Aktuální zprávy

Čtvrtým soupeřem Pirátů v European Trophy je trojnásobný švédský mistr HV71

Napsal 26.08.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Není zvykem, aby Chomutov přivítal během jediného víkendu hned dva elitní evropské celky. Po hvězdném Linköpingu se v na pirátském kluzišti představí druhý klub švédské Elitserien - HV71. Přestože jména figurující na soupisce jönköpingského klubu nejsou tak zvučná, HV71 rozhodně umí nabídnout perfektní hokejovou podívanou, což v European Trophy zatím modrožlutí jen potvrzují.
Soupeři pro European Trophy, díl šestý: HV71

Po třech odehraných zápasech je dominance HV71 evidentní. Jönköping má na kontě plný počet devíti bodů, přičemž skóre je také zastrašující. Oproti tuctu vstřelených branek švédský klub inkasoval pouze tři, nulu si v zápase proti Slovanu Bratislava na své konto připsal brankář Viktor Kokman.

V premiérovém kole zavítala do švédské Kinnarps Areny Vídeň, která začala velmi zostra. V osmé minutě otevřel skóre Jonathan Ferland v početní výhodě, dominanci Rakušanů v první třetině dokazoval i poměr střel, činící 11:5 z pohledu hostů. Zbytek utkání byl ale odlišný příběh. Obrat odstartovala trefa Jasona Krogga ve dvojnásobné početní výhodě a dokonal ho Mats Trygg. Druhá Kroggova branka už jen pečetila skóre na 3:1. Tři hvězdy si za své tři asistence zasloužil američan Rhett Rhakshani.

Johan Davidsson, zkušený kapitán HV71

Ve druhém utkání hostil Jönköping Bratislavu a start do zápasu nebyl z pohledu domácích opět optimální, Slovanu se podařilo HV71 v první části přestřílet, i přes to se ale mohli domácí fanoušci radovat z branky, o kterou se postaral William Karlsson. Na 2:0 zvýšil ve druhé třetině Filip Sandberg, a to byla gólová labutí píseň celého zápasu. Jak již bylo avizováno, gólman domácích Viktor Kokman úspěšné čelil sedmadvaceti střelám a udržel čisté konto, čímž si také zasloužil ovenění pro nejlepšího hráče zápasu.

No a v posledním odehraném kole si Jönköping udělal výlet na sever Čech, jelikož utkání s pražskou Spartou hostila litoměřická Kalich Aréna. Rychlé vedení zařídil švédskému týmu Jesper Fasth, který otevřel skóre ve druhé minutě. Sparťané ještě dokázali vyrovnat zásluhou první hvězdy zápasu Michala Broše, ale ve druhé třetině začala kanonáda hostů. Šňůrou čtyř branek rozebral Jönköping svého soupeře, který se sice pokoušel formou branky Petra Tenkráta zmírnit debakl, moc se mu to ovšem nepovedlo. HV71 přidal ještě dva góly a z Litoměřic si odvezl tři body za vítězství 7:2.

Piráti mají před sebou nelehký úkol. HV71 zatím jasně dominuje jižní divizi, nicméně jestli chtějí chomutovští borci pomýšlet na play-off, měly by body zůstat v Krušných horách. Utkání s trojnásobným mistrem Elitserien začíná v 17:30!