Preview k zápasu

Dalším soupeřem bude karlovarská Energie

Napsal 08.08.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Vstup do obnoveného hokejového poháru vyšel svěřencům trenéra Kýhose s Petrovkou na jedničku. Nyní čeká modrobílé další extraligový soupeř. Před domácím publikem zkříží své hole s týmem HC Energie Karlovy Vary. Západočeši již odehráli v poháru dvě střetnutí proti Kladenským - v domácím prostředí uspěli, v odvetě na Kladně již nikoli. Jak dopadne další měření sil KLH s účastníkem české nejvyšší hokejové soutěže se fanoušci dozví ve čtvrtek 9. srpna od 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově. Ani tentokrát nebude chybět tradiční ON-LINE přenos.
ČEZ stadion v Chomutově
9.8.2007, 17:30
KLH Chomutov Tipsport Hockey Cup HC Energie Karlovy Vary
1-0-0-0 Bilance v poháru 1-0-0-1
7 : 2 Celkové skóre 7 : 7
31,8 % Úspěšnost střelby 9,3 %
1 Góly v přesilovkách 2
20 % Využití přesilovek 14,3 %
Ladislav Boušek (3+0) Nejvíce kanadských bodů Milan Hluchý (1+1)
Petr Mudroch (1+1)
Luboš Horčička (94,44 %) Procentuální úspěšnost brankářů Lukáš Mensátor (93,02 %)
Lukáš Sáblík (90,00 %)

Změny v dresu Energetiků

PŘÍCHODY
V nové sezóně vyměnili kladenský dres za barvy Karlových Varů dvojice útočníků Vítězslav Bílek s Milanem Hluchým a ze Zlína přišel zkušený forvard Milan Melenovský. Z týmu extraligového nováčka z Ústí nad Labem pak přibyl do obrany Jakub Grof.

ODCHODY
Stejný počet hráčů mužstvo ze západu Čech opustilo. Směr rodná Nitra nabral útočník Tomáš Chrenko a na hostování do prvoligové Komety Brno putoval mladý obránce Vojtěch Kloz. Do týmu nováčka první ligy z Vrchlabí zamířil na roční hostování Kamil Tvrdek. S Michalem Strakou se vedení Energie na dalším angažmá nedohodlo.

Karlovarská příprava

Příprava na ledě začala svěřencům trenéra Venery 23. července. Kromě dvou klání proti svému soupeři z pohárové skupiny, Kladnu, odehráli Západočeši střetnutí proti ruskému celku Gazprom Orenburg, se kterými si na úvod přátelských střetnutí hladce poradili.

Výsledky

Přát., 31.7.2007: Karlovy Vary – Gazprom Orenburg	3:0
TsC., 3.8.2007: Karlovy Vary – Kladno			5:3
TsC., 9.8.2007: Kladno – Karlovy Vary			4:2

Kromě zmíněného „Tipsport Hockey Cupu“ čeká karlovarské hokejisty série utkání s německými celky: postupně změří síly s Eisbären Berlin, Dresden Devils a Norimberkem. Dále se utkají se Spartou Praha, doma s reprezentací do dvaceti let, s Libercem a generálku před novou sezónou obstará duel v Českých Budějovicích.

Sestavy z posledního utkání

Karlovy Vary: Sáblík – Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Bílek, Kraft, Skladaný – Melenovský, Kristek, Hluchý – Procházka, Pech, Kuběna

Chomutov: Horčička - Révay, Ťupa, Chatrnúch, Trefný, Kolda, Malinský, Šulc, Palubjak - Boušek, Šíp, Polodna - Jeslínek, Hašek, Mikšovic - Tauš, Heinisch, Havlůj - Ton, Stehlík, Freiberg.

Vstupné na pohárové zápasy je 40 Kč a 20 Kč.