Další těžký soupeř na obzoru. Piráti míří do Třince

Napsal 14.12.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Ze série šedivých vystoupení se bude Chomutov snažit vystoupit na třineckém ledě. Hokejisté HC Oceláři Třinec se právě nacházejí v menší výsledkové krizi. Toho by Piráti měli využít, aby se odlepili ode dna tabulky. 31. kolo Tipsport extraligy se hraji již tuto neděli a opět se je na co těšit.

Třinec se po třiceti odehraných zápasech nachází na devátém místě tabulky. Oceláři zatím nasbírali 45 bodů a mají tedy stejný počet jako osmé Pardubice. Na šesté místo, které zatím okupuje pražská Slavie, jim chybí dokonce jediný bod. Na druhou stranu zezadu Třinci na záda dýchá dotírající Litvínov, který z desátého místa ztrácí dva body.

Letošní sezóna se Třinci nedaří jako loňská. Čtvrtý tým základní části minulé sezóny a mistr ligy 2011 tak letos zažívá drobné vystřízlivění. Na loňskou sezónu nemůže navázat ani obávaný kanonýr Martin Růžička, který v loňské sezóně trhal všechny možné rekordy v bodování, ale letos se zdá být pouhým stínem svého loňského já.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
9. Třinec 30 13 2 2 13 76:81 45
14. Chomutov 31 5 0 6 20 58:116 21

Zvláštností je vyrovnanost třineckých výsledků. Ze třiceti zápasů jich třinečtí hokejisté přesně polovinu vyhráli a polovinu prohráli. Mají taktéž shodně dvě prohry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Celková bilance 13 – 2 – 2 – 13 je tedy celkem úsměvná

Na domácím ledě se Třinci daří lépe než na tom venkovním. Ze šestnácti odehraných zápasů jich Třinečtí dokázali deset vyhrát a šestkrát kapitulovali. To je řadí na sedmou příčku v tabulce domácích zápasů.

Třinec v posledních zápasech

Prosinec pravděpodobně není v Třinci oblíbený měsíc. Hokejisté totiž v prosinci vyhráli pouze jedno jediné utkání. Od konce listopadu, tak Oceláři prohráli pět z posledních šesti zápasů. Museli se sklonit před Pardubicemi (1:2p), Vítkovicemi (2:4), Libercem (1:4), Hradcem (0:2) a Plzní (0:4).

Jediným koho se tak podařilo tento měsíc porazit, byl Zlín. Oceláři jej přetlačili díky dvěma brankám ve druhé třetině a mohli tak slavit výhru 2:1.

Poslední utkání odehráli třinečtí hokejisté v pátek proti Plzni. Obhájce titulu byl jasně lepším týmem a přetlačil tak Třinec celkem jasně čtyřbrankovým rozdílem. Největší podíl na tomto vítězství měl především bývalý chomutovský hráč Radek Duda, který si připsal čtyři body za jednu branku a tři asistence.

Vzájemné zápasy 2013/2014

Piráti s Třincem odehráli letos dva zápasy a v obou byli zatím šťastnější třinečtí hokejisté. Obě utkání byla ovšem dosti vyrovnaná.

První zápas se odehrál koncem září v Třinci. Vše vypadalo lépe pro Chomutov, který po brankách Divíška a Svobody vedl již o dva góly. Jenže poté oceláři zabrali a skóre otočili. Ještě do konce druhé třetiny přidal jednu branku Radek Bonk a hned tři vsítil Jiří Polanský. Ve třetí třetině si třinečtí hokejisté skóre pohlídali a své vedení ještě navýšili. Za Chomutov v závěru snižoval Hruška. Celkové skóre bylo 6:4 pro Třinec.

Druhé utkání bylo odehráno v Chomutově začátkem listopadu. Opět byli šťastnější Třinečtí. Již ve druhé minutě se prosadil Martin Růžička a o tři minuty ho napodobil Polanský. V tento moment bylo o zápase téměř rozhodnuto. Oceláři ve druhé třetině vedli chvíli již o čtyři góly, poté skóre snížil Svoboda. Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance a závěrečný stav tedy zůstal 2:5 opět ve prospěch Třince.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov
David Hruška (13+8)Nejproduktivnější hráčJiří Polanský (11+18)
David Hruška - 13 gólůNejlepší střelecMartin Adamský – 15 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávačJiří Polanský – 18 asistencí
Mrázek (2+3) a Pulpán (1+4)Neproduktivnější obránceVladimír Roth (4+9)
Marek Sikora – 49 trestných minutNejtrestanější hráčJiří Polanský – 26 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká vůbec lehké utkání. HC Oceláři Třinec patří mezi ošemetné soupeře, ale na posledních výkonů by mohly být k poražení. Piráti musí zabojovat a připravit soupeře o body. Duel začíná v neděli 15. prosince, tentokrát již v 17:00. Pokud nemáte cestu do Třince, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com.