Další těžký souboj na ledě Energetiků

Napsal 07.02.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Pouze šest utkání zbývá do základní části a hráči Chomutova se budou bít o další drahocenné body. Proti Severočechům se na domácím ledě postaví tým HC VČE Hradec Králové. Souboje těchto dvou manšaftů jsou letos velmi vyrovnané, přesto budou zřejmě favority domácí Východočeši, jelikož modrobílým se letos na cizích kluzištích vůbec nedaří. Každá série však jednou končí a proč by nemohla být utnuta právě na hradeckém ledě? Pro všechny fanoušky KLH je připraven ON-LINE přenos.
8.(113g) Pořadí obrany 6. (108g)
Patrik Fořt (16+24) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (22+13)
Jaroslav Roubík (18g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (22g)
Patrik Fořt (24 as.) Nejvíce asistencí Radek Šíp (17 as.)
Michal Šeda (1+13) Nejproduktivnější obránce Petr Martínek (4+15)
Martin Koudelka (+16) Nejlepší hráč v +/- Jakub Trefný (+16)
Aleš Černý (-13) Nejhorší hráč v +/- Kamil Koláček (-11)
Tomáš Linhart (+8) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+16)
Aleš Černý (-13) Nejhorší obránce v +/- Josef Revay (-4)
Aleš Černý (55 TM) Nejtrestanější hráč Petr Martínek (108 TM)
Aleš Černý (55 TM) Nejtrestanější obránce Petr Martínek (108 TM)
Ladislav Koutský (92,43%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (93,59%)
Tomáš Dušek (92,04%) Michal Podolka (91,31%)
597 Trestné minuty 1055

Pozn. 1: Údaje jsou ze všech zápasů, ve kterých nastoupili dotyční hráči v I. lize.

Pozn. 2: Brankáři jsou seřazeni podle počtu odchytaných zápasů.

Aktuality z tábora Energetiků

ABSENCE

Před domácím publikem proti Chomutovu nenastoupí obránci Petr Suchý (naštípnutá loketní kost) s Tomášem Kolafou (zlomený kotník) a v útoku bude chybět Martin Koudelka (nachlazení).

Letošní vzájemná bilance

Vzájemné zápasy obou týmů se letos nesou ve velmi vyrovnaném duchu. Bilance se však zatím přiklání k Východočechům, kteří vybojovali pět bodů oproti čtyřem chomutovským.

• V prvním vzájemném souboji viděli diváci chomutovského ČEZ stadionu vyrovnané střetnutí a dramatickou koncovku, ve které se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Východočechů. Ti rozhodli o svém vítězství třemi přesnými zásahy ve druhé třetině.

• Odveta na ledě Energetiků znamenala další vyrovnaný souboj. KLH sice šlo zásluhou Šípa ve druhé třetině do vedení, to však smazal za čtyři minuty Roubík a když v závěrečném dějství branka nepadla, rozhodnutí mělo přinést pětiminutové prodloužení. Minutu před jeho vypršením rozsvítil červené světlo za Horčičkovou svatyní Fořt a domácí se mohli radovat ze zisku dvou bodů.

• Posledního vzájemného měření sil byl svědkem chomutovský led a modrobílý se konečně mohli radovat ze zisku tří bodů. Vítězství se zpočátku rodilo lehce. Po první dvacetiminutovce vedli domácí 3:1 zásluhou gólu Kostourka minutu před koncem. Ve druhé třetině se podruhé prosadil Fořt, ale navíc již Energetici nestačili. K vyrovnání jim nepomohla ani více jak půlminutová power-play 6 na 4.

Výsledky

8.kolo: Chomutov – Hradec Králové 4:6
21.kolo: Hradec Králové – Chomutov 4:3 pp.

46.kolo: Jihlava – Hradec Králové           4:3

42.kolo: J. Hradec – Chomutov       3:2 pp.
43.kolo: Olomouc – Chomutov         5:2
44.kolo: Chomutov - Ústí nad Labem  2:3 pp.
45.kolo: Beroun – Chomutov          5:4
46.kolo: Chomutov - Havířov	    2:5

Sestavy z posledního zápasu

Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Toužimský, Mocek, Blanár, Šeda Michal, Daňo, Hendrich, Černý, Suchý Petr - Fořt, Roubík, Fišer - Přeučil, Volráb, Vondráček - Šeda Jan, Domin, Suchý Pavel - Potůček, Koudelka, Kašík.

Chomutov: Podolka - Martínek, Poživil, Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Černý, Kasík - Boušek, Šíp, Charousek - Pražák, Koláček, Jan Šulc - Jíra, Kostourek, Malát - Stavenský, Mikšovic, Kajer.

Koutek tipérů

Jak to vidí redakce

Středeční duel bude tipovat David Matula.

V tomto zápase jde o hodně a ani jeden z týmů nebude chtít ztratit body. Hradec doma v posledních zápasech body neztrácel a Chomutovu se naopak v poslední době vůbec nedaří. Věřím však, že Severočeši zaberou a Energetiky jednoznačně přehrají. Pokud by se jim to nepovedlo, mohli by se ocitnout na hranici play-off a tam tým jistě nepatří.

Hradec Králové - Chomutov 1:5 (Boušek 2, Kostourek, Mikšovic, Martínek)