Aktuální zprávy

Chomutovský hokej zasáhly dvě smutné zprávy, zemřeli Ing. Pavel Beneš a Emil Kopřiva

Napsal 06.10.2020 Klub
C h o m u t o v - Na přelomu září a října odešli do hokejového nebe dva členové pirátské rodiny. Na sklonku září zemřel někdejší útočník Emil Kopřiva, na začátku října zesnul bývalý funkcionář a dlouholetý partner chomutovského hokeje Ing. Pavel Beneš (na snímku).

Emil Kopřiva zažil v chomutovském dresu dvě sezóny v nejvyšší soutěži. Poprvé v ní naskočil během sezóny 1963/1964 ještě jako šestnáctiletý a zažil jako spoluhráče i velikány Karla Straku, Josefa Klímu, Jiřího Růžičku či Josefa Seilera.

Podruhé už se v ročníku 1967/1968 mezi tehdejší československou elitou zapsal i do střelecké listiny. Skóroval mezi 18. a 20. kolem do sítě Košic, Litvínova i Kladna. Následně se prosadil ještě doma s pražskou Spartou a ve Zlíně. Po sestupu přidal dalších pět přesných zásahů také ve druhé nejvyšší soutěži, kde se mu rovněž povedla třízápasová gólová série, jejíž součástí byl i duel s pražským Motorletem, jemuž vstřelil dva góly.

Ing. Pavel Beneš pracoval od druhé poloviny devadesátých let minulého století ve výboru klubu, v letech 1999 až 2004 byl předsedou představenstva tehdejšího KLH Chomutov a jednu dobu rovněž předsedou klubu. Za jeho působení se stabilizovala pozice místního hokeje mezi předními účastníky první ligy.

I po odchodu z funkcionářské pozice zůstal Ing. Pavel Beneš s klubem ve spojení, jako ředitel a později i spolumajitel Slévárny Chomutov patřil od okruhu dlouholetých partnerů, kteří chomutovský klub pravidelně podporovali. Oba zmínění pánové odešli do hokejového nebe nečekaně a náhle. ČEST JEJICH PAMÁTCE A UPŘÍMNOU SOUSTRAST JEJICH RODINÁM I BLÍZKÝM!