Další šance na zlomení černé série - čeká nás Horácká Slavia Třebíč

Napsal 13.12.2009 Lucka Štěrbová
C h o m u t o v - Hráče KLH Chomutov čeká v rámci 30. kola poslední zápas základní části proti týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Po pěti porážkách v řadě chtějí domácí borci před vlastními fanoušky uspět a vybojovat tři body. Přijďte je podpořit v pondělí 14. 12. od 17:30 do ochozů ČEZ stadionu v Chomutově. Bílomodří vaši podporu skutečně potřebují, a tak je na utkání vstup zdarma.
Score venku 35:46
Nejproduktivnější hráč Lukáš Nahodil (14+22)
Nejlepší střelec Lukáš Nahodil – 14 gólů
Nejproduktivnější obránce Radim Ostrčil (1+7)

Poslední zápas SK Horácké Slavie Třebíč

K doposud poslednímu zápasu nastoupili hráči Třebíče v sobotu na svém ledě pro Orlům ze Znojma. Jejich výkon proti odvěkému rivalovi sledovala letošní největší divácká kulisa - 3740 diváků. Padl tak rekord ze severočeského derby v Ústí, kdy si cestu do ochozů na zápas proti Chomutovu našlo 3656 diváků.

Navíc Třebíč poslala do Chomutova jasný vzkaz v podobě vysokého vítězství 6:1. Hattrickem se mimo jiné blýskl třebíčský útočník Vladimír Stejskal, který ke třem přesným trefám přidal navíc i jednu asistenci. Chomutovské obránce tak rozhodně nečeká jednoduchá práce.

Vzájemná bilance

Při vzájemných duelech s celkem z Vysočiny jednoznačně platí, že velkou výhodou je domácí prostředí. Chomutov na svém ledě vyhrál 14 z 2O vzájemných zápasů a platí to i naopak - na ledě Třebíče uspěl jen v pěti případech z 19. Domací faboušci tak mohou jen doufat, že KLH potvrdí papírové předpoklady.

Na druhou stranu ale Třebíč předvádí v letošním ročníku na ledových kluzištích soupeřů výborné výsledky a v tabulce venkovních zápasů jí patří čtvrté místo právě za celkem Chomutova.

Letos se týmy KLH a Třebíče už jednou střetly. Zápas byl součástí 15. kola. Chomutov na ledě Třebíče zvítězil 3:1 a to i přesto, že od první minuty prohrával brankou Martina Bartoše. Až v polovině zápasu, ve 30. minutě vyrovnával Milan Procházka a o minutu později otočil skóre ve prospěch bílomodrých Jaroslav Hašek. Pojistkou pak byla branka Petra Jíry z 53. minuty.

Na koho pozor?

Nejproduktivnějším hráčem v dresu Třebíče je Lukáš Nahodil, ten má na svém střeleckém účtu 36 bodů za 14 branek a 22 asistencí. Právě počet branek ho řadí i na první místo v klubové soutěži střelců. Na paty mu šlape s 32 body Petr Obdržálek. Nejaktivnějším ve sbírání bodů mezi obránci je pak Radim Ostrčil s osmi body za jednu branku a sedm asistencí.