku: 49:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Rytíři Kladno: Chábera - Majeský, Černošek, Macholda, Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Gawryletz, Kočí - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchetele - Semorád, Zohorna, Šagát.

„O přestávku jsme se zaměřili na obrannou hru, která ale byla dnes opět tragická. Ve druhé třetině jsme měli zápas rozhodnout, jenže nájezd k tomu přesilovka pět na tři a čtyři na tři skončily bohužel bez gólu. V poslední třetině jdeme do vedení, ale postihl nás absolutní kolaps, kdy během dvaceti vteřin místo vedení prohráváme. V závěru jsme měli obrovské štěstí, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.,“ řekl po zápase Zdeněk Vojta, hlavní trenér Rytířů.

Kabina Pirátů

ELH - 31. kolo, středa 19. 12. 2012, 17:00 – HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 6:4

Jednatřicáté kolo Tipsport extraligy zavedlo Piráty Chomutov do Třince. Na konci první části poslal domácí do vedení Hudler, a přestože Chomutovští dokázali vyrovnat, hosté během tří minut vsítili tři branky, které v podstatě rozhodly o zápase. Piráti přidali další tři branky, domácí ale přidali dvě a tím pádem se Oceláři radovali z výhry.

Branky a nahrávky: 20. Hudler (Růžička, Varaďa), 32. Květoň (Růžička, Hrabal), 34. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (Květoň), 52. Květoň (Hudler, Růžička) - 27. Hruška (Zálešák, Frolík.), 40. Důras (Procházka, Gajovský), 46. Palin (Hruška, Pulpán), 56. Frolík (Pulpán). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:12, navíc Palin (CHM) 10 min OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 377. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos.

Piráti Chomutov: Kostúr (od 35. minuty Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Trefný - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - M. Procházka, Kraft, Důras - Hřebejk, Y. Treille, Lušňák - Seman, Gajovský, Hromas - Sikora.

„Důstojnou roli jsme hráli jen chvilku, pár střídání. Pak jsme měli jedenáct vyloučených, i když víme, že Třinec patří v přesilovkách k nejlepším týmům v extralize. To dokázal i tentokrát a dal nám v nich čtyři góly. Zápas jsme rozhodli vlastní nekázní. Budeme to muset v kabině řešit, protože to není poprvé. Musí se něco stát,“ hodnotil utkání Stanislav Mikšovic, asistent trenéra Pirátů.

Zápas se odehraje v pátek, jednadvacátého prosince. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních sedmnáct hodin a třicet minut. Živě ho můžete sledovat na zimním stadionu v Chomutově, prostřednictvím TV Tipsport nebo na internetovém serveru www.onlajny.com