Derby se Slovanem odstartuje náročný trojboj

Napsal 08.02.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Los závěrečných kol 1.ligy připravil hokejistům KLH tvrdý oříšek. První na řadě je krajské derby s Ústeckými Lvy. Po něm následuje střetnutí na ledě vedoucího týmu z Českých Budějovic a základní část zakončí okresní derby s Kadaní. Náročný program ještě více umocňuje rozsáhlá marodka. Považte, že na dnešním tréninku bylo 13 bojeschopných hráčů do pole a dva brankáři! Hrát nemůže mimo jiné i Josef Révay, který dostal v Třebíči trest ve hře a tím pádem i stop na jedno utkání. Zda se někdo z marodů stihne uzdravit nebo nastoupí jen tři kompletní pětky ukáže středeční duel, který začíná stejně jako ONLINE přenos v 17:30.

Změny v krajské metropoli

Novinky najdeme především v kolonce příchodů. Obranu posílil univerzál Jan Klobouček (31 let) z Litvínova, který i v extralize nastupoval na postu útočníka. Pomoci ofenzivě by měl ze Znojma přišedší Miroslav Barus (34). Naopak angažování Jana Čalouna se nezdařilo, neboť v Litvínově se nechtěli zbavit nejlepšího střelce, když stále bojují o play-off nejvyšší soutěže.

Lvi řečí čísel

Jedničkou mezi tyčemi Slovanu je král celé soutěže v úspěšnosti zásahů (93,54%) a počtu vychytaných nul (11) Lukáš Sáblík (28). Jedině v průměru obdržených branek jej předstihl o jedinou setinu českobudějovický Jan Chábera (1,47 branky na zápas), který však odchytal o šest utkání méně. Náhradník Jiří Zikmund (31) naskočil pouze do 11 střetnutí.

Hodnocení +/- obránců

1.-2. Václav Drábek (28)   +30
      Václav Kočí (25)     +30
...
8.-9. Ondřej Kříž (30)     + 3
      Jan Klobouček        + 3
Prvního muže výše uvedeného hodnocení Václava Drábka nalezneme také v čele produktivity beků. S 6 přesnými trefami a 13 asistencemi vede o jediný bod před Davidem Mazancem (27), jenž vsítil 4 góly a přidal 14 asistencí. Nejlépe střílejícím obráncem klubu (7 branek) je Ondřej Kříž.

V následující tabulce uvádíme všechny hráče, kteří v probíhající sezoně dosáhli 20-ti a více bodů.

6. Martin Koudelka (28)       3+21
V předcházející tabulce chybí jméno jediného borce, který se, mimo již zmíněných, dostal alespoň na hranici 10-ti branek. Tím, kdo to dokázal, je Jan Švík (22) s deseti zásahy do černého.

Nejtrestanější muž týmu Petr Přeučil (22) „vyfasoval” 77 trestných minut.

Letošní vzájemná bilance

Dosavadní odehrané boje byly provázeny značnými emocemi. Zejména první dvě střetnutí, kdy se Chomutovští cítili poškozeni rozhodčími. Nejprve ve Lví aréně prohráli 3:1. Na Duhovém stadionu plály ve 24.kole v polovině listopadu vášně poté, co rozhodčí neuznal domácímu KLH dvě branky a ten podlehl Ústeckým 2:3. Pomstu i s úroky si svěřenci trenérů Kýhose a Petrovky připravili na souboj na zrekonstruovaném stadionu v Ústí. Po brankách dvou brankách Roberta Plačka vedli na konci první třetiny 2:0. V prostřední třetině se trefil pouze Ladislav Boušek, a tak šli hosté do kabin s náskokem tří gólů. „Od stavu 3:0 nás Chomutov k ničemu nepustil a když jsme se dostali do nějaké šance, jako třeba Drábek ve druhé třetině, odvrátilo se od nás i to štěstí,” řekl k vývoji po této brance trenér domácích Pavel Hynek. V posledním dějství pak přidali Chomutovští střelci ještě tři branky. Postarali se o ně Petr Jíra a dvakrát Stanislav Mikšovic. Za Ústecké snižoval na 5:1 Jiří Kudrna.

Sestavy z posledního utkání na břehu Labe

Ústí nad Labem: Sáblík (27. Zikmund) – Štěpánek, Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Vála, Kříž, Kubeš - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna – Šaffer, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš, Dragoun - Přeučil, Koudelka, Buďa.

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Hlubuček, Plaček, Prošek, Řezníček - Boušek, Šíp, Jeslínek - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Šulc - Buchal, Hahn.

Utkání s Kadaní

V minulém kole absolvovali Ústečtí Lvi předposlední severočeské derby této sezony. Jejich soupeř se chtěl ještě pokusit přiblížit si výhrou účast v play-off, a proto byl nepříjemný. I přesto však na jediného pronásledovatele suveréna z Českých Budějovic nestačil. Na góly Patrika Finka a Davida Pazourka dokázali hosté odpovědět. Trefa Jana Švíka šest minut před koncem zápasu již rozhodla o zisku všech bodů pro domácí. „Dnešní utkání nás stálo hodně sil. Bylo to vyrovnané až do konce. Kadaň, přestože už asi ztratila naději na play off, tak tu hrála velmi disciplinovaně a výborně jim zachytal brankář Jež. Přesto jsme ale věřili, že ten konečný výsledek bude pro nás daleko přijatelnější. Až do konce utkání jsme se trápili, strachovali se o výsledek,” zachytili oficiální stránky klubu hodnocení Víta Borůvky, který se pokusil najít také příčinu vyrovnaného boje: „Utkání v Budějovicích nás stálo hodně sil. Oni hrají v daleko vyšším tempu a kvalitě a řada našich hráčů si tam sáhla na dno svých fyzických sil. Hned po dvou dnech pak měli předvést solidní výkon a někdo to není schopen zopakovat v tak krátké době.”

Poslední zápas Chomutova

Střetnutí v Třebíči se hokejistům po gólově vydařeném úvodu, kdy po brankách Josefa Révaye a Zbyňka Skleničky vedli 2:0, nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Svému soupeři podlehli 2:3. Výsledek a hlavně pád na pátou pozici nikoho z hráčů ani realizačního týmu nepotěšil. „Začali jsme dobře: vlastně v desáté minutě jsme vedli už 2:0. Šance, které jsme měli, jsme proměnili. Ale už v těch prvních deseti minutách jsme domácím nechávali hodně prostoru - měli šance, aby výsledek zkorigovali. Jinak z naší strany prvních čtyřicet minut bylo dost špatných: taky to tak dopadlo... Domácí se dostali do hry a po čtyřiceti minutách byl výsledek zasloužený. Ve střední části hry jsme tlačili, domácí se soustředili na obranu, ale bohužel jsme se střelecky neprosadili,” uvedl pro redaktora stránek HS asistent Petrovka.

Sestavy rivalů ve 49.kole

Chomutov: Podolka (33.Horčička) - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Trefný, Řezníček - Polodna, Koláček, Boušek - Malát, Šíp, Šulc - Sklenička, Heinisch, Pražák - Řepík, Buchal.

Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Štěpánek, Kočí, Kudrna, Pavlas, Vála, Kříž, Kloubouček - Lipina, Sýkora, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus - Buďa, Koudelka, Přeučil.