Aktuální zprávy

„Chomutov má vysoké ambice a jasný cíl,“ říká posila Zdeněk Skořepa

Napsal 11.06.2008 David Matula
C h o m u t o v - Domácí příznivci mohou mít další důvod k radosti. Po několika již uskutečněných příchodech se dnes rozrostl chomutovský celek o další velké jméno. Novou tváří chomutovské kabiny bude zkušený Zdeněk Skořepa. „Jednání probíhala rychle a korektně, navíc na mne udělali představitelé klubu dobrý dojem a klub má dobrou vizi,“ říká ke svému příchodu extřinecký forward.

Po příchodu finského brankáře Jana Lundella, hlásí chomutovské vedení další velký úlovek do sestavy. Druhým pomyslným trumfem z rukávu je velezkušený útočník Zdeněk Skořepa. Hokejový bohatýr se vrací na sever Čech po osmi letech. „Do Chomutova se hodně těším, je to pro mne nová motivace a velká výzva. Cíl je v Chomutově jasně daný a já chci pomoc k jeho úspěšnému splnění,“ říká nová posila.

O přestupu několikanásobného reprezentanta se spekulovalo již několik dní, definitivum přišlo ovšem až dnes. „Jednání s Chomutovem probíhala velmi seriózně a rychle. Smlouva je podepsána na tři roky,“ přibližuje okolnosti přestupu. Chomutovská nabídka rozhodně nebyla jedinou, kterou měl ostřílený forward možnost zvážit. Navzdory několika nabídkám z české extraligy, se nejvíce odchovanci litvínovského hokeje líbila právě ta chomutovská. „Při rozhodování rozhodovalo několik okolností. Chomutov má určité ambice, jednoznačný cíl a to se mi líbilo. Ať už to je cíl postoupit do extraligy, vize vedení, nebo práce s mládeží. Samozřejmě jsem ze severu Čech a návrat zpátky domu byl pro mne důležitý,“

Jak sám rodák z Oldřichova u Duchcova přiznává do úplně neznámého prostředí nejde a vše potřebné si o Chomutovu zjistil ještě před podpisem smlouvy. „Některé věci jsem si zjišťoval přes agenta a taky jsem si volal s kluky, které znám,“. Zanedlouho dvaatřicetiletý útočník po dlouhých pěti sezonách opouští Třinec, v jehož barvách odehrál 301 utkání a připsal si v nich 159 bodů. „V Třinci jsem toho zažil hodně a vždycky na zdejší působení budu moc rád vzpomínat. Za těch několik let tam znám všechny a mám v Třinci spoustu přátel a známých,“ přiznává.

Bývalý hráč například pražské Slavie či Litvínova se bude trenérské dvojici Pešout – Rech hlásit v pondělí. Na rozkoukání ovšem čas nebude a autor 157 extraligových branek se hned zapojí do letní přípravy. „Rozhodně do toho nespadnu rovnýma nohama. Vlastně až do teď jsem absolvoval letní přípravu v Třinci,“ A jak zkušenému borci „voní“ letní příprava. „Asi jsem na tom podobně jako většina kluků, letní přípravu moc nemusím. Beru ji jako nutné zlo, ale člověk to musí vydržet, jelikož potom z toho těží celou sezónu,“ uvědomuje si.

Při letmém pohledu do statistik zjistíme, že zkušený útočník se může chlubit sedmi starty ze reprezentační výběr, vyzkoušel si kvalitu ruské superligy, nebo například i zámořské soutěže jakými jsou OHL, IHL nebo AHL. Z tohoto pohledu by se mohl zdát přesun do Chomutova jako krokem zpátky. „Možná to tak někomu může připadat, ale Chomutov má jen ty nejvyšší cíle, chce hrát extraligu a tím je asi řečeno vše. Pro mne osobně je to velká výzva,“. Po definitivním ztvrzení přestupu se okamžitě začaly objevovat pozitivní reakce fanoušků, které příchod Zdeňka Skořepy více než potěšil. „Samozřejmě mne to velmi těší a jsem za to rád. Doufám, že je nezklamu a věřím, že budeme hrát pohledný hokej, který se jim bude líbit,“ vzkazuje.

Poslední vzpomínkou na chomutovský hokej je pro extřineckého útočníka dvojzápas přípravných utkání v sezóně 2003/04, kdy ještě v dresu Litvínova byl u domácí porážky svého týmu 1:2. Jediným střelcem černožlutých byl právě již útočník Chomutova. V následné odvetě na ČEZ stadiónu si připsal asistenci a pomohl tak svému celku k vítězství 3:5. Nyní jej čeká nová výzva a jak sám říká, cíl zní jasně.

Foto: hcwerk.cz