Rozhovory

Dneska nám to vyšlo na 100%, pochvaluje si Radek Šíp

Napsal 11.10.2003 David Dinda
C h o m u t o v - Ani Hanáci z Olomouce nedokázali obrat chomutovský tým o první body a tak mohli domácí hráči navléknout už devátý korálek na vítěznou šnůru. Úvod dnešního utkání přitom nenaznačoval, že Hanáci pojedou domů s tak děsivým výpraskem. Přestože měli bílomodří od začátku mírnou převahu, byla jim Olomouc v prvních dvaceti minutách téměř vyrovnaným partnerem. Jenže zvrat přišel v prostřední třetině, kdy Severočeši pěti brankami jasně rozhodli o tom, že tři body zůstanou doma. Cíle Olomouce byly rázem přehodnoceny, hlavní snahou hostů bylo obdržet už co nejmenší počet branek a dohrát utkání se ctí. Ani to se jim nakonec díky dalším třem inkasovaným brankám nepovedlo.
Chomutov se musel obejít bez útočníků Jeslínka a Polodny, kteří díky zranění dnes nemohli nastoupit a tak trenér Kýhos přeskupil jednotlivé formace. Do hry poslal nový útok Gergel, Hahn, Charousek, v Brně střídaný Mikšovic zůstal i tentokrát pouze na lavici náhradníků a do Šípova útoku se k Bouškovi přesunul Milan Kostourek. A právě mladý českobudějovický štírek otevřel i uzavřel skóre zápasu, když nejprve ve 21. minutě vsítil vedoucí branku a v poslední minutě zpečetil jasné vítězství domácích svým druhým zásahem do černého. "Bylo to štěstí, ale doufám, že se to už obrátilo k lepšímu a začnu ty góly střílet. Ty moje dvě dnešní branky, to byla práce celý lajny, trenér změnil formace a dal mě k Bouškovi a Šípovi a docela nám to šlo. Dvakrát se prosadil i Šípák, akorát Láďovi to tam nespadlo.", spokojeně hodnotil po zápase.

Chomutovský kapitán Radek Šíp si spolupráci s Kostourkem pochvaloval: "Hrálo se mi s ním dobře, je takovej živej, hodně bruslí, umí zakončit a dneska nám to vyšlo na 100%". Šíp v Olomoucí dříve působil, ale zvýšenou motivaci prý necitíl. "Na působení v Olomouci vzpomínam v dobrém i ve špatném. Prožil jsem tam tři pěkný roky, ale pak ten konec se tam moc nevydařil, takže asi proto. Ale většinou převládají ty hezčí vzpomínky no. Speciální motivaci jsem ale něměl, spousta kluků co se mnou hrála už v Olomouci nehraje, zůstali tam vlastně jenom dva nebo tři."

Možná nejšťastnějším hráčem však asi byl mladý útočník Jiří Charousek, který poprvé natoupil do prvoligového utkání od úvodní minuty a za důvěru se trenérovi odvděčil hned dvěma góly. "Tak samozřejmě mám radost a těší mě, že jsem od trenéra dostal důvěru.", říkal štastně na konci zápasu. Situaci před oběma góly mu velice usnadnil jeho spoluhráč Lukáš Gergel, který mu přihrával téměř na brankovou čáru. Na otázku co za to dostane reagoval mladý útočník s úsměvem: "Asi mu dám basu, protože jsem to vlastně dával do prázdný branky. Od něj to byla nádhera, nemám co dodat." Nově složený útok nastoupil už do rozehraného utkání v minulém kole v Brně a svým výkonem zvednul celý tým, i díky tomu si Chomutov vezl z Brna plný počet bodů. "Myslím, že jsme i dnes podali dobrej výkon, výborně nás podržel Kamil Jarina, na něm je to vlastně všechno postavený, protože on je výbornej gólman a díky tomu se daří celýmu týmu.", bilancoval Charousek.

Jeho i Gergela s Hahnem určitě potěší slova trenéra Kýhose, který řekl, že není důvod měnit před zápasem s Jihlavou sestavu a tak se všichni tři mohou těšit na to, že od úvodní minuty nastoupí i ve středečním šlágru prvního se třetím proti Jihlavě.