Chomutov potřebuje naplno bodovat, dočká se v Olomouci?

Napsal 15.01.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v – Pouze necelých 24 hodin mají hokejisté KLH Chomutov, aby se vyrovnali s porážkou v prodloužení v Havířově. V neděli totiž předehrávají svůj zápas 41. kola na lede mužstva HC Olomouc. Hanáci zažívají v posledních zápasech herní krizi. Na plný bodový zisk čekají už 6 utkání, naposledy se z vítězství radovali 20. prosince. Severočeši v posledních dvou zápasech získali vždy po jednom bodu, což ovšem v neuvěřitelně nabitém středu tabulky nestačí. Za důsledek to má propad na 6. místo se ztrátou pouhých dvou bodů na třetí Hradec Králové. Potřeba plného bodového zisku je tak naprosto zřejmá. Zápas začíná na olomouckém zimním stadionu v 18:00 a budeme Vám přinášet změny stavu.

Jak se daří Hanákům?

Loňský účastník čtvrtfinále play off, kde prohrál souboj s Ústím, letos nedosahuje příliš dobrých výsledků. V současné době se Hanáci drží na 12. pozici a od klíčové osmé příčky je dělí propastných 18 bodů. Z opačné strany se naopak dotahují Písek a Třebíč, a tak budou olomoučtí ještě hodně bojovat, aby se vyhnuli baráži o druhou ligu. Po Novém roce se v kádru Olomouce událo několik změn. Hostování ze Znojma ukončil 6. ledna brankář Petr Svoboda, který se přesunul do Písku. O pouhý den později opustila tým také zámořská posila Jaroslav Svoboda, jenž zamířil do Třince. Až do svého odchodu odehrál v mateřském týmu 18 zápasů s bilancí 7 gólů a 6 asistencí.

Pohled do kádru soupeře

Mezi tyčemi se s naprostou pravidelností střídají hned tři gólmani. Nejvíce startů si zatím připsal vsetínský Štefan Žigárdy, nastoupil 19x. Zkušený Martin Vojtek má na svém kontě zápasů 16, o jeden více než poslední z trojice Radek Tihlář. V obranných řadách letos zatím nejvíce vyčnívá Radim Hruška, jenž sice vstřelil jen 2 góly, ale dalších 13 připravil pro své spoluhráče. Zlým mužem týmu je Michal Šafařík s necelou stovkou trestných minut. Olomouckou ofenzivu už druhým rokem táhne Milan Ministr. Letos odehrál 38 zápasů s bilancí 11 branek a 16 asistencí. Na předních příčkách pak následují také další zkušení borci Tomáš Karný a Robert Najdek.

Letošní vzájemná bilance

V prvním letošním střetnutí na severu Čech si chomutovští v úvodní třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce. O vítězství 3:1 se brankami postarali Šíp, Schneider a Hájek. Odveta byla na programu v 15. kole. Průběh zápasu byl vcelku jednoznačný. Hanáci až v posledních minutách zkorigovali stav na konečných 2:4 pro hosty. Poslední vzájemný souboj se odehrál na začátku prosince. Olomouc se sice brzy ujala vedení, jenže poté hráči Chomutova nabídli svým příznivcům brankostroj, který se zastavil až na výsledku 9:2. Ze všech tří letošních zápasů tak bílomodří získali plný počet devíti bodů.

Nálada v chomutovské šatně

Chomutov začal po přestávce dobře. Zejména vysoké vítězství na ledě ústeckých Lvů bylo nesmírně cenné. V minulém zápase v Havířově se po absenci vrátil do sestavy Roman Pražák. Nahradil Ladislava Bouška, který „vyfasoval“ disciplinární trest. V Olomouci už by však tento šikovný útočník chybět neměl. Bílomodrý dres KLH přes hlavu poprvé přetáhl devatenáctiletý obránce ze Slavie Praha Jakub Šulc. Člen širší reprezentace ČR do 20ti let, který bojoval o účast na Mistrovství světa v USA. Trenér Hadamczik ho však v přípravném kempu vyřadil.

Sestavy obou celků z posledního utkání

Olomouc: Žigárdy – Spitzer, Houdek, Světlík, Bartoň, Vlček T., Šafařík, Klimeš, Faltýnek, Hradecký, Ministr, Smejkal, Žajgla, Karný, Hruška, Zbořil, Najdek, Bouz, Vlček L., Martinka, Ditrich

Chomutov: Podolka - Hájek, Plaček, Prošek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc - Buchal, Charousek, Hahn, Jíra, Malát, Mezera, Mikšovic, Polodna, Pražák, Šíp, Jan Šulc, Řepík