Preview k zápasu

Chomutov v přípravě zatím nezaváhal. V úterý přijede Litvínov

Napsal 14.08.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po dvanácti dnech, během kterých chomutovští Piráti dobyli slovenský Zvolen, se opět rozduní mantinely v chomutovské aréně. Poměřit síly přijedou hráči z nedalekého Litvínova. Toto malé derby severočeských týmů startuje v úterý v 17:30.

Foto: hokej-litvinov.cz

Chomutovští Piráti zatím přípravou procházejí bez zaváhání. Pět zápasů, pět celkem jasných výher. Do branek soupeřů poslali celkem 19 přesných střel, inkasovali jen osmkrát. Krátcí na ně byli jak předloňští mistři z Karlových Varů, tak hráči pražské Sparty.

Úspěšná slovenská štace

Velmi vydařený byl i turnaj ve Zvolenu. V konkurenci dvou slovenských extraligových celků a slovinské Ljubljaně obstál chomutovský celek na jedničku. Nejen, že turnaj vyhrál, ale gólman Milan Řehoř byl vyhlášený nejlepším brankářem turnaje. Do Chomutova putovalo i ocenění pro nejlepšího útočníka – získal ho Štěpán Hřebejk.

Chemici zastavili Indiány

Na led Chomutova v úterý dorazí Litvínov. Ten stejně jako Chomutov vstoupí do sezóny s novým názvem. Letos ho budou fanoušci v tabulkách hledat pod názvem HC Verva Litvínov.

Litvínov v loňském předkole play off překvapil. Narazil v něm totiž na favorizované Indiány z Plzně, kteří předkolo hráli jen kvůli odečtům bodů. Tým okolo kapitána Vopata, ale plzeňské tažení vyřazovacími boji zastavil hned v zárodku. Do čtvrtfinále šli „chemici“. Tam jim ale stopku vystavil pozdější mistr z Třince.

Posezónní zemětřesení v kádru

I v Litvínově po sezoně došlo k mnoha změnám v kádru. Letos už dres s kapitánským „céčkem“ neoblékne Roman Vopat – ukončil totiž kariéru. Do Sparty zamířil Peter Jánský a do země tisíce jezer, do Turku, odešel Jakub Černý. Hostování skončilo Jaroslavu Kracíkovi, který se vrací do Mladé Boleslavi. Stejným směrem pak putoval i gólman Jaroslav Hübl, který Bruslařskému klubu vypomůže také formou hostování.

Opačným směrem, tedy do Litvínova, putovala trojička ústeckých. Martin Volke, Robin Hanzl a David Pojkar budu v klubu působit formou dlouhodobého hostování. Další posily pak dorazily ze Slovenska. Centr Martin Hujsa odehrál ve Slovanu Bratislava posledních sedm sezon, tu nastávající ale načne na severu Čech. Stejně tak obránce Ján Brejčák, který loni působil v Popradu.

Slovenskou anabázi, zakončenou titulem s Košicemi má za sebou i Martin Frolík, odchovanec Kladna a bratr reprezentanta Michaela Frolíka.

Ač je nám Litvínov geograficky blízko, střetli jsme se s ním v posledních třech letech pouze dvakrát. Dobrou zprávou ale je, že vždy úspěšně. Loni v rámci Tipsport Cupu odjížděli „chemici“ z Chomutova s prohrou 1:4. V srpnu 2008 se na starém chomutovském zimáku nezmohli ani na branku a prohráli 0:3.

Znovu zadarmo? Nebo...?

Od startu přípravného období řeší vedení Pirátů velké potíže s pokladním a turniketovým systémem. Vinou nefunkčního softwaru byly již dva duely odehrány zcela zdarma. Bude se na utkání s Litvínovem již platit nebo se půjde znovu zadarmo? „Jednoznačně chceme, aby v úterý byly v provozu všechny pokladny a platilo se vstupné. Nicméně při nedělní přípravě pokladních systému se znovu jedna ze čtyř pokladen zhroutila a vykazuje závažné technické potíže. Vzhledem k tomu, že se nejedná o dodávku pro naší organizaci, máme velmi omezené možnosti při řešení vzniklých problémů. O osudu úterního utkání se tak znovu rozhodne až těsně před jeho startem,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Výměna voucherů za permanentní vstupenky

Přes všechny potíže bude chtít vedení Pirátů Chomutov připravit permanentní vstupenky k výměně za dočasné vouchery. „Pokud se v pondělí systém rozjede, připravíme všechny dosud prodané permanentní vstupenky. K vyzvednutí by pak byly v prostorách fanshopu v úterý od 15.00 hodin.” Garanci takového průběhu však klub dát nemůže. „Uvažujeme o tom, že pokud systém nadále bude náhodně vykazovat nedostatky jako doposud, okamžitě začneme jednat s naším vlastním dodavatelem a pokladní systém arény nebudeme pro hokejová utkání vůbec využívat.”