Ohlasy po utkání

„Díky videorozhodčímu nemůže být nikdo poškozený,“ nechal se slyšet Milan Řehoř

Napsal 30.03.2012 Zdeněk Kamínek ml.
Ústí nad Labem – Sedmadvacetiletý Milan Řehoř si během úvodního dějství druhého finálového střetnutí připsal dvaadvacet zákroků, Piráty podržel zejména při dvojnásobném oslabení. Strážce chomutovské svatyně byl pro hokejisty Ústí nad Labem ve čtvrtek velkou překážkou, celkem kryl v utkání brankář modrobílých čtyřicet pět střeleckých pokusů domácích. Na chomutovskou dvaaosmdesátku nalezli recept Daniel Boháč, David Ludvík a Sacha Treille.

Gólman Milan Řehoř si po druhé bitvě finále play-off I. hokejové ligy ČR pochvaloval týmového ducha. „Semkli jsme se a bojovali až do konce. Utkání jsme odehráli jako jeden člověk, jeden tým. Vítězství je zasloužené. Slovan měl v zápase k dispozici dvě přesilové hry pět na tři, my pouze jednu. Ústečtí Lvi nedokázali využít ani jednu ze dvou nabízených dvojnásobných přesilovek, vytvořili si ale dobré šance. Známé pravidlo, že pokud nedáte gól při pět na tři, tak si nezasloužíte vyhrát, se opět potvrdilo. Otočilo se k nám i trochu štěstí a dopustili jsme se méně chyb než soupeř,“ hodnotil střetnutí dlouholetý maskovaný muž Dukly Jihlava, jenž si liboval v atmosféře Zlatopramen Arény.

„Divácká kulisa byla výborná. Je to finále a lidi to na stadion táhne. Domácí utkání jsou lepší pro domácí hráče. My jsme rádi, že nám přijeli do Ústí nad Labem pomoct fanoušci z Chomutova. Mockrát jim děkujeme, bylo to perfektní. Doufám, že na našem stadioně bude atmosféra ještě bouřlivější,“ tajně věří talentovaný brankář.

Rozhodující trefu duelu musel stvrdit videorozhodčí Jiří Stulák, což v české druhé nejvyšší hokejové soutěži není běžný postup. „Je to dobře, alespoň vyjde vždy najevo pravda. Párkrát jsme na to už během sezóny dojeli, ale Ústí nad Labem také,“ okomentovala novinku ve finále play-off chomutovská jednička mezi gólmany.

Řehoř, o kterého měl v loňském ročníku zájem i Mečel Čeljabinsk, stanul mezi tyčemi Pirátů opět od sedmého rozhodujícího semifinálového klání s Olomoucí. Návrat mu vyšel na výbornou, plán vyhrát jeden zápas svěřencům Jiřího Doležala, Lea Gudase a Stanislava Mikšovice vyšel. „Jsme jeden tým a není důležité, jestli chytám já nebo někdo jiný. Prvořadé je vítězství. Cítím se skvěle, zápas jsem si užil. Mám rád, když je člověk v zápřahu, únava jde stranou. Chtěli jsme zvítězit alespoň v jednom utkání, to se nám povedlo. Dva dny si odpočineme a poté hrajeme v domácím prostředí. Přijdou diváci, atmosféra bude jistě suprová. Těšíme se na to a budeme chtít za každou cenu vyhrát,“ zve fanoušky na neděli a pondělí na chomutovský zimní stadion odchovanec Žďáru nad Sázavou.