Preview k zápasu

Chomutov už i s Petrem Dominem zajíždí na led Ústeckých Lvů

Napsal 11.08.2008 David Matula
C h o m u t o v - Třetí kolo Tisport Hockey Cupu je na programu v úterý 12.8. a hokejisté Chomutova míří do krajské metropole. Soupeřem jim bude celek HC Slovan Ústečtí Lvi. Chomutovští předchozí dvě kola nezvládli, a tak jistě budou chtít konečně uspět. Naopak hráči Slovanu vyválčili bod v Karlových Varech, na který budou jistě chtít navázat v domácím prostředí. Velký návrat potom čeká Petra Domina, který se do zápasového rytmu vrací po těžkém zranění.. Samotné utkání startuje v úterý 12.8. od 17:30 v ústecké Zlatopramen aréně.

Chomutov v přípravě

Po vítězných zápasech proti ruskému Orenburgu a pražské Spartě přišly bohužel dvě porážky v letním poháru. Nejprve nestačili svěřenci Martina Pešouta na Kladno, kterému podlehli na jeho ledě 1:3. Posledním dosavadním vystoupení v přípravě bylo domácí utkání proti vicemistrovi extraligy z Karlových Varů. Bílomodří ač přes porážku 0:3 podali bojovný výkon a přes množství dobrých příležitostí překonat karlovarského Sáblíka nedokázali. Naopak hráči Energie ukázali, že i letos budou patřit ke špici extraligy. Chomutovští tak po čtyřech odehraných přípravných utkání mají bilanci shodnou. Dvě vítězství a dvě porážky při celkovém skóre 7:8.

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 4. Košťál (Kumstát), 26. Kristek (Hanzlík), 30. Skladaný (Kuběna).

Ústečtí Lvi a příprava

Celé hokejové Ústí nad Labem čekalo po nevydařené nováčkovské extraligové sezóně „zemětřesení“. Poroučet se musel generální manažer klubu David Šaffer, jehož místo zaujal mistr světa z Vídně 96 Robert Kysela. Na trenérskou pozici přišel Miloslav Hořava, který ještě v loni vedl reprezentační výběr do dvaceti let. Tým následně opustili brankář Petr Přiryl, obránci Jakub Evan a Petr Hořava a útočník Marek Hovorka. Jejich místa by měli zaplnit Dušan Salfický, na jehož bohaté zkušenosti budou jistě v Ústí hodně spoléhat. Krýt záda by mu měl talentovaný Radek Fiala, který uplynulou sezónu strávil v Mostě. Útočné řady by měli vyztužit Milan Mikulík a Zbyněk Sklenička. Na zkušenou je potom v krajské metropoli obránce Tomáš Špila.

Jak již bylo jednou řečeno, po neúspěšné sezóně bylo nuceno nové vedení přikročit ke snížení platů hráčů. Jako jeden z prvních toto „opatření“ přijal olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun. V uplynulém týdnu se potom vedení Lvů domluvilo na pokračování Václava Nováka, naopak rozdílné názory vedli k dočasnému přesunu Daniela Zápotočného, který trénuje v Děčíně. Jasno zároveň stále není nad dalším působením produktivního Rastislava Špirka, obdobná situace panuje i u Adama Šaffera.

Hráči Slovanu mají za sebou již tři přípravné duely. K prvnímu vyrazili na led Karlových Varů, kde dokázali vydolovat úvodní bod do tabulky letního poháru za prohru v prodloužení 2:3. Velkou zásluhu na bodovém úspěchu měl zejména Dušan Salfický, který pochytal několik dobrých příležitostí Energie. Následovala porážka 4:0 na ledě extraligového nováčka z Mladé Boleslavi. Posledním vystoupením svěřenců Miloslava Hořavy bylo domácí střetnutí s německým Iserlohnem Roosters, který Lvi přehráli 5:2. Velkou měrou se na vítězství podílela dvojice Kloz, Němeček, kdy prvně jmenovaný zaznamenal hattrick, druhý potom přidal další dvě branky a dvě asistence.

HC Slovan Ústečtí Lvi – Iserlohn Roosters 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Branky: 13. Kloz (Mizera), 28. Kloz (Němeček), 29. Kloz (Němeček), 35. Němeček (Novák), 38. Němeček - 31. Hommel (Denilesmeier, Schmidt), 46. Hommel (Roy).

Před zápasem

Po dlouhém a těžkém zranění se poprvé v letošní sezóně představí Petr Domin. Naopak jistě se již nebude v zápasech objevovat dvojice Petr Kukla a Kanaďan Charlie Giffin, který požádal o uvolnění a již odcestoval domů.

Sestava pro úterní duel:Lundell 56, (Cikánek 1) - Chmelíř 7, Révay 28, Lang 83, Bombic 61, Všetečka 83, Pulpán 88, Trefný 19, Kloz ? - Gombár 27, Skořepa 42, Míka 71 - Hašek 49, Charousek 10, Jeslínek 92 - Polanský 87, Domin ?, Fábry 62 - Malát 35, Veverka ?, Tauš 89.

Sestava Ústí nad Labem z posledního duelu:

Salfický - Zeman 2, Pojkar 52, Němeček 24, Mizera 7, Klobouček 23, Brož 22, Špila 17, Gýna 29 - Čaloun 11, Šagát 73, V. Novák 13 - Janků 10, Pazourek 25, Kloz 32 - Hanzl 69, Sklenička 26, Mikulík 15 - Heřman 9, Přeučil 33, Chládek 21

×
Dnes v 17:45 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha