Preview k zápasu

Chomutovští zajíždí na led Panterů

Napsal 23.09.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Domácí tvrz nepokořena, nyní se pokusí chomutovští borci přivézt opět nějaký ten bodík z cizího prostředí. Nečeká je však snadný úkol, zajíždí na nejvzdálenější led, kam jen mohou ve vodách 1. ligy, utkají se s HC Havířov Panters, kteří mají stejně jako Severočeši na svém kontě třináct bodů a dýchají tak v tabulce chomutovským hokejistům na záda. Dokáže si Havířov poradit s nejlepší obranou ligy nebo Chomutov prodlouží svou sérii bez porážky na číslo pět? Utkání začíná 24. září na Zimním stadionu v Havířově od 17:30.

Poslední vzájemné měření sil

Naposledy se oba celky utkaly ve 40. kole loňské sezóny na ledě Havířova a hosté se museli obejít bez šesti hráčů základní sestavy. V normální hrací době se z vítězství neradovalo ani jedno mužstvo. Severočeši až do 54. minuty vedli zásluhou přesných tref Polodny a Šípa v rozmezí pěti minut druhé třetiny. Poté však vzal osud utkání do svých rukou Panter Syřínek, který trefil mezeru mezi betony chomutovského brankáře, 2:2. To mu však nestačilo a v prodloužení v čase 61:25, zajistil dva body pro domácí - 3:2.
„Mužstva si vytvářely šance v přesilových hrách, při hře pět na pět jich moc nebylo,“ řekl po utkání trenér Kýhos.

Tehdejší sestavy

Havířov: Mařík - Kučírek, Mareček, Prokop, Vavruša, Šefčík, Štefanka, Štěpán - Dvořák, Heider, Kelner, Lichý, Mikšan, Rozum, Sedlák, Zeman, Studený, Syřínek, Volák, Zdeněk

Chomutov: Podolka - Hájek, Plaček, Prošek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc - Buchal, Charousek, Hahn, Jíra, Malát, Mezera, Mikšovic, Polodna, Pražák, Šíp, Jan Šulc, Řepík

Bilance z loňské sezóny

Chomutov - Havířov	3:2
Havířov - Chomutov	3:4
Chomutov - Havířov	10:0
Havířov - Chomutov	3:2pp.

Příprava Panterů na letošní sezónu

Bilance a výsledky

V přípravných zápasech zkřížili Havířovští své hokejky se 14 týmy. Dokázali uhrát 7 vítězství, 2 remízy a 5 porážek. Nejpilnějším střelcem a zároveň vítězem kanadského bodování se stala letní posila, útočník Petr Lipina, jenž si do statistik připsal 9 branek a 13 asistencí. Na dalších dvou místech se umístili: Přemysl Sedlák (5+12) 17b. a David Mikšan (7+5) 12b.

Havířov - Třinec	2:4
Třinec - Havířov	3:3
Havířov - Osvětim	6:2
Olomouc - Havířov	4:4
Ostrava - Havířov	2:4
Havířov - Osvětim	3:1
Havířov - Torun		7:2
Havířov - Nowy Targ	9:2
Havířov - Nowy Targ	5:1
Havířov - Olomouc	2:3
Havířov - Orlová	5:1
Vsetín - Havířov	2:1
Havířov - T. Brno	2:4
Vítkovice - Havířov	6:2

Změny v soupisce Havířova

TRENÉRSKÉ DUO
S týmem se již kolem března tohoto roku rozloučil asistent trenéra Pavel Sedlák. Naopak hlavnímu trenérovi Jiřímu Režnarovi byla nabídnuta nová smlouva a ten ji také na počátku dubna 2005 přijal. Jako asistenta si vybral Pavla Foltu.

BRANKA
Havířovskou svatyni hájí brankáři s extraligovými zkušenostmi. Jsou to Radek Masný (Vsetín) a Marek Novotný (Třinec, Jihlava).

OBRANA
Obrana je vyztužena o Davida Galvase (Opava), Jána Vrtíka, a mladíky Ondřeje Malinského (S. Praha) a slovenského Jaroslava Komu.

ÚTOK
Přiostřit útok by měl zkušený Pavel Zdráhal (Třinec), Jan Barna (Vítkovice), Antonín Sprušil (Přerov) a Brynecký (Nový Jičín). Havířovský dres by měl oblékat také nadějný dvacetiletý Miloš Schejbal (S. Praha). Začátkem června byl rovněž dotažen přestup Petra Lipiny (Ústí n. L.), který odehrál vloni za Pantery devět zápasů.

Panteři v nové sezóně

V letošní sezóně se HC Havířov Panters představil již v šesti utkáních a připsal si 4 vítězství, 1 remízu a 1 prohru. V tabulce to znamená, že sobotní duel proti Severočechům bude bojem o vedoucí příčku.

Výsledky Havířova z předchozích kol

Havířov – Kadaň		5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Prostějov - Havířov	5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Havířov - Třebíč	3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
M. Boleslav - Havířov	3:3 (1:1, 0:0, 2:2)
Havířov - Ostrava	5:1 (0:0, 0:0, 5:1)

Poslední utkání Panterů

V minulém kole zajížděli Havířovští na led HC Dukly Jihlava. K utkání hosté přistoupili velmi zodpovědně a s vědomím, že nemají co ztratit. Pozorně bránili a čekali na brejkové situace a chyby jihlavských hokejistů. Panteři se dočkali již překvapivě brzy. V 6. minutě využil chyby domácího hráče Jiří Zdeněk a otevřel skóre zápasu, 0:1. Dukla nesložila zbraně a v 11. minutě bylo po sólu Mariána Havla srovnáno. Do konce první třetiny se i přes další tři přesilové hry domácích skóre nezměnilo.
Ve druhé třetině zatlačili Jihlavští Pantery do obraného pásma, ale ani největší šance Rytnauera, neskončila za zády Masného. Nedáš, dostaneš, toť známé pořekadlo, které se vyplnilo i na Vysočině. Během 10 sekund 32. minuty dokázala bývalá extraligová obrana dostat dvě branky! Parádně pod břevno se trefil Filip Seman, na kterého navázal Jiří Žůrek, 1:3.
Do závěrečného dějství vstoupili domácí s velkým nasazením, ale ke vstřelení alespoň kontaktního gólu nepomohlo ani stažení sestavy na tři formace. Hrdinou zápasu se tak stal brankář Radek Masný, na němž postupně vyhořeli jak Bakus s Rytnauerem, tak i Čachotský s Malenou. Havířovský gólman dokázal zlikvidovat 39 střel domácích a pomohl k výhře svého mužstva, 1:3.
Bude se mu stejně tak dařit i proti KLH Chomutov?

Sestavy z 6. kola

Chomutov: Horčička - Révay, Jakub Šulc, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský

Havířov: Masný - Galvas, Zientek, Vrtík, Divíšek, Vavruša, Malinský, Balčík - Seman, Zdráhal, Žůrek - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Zdeněk, Heider - Sprušil, Sikora, Brynecký