Preview k zápasu

Chomutov zajíždí k dalšímu duelu do Ústí nad Labem. Udrží se Piráti na vítězné vlně?

Napsal 06.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ke třetímu přátelskému utkání zajíždí hráči Chomutova na led svého rivala z Ústí nad Labem, kde se Piráti poprvé představí na kluzišti soupeře. Budou opět úspěšní nebo borci zpod Krušných hor poprvé padnou? Vše podstatné se dozvíme ve čtvrtek 7. srpna 2014 od 18 hodin.

V loňském ročníku prošel Slovan nepopulární krizí a bylo vidět na všech frontách, že klub nefunguje, tak jak by měl. V sezóně 2013/2014 skončilo Ústí až na dvanácté pozici. Ta zaručovala bitvy ve skupině o baráž, kde Slovan dominoval a nakonec samotné prolínací soutěži o první ligu unikl.

Nový sportovní manažer Jan Čaloun, který byl v sezóně 2008/2009 kapitánem Slovanu.

V uplynulé sezóně základní části se stal nejproduktivnějším hráčem modrožlutých Jaroslav Roubík. Šestatřicetiletý matador odehrál osmačtyřicet duelů, v nichž si připsal třiačtyřicet kanadských bodů. Nový kapitán Lvů vsítil dvaadvacet branek, ke kterým přidal jednadvacet přesných nahrávek.

Dne 5. srpna odehrál Slovan první přípravné utkáni proti Kadani. Sportovní klub podlehl Lvům 1:3. Za domácí se trefil pouze chomutovský odchovanec Petr Jíra. Za hosty skórovali Petr Markulinec, Jakub Pořický a při závěrečné power-play upravil stav utkání Ladislav Gengel.

Sestava Ústí nad Labem v posledním utkání: Petrásek (30. Volke) - Kolafa, Smetana, V. Brož, Holomek, M. Zdvořáček, M. Vágner, K. Černý, Markulinec - V. Meidl, J. Kloz, D. Tůma - Gengel, Vávra, Bačák - Baránek, Pořický, Kuchynka - Faigl, Suchan, Merta.

Změny v týmu soupeře

Nejvýraznější posila Ústí nad Labem Martin Volke.

Do kádru přišli: Martin Volke (Litvínov), Jakub Suchan (Písek), Vít Budínský (Hradec Králové), Ladislav Gengel, Martin Vágner a Tomáš Kolafa (všichni Havlíčkův Brod)

Z kádru odešli: Zbyněk Sklenička (Litvínov), David Videlka (Havlíčkův Brod), Zdeněk Orct (konec kariéry), Vlastimil Dostálek, Jan Alinč, Tomáš Procházka a Martin Motejlek (všichni neznámo).

Největší změnu udělal Slovan na postu sportovního manažera, kterou bude zastávat bývalý hráč národního týmu a rodák z Ústí nad Labem Jan Čaloun. Na pozici generálního manažera skončil Jan Klobouček, jenž se přesunul do nedalekého Litvínova, kde bude plnit roli marketingového manažera. Poslední výraznější změnou je ukončení kariéry Zdeňka Orcta. Ten se stejně jako Klobouček stěhuje k Vervě, kde zaujme místo trenéra brankářů.

O zápase ...

Duely mezi Chomutovem a Ústím nad Labem bývají vyhrocené a mají skvělou diváckou kulisu. Dá se očekávat, že soupeři si nic nedarují a budou chtít nad svým rivalem zvítězit. Utkání startuje ve čtvrtek 7. srpna 2014 na ledové ploše v ústecké Zlatopramen Aréně. Pokud nedorazíte přímo na zimní stadion, můžete zápas sledovat na stránce www.onlajny.com.