Chomutov v sobotu na domácím ledě opět změří síly s Hradcem Králové

Napsal 07.01.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Od posledního měření sil s Hradcem Králové uplynou zhruba tři týdny a Chomutov s ním znovu zkříží hokejky. V sobotu v rámci nadstavby opět přijede Hradec na chomutovský led. Utkání startuje v tradiční čas, tedy v půl šesté odpoledne a kdo nestihne dorazit na stadion, může vzít zavděk alespoň textovým online přenosem.
Skore venku 46:56
Nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (17+17)
Nejlepší střelec Jaroslav Roubík a Vít Budínský - 17 branek
Nejproduktivnější obránce Lukáš Chmelíř (5+12)

Vzájemná utkání

Zápasem s Hradcem Králové Chomutov zakončoval dlouhodobou část první ligy. Ve třicátém kole vyhrál s hradeckými hráči na domácím ledě 4:3 po samostatných nájezdech. Přitom Chomutov vedl po dvou třetinách 2:0. Hradec ale v prvních deseti minutách třetí dvacetiminutovky nejen srovnal krok, ale zápas dokonale otočil, a kdyby nebylo vyrovnávací trefy chomutovského Davídka tři minuty před koncem, na žádné prodloužení a nájezdy by ani nedošlo.

Hradec tak Chomutovu vrátil porážku z východočeského ledu, kde předtím Chomutov vyhrál 3:1. Už ve 4. minutě tam skóre otevřel Kraft. Hradec sice o minutu později srovnal, ale na dva slepené góly v rozmezí dvou minut v závěru druhé třetiny už odpovědět nedokázal.

Ve dvou zápasech si po dvou bodech připsali chomutovští Kraft a Kůs (oba 2+0) a hradecký Budínský (1+1).

Hradec od posledního zápasu

Jen tři jiní soupeři prověřili Hradec od posledního utkání s Chomutovem. Královehradecký tým vyhrál v Olomouci v prodloužení (4:3p), fotbalovým výsledkem v Berouně (1:0) a v posledním zápase prohrál s Havlíčkovým Brodem (4:5p).

Poslední prohra asi hradecké hráče hodně mrzí. Vždyť ještě před polovinou zápasu vedli 4:0 a jen málokdo z fanoušků pochyboval o tom, že Hradec vedení neudrží a Havlíčkův Brod se vrátí do utkání. Ten ale dokázal smazat čtyřgólové manko a v prodloužení pro něj Třetina vystřelil bonusový bod.

Hradec tak vyválčil šest bodů z devíti možných a dosáhl těsného, ale stále aktivního skóre 9:8. Z 16 přesilovek vsítil 3 branky, v deseti oslabeních dvakrát inkasoval. Druhý muž klubového bodování Vít Budínský si připsal tři body, stejně tak Martin Koudelka.

Hradec celkově

Ze čtvrté pozice ztrácí Hradec na druhý Chomutov osm bodů – má jich na svém kontě totiž 58. Branek sice dokázali hradečtí hráči nasázet více než sto, přes stovku se ale dostali i v kolonce „inkasované branky“. Více jich z elitní osmičky dostal jen Havlíčkův Brod.

Klubové statistiky ovládá Jaroslav Roubík (17+17). Spolu s Vítem Budínským (17+11) vedou tabulku hradeckých střelců. Nejofenzivnějším obráncem je podle dosažených bodů Lukáš Chmelíř (5+12).

Chomutov od posledního zápasu

Prohra 1:3 se Znojmem, vyhrané derby nad ústeckým Slovanem a těsná prohra 2:3 v Jihlavě – to je bilance Chomutova od posledního zápasu s Hradcem. Zapomenout nesmíme ani na změny v kádru – odchod pětice hráčů do Kadaně, návrat Hrdela a Hrušky a přestupy Hřebejka a Slováka.

Po prohře v Jihlavě, která vedla už 3:0, ale Lukáš Pulpán dokázal dvěma zásahy snížit na 3:2, klesl Chomutov na druhé místo za aktuálně vedoucí Ústí.