Chomutov zakončí dlouhodobou část v Třebíči

Napsal 19.02.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Základní část první ligy už je téměř minulostí. Zbývá odehrát už jen jedno kolo, které ovšem bude nesmírně důležité. Rozhodne totiž o definitivních dvojicích pro čtvrtfinále play off. Chomutov má karty rozdané jednoznačně. Pokud chce pomýšlet na lepší, než šesté místo, musí vyhrát na ledě Třebíče a zároveň čekat na zaváhání Komety Brno a Havířova. Na třebíčském ledě ovšem nečeká Severočechy nic jednoduchého. Zápas začíná v 18 hodin a můžete ho sledovat prostřednictvím online přenosu.
8. (122g) Pořadí obrany 4. (116g)
Lukáš Květoň (18+9) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (24+20)
Lukáš Květoň (18g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (24g)
Jiří Oliva (16 as.) Nejvíce asistencí Radek Šíp (21 as.)
Bedřich Ščerban (3+15) Nejproduktivnější obránce Petr Martínek (4+16)
Marcel Hrbáček (+6) Nejlepší hráč v +/- Jakub Trefný (+18)
Denis Rehák (-11) Nejhorší hráč v +/- Kamil Koláček (-9)
Miloš Kajer (-9)
Marcel Hrbáček (+6) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+18)
Denis Rehák (-11) Nejhorší obránce v +/- Ondřej Poživil (-3)
Jozef Lukáč (78 TM) Nejtrestanější hráč Petr Martínek (116 TM)
Jozef Lukáč (78 TM) Nejtrestanější obránce Petr Martínek (116 TM)
Filip Šindelář (92,57%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (93,55%)
Filip Luňák (91,52%) Michal Podolka (91,47%)
792 Trestné minuty 1187

Pozn. 1: Údaje jsou ze všech zápasů, ve kterých nastoupili dotyční hráči v I. lize.

Pozn. 2: Brankáři jsou seřazeni podle počtu odchytaných zápasů.

Aktuality z Třebíče

Marodka

Horácká Slavia se v posledním utkání sezóny musí obejít bez dvou zkušených borců. Obránce Tomáš Hrbáček má zlomenou ruku a forvarda Pavla Pelána trápí pohmoždění stehenního svalu.

Letošní vzájemná bilance

• První utkání obou soupeřů mělo raketový nástup. Chomutov vedl na svém stadionu v šesté minutě 2:0. Po dvou třetinách byl stav 5:0 pro domácí, a tak se závěrečné dějství dohrávalo spíše z povinnosti. Severočeši pod dojmem jasného vedení polevili a umožnili soupeři snížit na rozdíl čtyř branek.

• Druhý duel se odehrál na Vysočině a byl o poznání zajímavější a vyrovnanější. Misky vah na stranu Chomutova posunula trefa Petra Polodny v prodloužení.
  • Zatím naposledy se tradiční rivalové utkali 11. ledna, což bylo osudové utkání, kdy skalní chomutovští fanoušci připravili svůj protest proti předchozím výsledkům. Samotný zápas se pak odvíjel v režii Severočechů, kteří v každé třetině vsítili po jedné brance a zvítězili 3:0. Potvrdili tak, že se jim letos proti Třebíči daří.

Sestavy z posledního zápasu

Třebíč: Luňák - Ščerban, Lukáč, Rehák, Šefčík, Lučka, Sláma, Ludvík - Fryauf, Oliva, Květoň, Dolníček, Korotvička, Laš, Zahradník, Látal, Čech, Sobotka, Přibyl

Chomutov: Horčička - Martínek, Černý, Szakal, Révay, Trefný, Kocek, Kasík - Boušek, Šíp, Charousek - Jíra, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jánský, Jan Šulc, Malát

Koutek tipérů

Jak to vidí redakce

Poslední zápas základní části tipuje Martin Bocian.

„Chomutov je stále ve stejné pozici, jako v několika předchozích zápasech. Chce-li pomýšlet alespoň na pátou příčku, musí v Třebíči vyhrát. Pokud Severočeši potvrdí stoupající formu z posledních dní, měli by uspět. Nesmí však svého soupeře, se kterým letos ztratili jediný bod, podcenit. Troufám si ale tvrdit, že ještě důležitější než výsledek bude, aby všichni hráči dohráli zápas v pořádku, jelikož tím posledním, co tým před rozhodující fází sezóny potřebuje, jsou zranění hráči.”

Třebíč - Chomutov 2:4 (Kostourek, Boušek, Martínek, Mikšovic).