Čtvrtfinálová série se přestěhovala do Třebíče

Napsal 18.02.2004 David Dinda
C h o m u t o v - Nečekanou zápletku si pro chomutovského fanouška zřejmě připravila čtvrtfinálová série s Horáckou Slavií Třebíč. Po hladkém vítězství v prvním duelu, musí domácí řešit nečekaný problém. Přestože jsou v sérii jasně lepším týmem, odjíždějí na led soupeře s vědomím, že případný neúspěch na moravské půdě je může stát postup do semifinále. V pondělním druhém utkání na chomutovském ledě totiž slavila úspěch třebíčská agresivní a tvrdá hra, často až za hranicí pravidel. Stav série je tak vyrovnaný a právě dnešní duel bude zřejmě klíčový pro další vývoj série. Utkání začíná v 18:00 hodin a vy ho můžete sledovat v on-line přenosu přímo z Třebíče.
Čtvrtfinálová série se díky druhému utkání značně vyostřila, zásluhu na tom měla agresivní hra Třebíče, velice sporné výroky všech sudích a v neposlední řadě také neukázněnost domácích hokejistů, kteří se necháváli vyprovokovat. Nicméně chomutovský tým se utěšuje vědomím, že ze 120 odehraných minut, byl 110 minut jasně lepším týmem. Vždyť druhé utkání ztratili domácí až v samotném závěru poslední třetiny, kdy během deseti minut Třebíč otočila nepříznivý stav 4:2. "V posledních deseti minutách se k nám do pásma dostala Třebíč třikrát a třikrát skórovala. Je sice fajn, že třeba Kostourek dá góla na 4:2, ale pak je u čtyř inkasovaných branek," zlobil se domácí trenér Vladimír Kýhos. Brankář Fikrt v pondělí rozhodně nepodal optimální výkon, poslední tři góly byly podle slov samotného trenéra velice ušmudlané. Úspěšnost zásahů, něco málo přes 77%, je v playoff velmi slabá. "Nevím čím to je, jestli to bylo tím, že na něho za celý zápas téměř nic nešlo? ... nevím, opravdu nevím," nešťastně přemýšlel Kýhos.

Stejně tak jako zapoměli hráči Slávie na potupnou první porážku, musí Chomutov zapomenout na následující neúspěch a poučit se z pondělních chyb. I v dalších zápasech bude totiž Třebíč aplikovat nepříjemný hokej, se spoustou tvrdých zákroků, což potvrzuje i třebíčský manažer a trenér v jedné osobě Dr. Karel Čapek: "Co se týká taktiky, určitě hru nebudeme otvírat, i když víme, že diváci nás poženou dopředu. Budeme hrát na účel. Bude to velký hokejový boj. Rozhodovat budou maličkosti a možná i trocha štěstíčka." Nikdo z tábora soupeře není zraněný, proto by se i na domácím ledě měla Třebíč objevit ve stejném složení, ve kterém nastoupila v Chomutově. "Všichni hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku. To je dobrá zpráva," hlásí Dr. Karel Čapek.

Třebíč žije hokejem, málokdo z místních fanoušků totiž čekal, že po katastrofálním úvodu sezóny, kdy se Horácká Slavia pohybovala na samém chvostu ligové tabulky, bude stejný tým bojovat o semifinále playoff. "Samozřejmě bychom to teď nejraději rozhodli doma před domácími fanoušky, bude pro to ideální příležitost," optimisticky hlásí kapitán Jakub Žiška. Dnes se očekává plný stadion, čtyři tisíce lidí poženou Třebíč za vítězstvím. To by mohla být výhoda pro Chomutov, protože dobře ví, že Třebíč nemá na to, aby s bílomodrými hrála kombnační hokej. O to se snažila pouze v prvním utkání a odcházela téměř s deseti obdrženými góly. "Po prvním zápasu jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. Asi jsme chtěli hrát moc hokej, plný kombinací, ale v neděli byl naprosto neúčelný," je si vědom Žiška. I trenér a manažer Dr. Karel Čapek dobře ví, že jeho mužstvo nemuže hrát se Severočechy otevřenou partii. Proto naléhá na domácí příznivce, aby byli trpělivý. "Asi to nebude krásný hokej, ale tak se play-off hraje. Nejde o krásu ale o vítězství. Chomutov je velice silný a hokejový soupeř," vzkazuje prostřednictvím klubového webu všem fanouškům.

Chomutovský tým odcestoval do Třebíče ve středu dopoledne a věří, že na moravském ledě dvakrát neprohraje. "Nezbývá nám nic jiného než prostě v Třebíči vyhrát," jasně říká Milan Kostourek. Příznivci bílomodrých si jistě vybaví čtvrtfinálovou sérii s Prostějovem před dvěma lety. Tehdy Chomutov prohrál na domácím ledě oba zápasy a leckdo už ho odepisoval, jenže pak vyhrál čtyřikrát v řadě a v době kdy se čtvrtfinále hrálo ještě na čtyři vítězné zápasy prošel do dalších bojů. Nyní je situace jiná pouze v tom, že k postupu stačí vyhrát tři zápasy v sérii, mírná výhoda je ale na straně Třebíče, která má k dispozici dvě utkání na domácím ledě. Stejně jako soupeř, i Chomutov odcestoval se všemi hráči, nikdo není zraněný a tak jediná otazník visí nad tím, kdo se postaví do branky. Trenér Kýhos totiž neskrývá rozpaky nad posledními výkony Michala Fikrta a tak se možná pokusí Třebíč překvapit změnou v brance. "Kdo bude chytat ví jen trenéři, určitě to bude jeden z dvojice Fikrt - Podolka, možná oba dva," s úsměvem řekl vedoucí mužstva Martin Pašek. Nálada v týmu je podle posledních zpráv bojovná, hráči jsou nažhavení na odvetu a těší se na led. "Nechceme ponechat nic náhodě a tak sebou do Třebíče vezeme i specialistu na broušení bruslí, pana Kopeckého," dodává Martin Pašek.

Třetí utkání čtvrtfinálové série začíná na třebíčském ledě ve středu od 18:00, podrobný on-line přenos vám přineseme přímo z dějiště utkání.