Aktuální zprávy

Dlouhodobá část sezóny v Chance lize je u konce. Jak se dařilo Pirátům?

Napsala 02.03.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Základní část Chance ligy je po šestapadesáti kolech minulostí. Už první březnový den začali vyřazovací boje, do kterých však z Pirátů bude moci zasáhnout a už zasáhl pouze Filip Hanták s Prostějovem. Další hráči Chomutova už skončili, jelikož Kadaň i Ústí nad Labem uzavíraly tabulku soutěže daleko od vyřazovacích bojů.

Filip Hanták (LHK Jestřáby Prostějov)

Sedmadvacetiletý útočník odehrál za Prostějov v základní části jedenáct zápasů, v nichž zapsal osm kanadských bodů za tři góly a pět asistencí. Hanták se vrátil do zápasového kolotoče první ligy po více než měsíci 11. února, od té doby vynechal jediný duel Jestřábů, kteří v play-off hrají se Vsetínem.

Foto: lhkjestrabi.cz

Aleš Stezka (Hokej Ústí nad Labem)

Stezka si ke konci základní části vypracoval v krajském městě pozici jedničky a zastavil se na 28 duelech. Dvaadvacetiletý brankář obdržel v průměru 3,77 branky na utkání a uhájil hranici devadesáti procent úspěšnosti zákroků. Do statistik přidal i deset trestných minut, což je čtvrtý nejvyšší počet mezi gólmany v celé lize.

Jakub Štochl (Hokej Ústí nad Labem)

Osmnáctiletý obránce debutoval v Chance lize 30. ledna a od té doby stihl pět zápasů za ústecký Slovan. Štochl byl na ledě celkem u čtyř vstřelených gólů, přičemž na jeden i přihrál, následně měl podíl na pěti obdržených gólech.

Foto: Sporty Ústí

Jakub Chrpa (Hokej Ústí nad Labem)

Chrpa už od začátku ve druhé nejvyšší soutěži hrál za Slovan, kde během padesátky utkání nastřádal sedmnáct kanadských bodů za sedm zásahů a deset asistencí. Dva góly pětadvacetiletého útočníka byly vítězné a jeden vstřelil v přesilovce.

Foto: Sporty Ústí

Jan Havel (Hokej Ústí nad Labem)

Šikovný forvard stihl během deseti prvoligových utkání tři góly a dvě asistence, přičemž jednou posunul Ústí nad Labem k bodům vítěznou brankou. Havel v účasti na ledě odešel celkově se třemi negativními body a odseděl deset trestných minut.

Foto: Sporty Ústí

Kryštof Ouřada (Hokej Ústí nad Labem)

Mladý útočník potvrdil střeleckou chuť z juniorky i mezi dospělými, když 28. ledna gólově debutoval za Slovan a pomohl k výhře proti Benátkám nad Jizerou. Ouřada odehrál čtyři zápasy, v nichž k úvodnímu zásahu přidal ještě dvě přihrávky.

Denis Zeman (Hokej Ústí nad Labem)

Osmnáctiletý zadák debutoval v Chance lize 4. února, kdy v dresu Slovanu odehrál proti Přerovu více než dvacet minut a nebodoval. Pro Zemana šlo o jediné prvoligové utkání, pak totiž zamířil do extraligového Chomutova.

Foto: Sporty Ústí

Petr Chlán (Hokej Ústí nad Labem)

Devatenáctiletý kanonýr debutoval za Ústí nad Labem v první lize 4. února, od té doby stihl ještě dva starty. Nejpovedenější bitvu Chlán odehrál proti Havířovu, když zapsal dva góly s asistencí a rozhodl prodloužení.

Foto: Sporty Ústí

Štěpán Lukeš (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Dvaadvacetiletý gólman se v rámci první ligy představil v Kadani a Ústí nad Labem. Za Slovan stihl celkem šest startů se čtyřmi inkasovanými góly na zápas a úspěšností zákroků 88,84 procent, stejnou hodnotu si udržel i za rodné Trhače ve třinácti startech.

Foto: Sporty Ústí

Dominik Pavlát (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Věkem ještě junior Pirátů odchytal v první lize celkem jedenáct zápasů, které rozdělil v poměru osm ku třem pro Trhače. V Ústí nad Labem Pavlát inkasoval 3,33 gólu na utkání s úspěšností zákroků nad devadesáti procenty, proti Kadani si vychytal první čisté konto v seniorské soutěži. V královském městě inkasoval na utkání o gól více a skončil s procenty pod hranicí devadesátky.

Vít Seemann (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Osmnáctiletý obránce debutoval v Chance lize 12. listopadu loňského roku za Trhače, kde nastoupil do čtrnácti zápasů s jednou asistencí a obdržel osm menších trestů. Za Slovan stihl Seemann pouze dvě utkání, v nichž nebodoval.

Foto: Sporty Ústí

Lukáš Blaha (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Dvaadvacetiletý zadák začal v Kadani, kde během jedenácti střetnutí zaznamenal jednu asistenci. V ústeckém pokračování Blaha během třinácti startů k další přihrávce přidal i gól. V obou týmech odešel s negativní účastí na ledě a 43 trestnými minutami.

Foto: Sporty Ústí

Roman Chlouba (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Vousatý centr měl napínavou sezónu, jelikož začal v Ústí nad Labem, odkud si na pár utkání odskočil do Kadaně a pak se vrátil. Za Trhače Chlouba odehrál 27 zápasů se třiceti kanadskými body za třináct gólů a sedmnáct asistencí, takže si udržel 1,12 bodu na utkání. V krajském městě celkově stihl třináct zápasů a tři branky s pěti přihrávkami. Celkem zaznamenal šest gólů v přesilovkách a jeden vítězný.

Foto: Sporty Ústí

Martin Šťovíček (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Subtilní forvard působil v Kadani, kde během 25 střetnutí nastřádal patnáct kanadských bodů za bilanci 7+8. V lednu se Šťovíček přesunul do Slovanu, v jehož trikotu za sedmnáct utkání vstřelil deset branek a přidal dvě přihrávky, čtyřikrát se prosadil v přesilovkách.

Matyáš Svoboda (SK Kadaň a Hokej Ústí nad Labem)

Věkem ještě chomutovský junior nastoupil ve dvou prvoligových týmech. V dresu Trhačů během šesti duelů vstřelil dva góly ve dvou úvodních startech mezi dospělými. Ve Slovanu se pak Svoboda uvedl asistencí, celkově ve čtyřech startech k přihrávce přidal ještě branku.

Foto: Sporty Ústí

Jakub Trefný (SK Kadaň)

Zkušený bek se, když nehrál v Chomutově, vrátil do nedaleké Kadaně, kde působil devátou sezónu. V nedávno skončené základní části Trefný odehrál devatenáct zápasů s osmi kanadskými body, které rovnoměrně rozdělil mezi přesné zásahy a přihrávky.

Foto: Martin Vojtěch Víta

Jan Svoboda (SK Kadaň)

Subtilní forvard strávil většinu sezóny v Kadani, kde během 47 utkání zapsal sedmnáct kanadských bodů za tři góly a čtrnáct přesných přihrávek. Celkově se Svoboda v účasti na ledě svezl s týmem a skončil s 28 zápornými body.

Foto: Dalibor Kachlík

Ondřej Buchtela (HC Stadion Litoměřice, SK Kadaň a Hokej Ústí n/L)

Devatenáctiletý zadák měl cestovatelskou sezónu, jelikož nastoupil ve třech týmech. Úvod ročníku začal v Litoměřicích, kde během 22 duelů vstřelil jeden gól a přidal čtyři asistence. V Kadani během šesti startů zapsal tři přesné přihrávky a v dresu Slovanu ve třech utkáních nebodoval. Celkově Buchtela inkasoval třicet trestných minut a odešel s negativními účastmi na ledě.

Foto: Sporty Ústí

Tadeáš Dvořák (HC RT TORAX Poruba 2011)

Třetí z mladých maskovaných mužů hájil barvy Poruby, v jejímž dresu odchytal šest zápasů s více než čtyřmi góly na utkání. Během 191 minut Dvořák předvedl 99 zákroků s úspěšností 88,39 procent.

Foto: Lukáš Bajgar

Adam Dlouhý (HC Benátky nad Jizerou)

Čtyřiadvacetiletý útočník jako jediný hráč z Chomutova zamířil do Benátek nad Jizerou, kde během 25 duelů nastřádal tři trefy a sedm přesných pasů. Dlouhý po jednom gólu vstřelil v přesilovce a oslabení.

Foto: Martin Kurfiřt

Nejlepší prvoligová footgrafie: Kryštof Ouřada nahrává, Petr Chlán rozhoduje prodloužení

Psalo se 59. kolo Chance ligy, když Kryštof Ouřada přihrál v prodloužení Petru Chlánovi, jenž zaokrouhlil svou zápasovou bilanci na dva góly a asistenci
Foto: Sporty Ústí

TOPfoto: Sporty Ústí.