Litvínova, Karlových Varů a Kladna."> Piráti Chomutov » Chomutov jako jediný prvoligista do letního hokejového poháru
Aktuální zprávy

Chomutov jako jediný prvoligista do letního hokejového poháru

23.04.2007 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Fanoušci dobrého hokeje se po letech mohou znovu těšit na atraktivní letní hokejový pohár. Přípravné období tak rázem dostává nový náboj a namísto "obyčejných" přátelských zápasů se fanoušci mohou těšit na pikantní hokejové bitvy a kvalitní extraligové soupeře. Letošního ročníku hokejového poháru se účastní všechny extraligové týmy, které doplní jediný účastník 1. ligy a tím je KLH Chomutov. V základní skupině narazí chomutovští hráči na extraligové soupeře z Litvínova, Karlových Varů a Kladna.
Naposledy se hokejový pohár hrál v roce 2003, shodou okolností se tehdy hokejové podívané pod názvem Tipsport Cup 2003 zúčastnil i chomutovský tým. Tehdy v 1. předkole přešel přes druholigový Děčín, následně v 1. kole vyřadil extraligové Karlovy Vary a probojoval se do čtyřčlenné základní skupiny. Extraligová mužstva Plzně, Litvínova a Českých Budějovic pak již byla nad síly chomutovských hráčů a ze čtvrtfinálové skupiny tak již nepostoupili.

Letos je KLH Chomutov jako jediný prvoligista do základní skupiny nasazen přímo a v srpnu tak změří síly s Litvínovem, Karlovými Vary a Rabatem Kladno. Hokejový pohár se hraje následujícím systémem: účastní se ho celkem 16 mužstev (15 extraligových + 1 prvoligový), které jsou nasazeny do 4 skupin po 4 týmech. Ve skupině se hraje dvoukolově každý s každým a vítězové skupin postupují do semifinále. Za vítězství se týmu do tabulky připíší 3 body, v případě nerozhodného výsledku následuje pětiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení, přijdou na řadu samostatné nájezdy (vždy 3 střelci). Vítěz prodloužení (či nájezdů) získá 2 body, poražený 1 bod. Semifinále se hraje na jedno vítězné utkání na ledě lépe umístěného mužstva v konečné tabulce ELH 2006/07. Pro Chomutov to tedy znamená, že v případě postupu ze skupiny, bude vždy hrát už jen na ledě soupeře. Finále se pak hraje stejným způsobem na jedno vítězné utkání.

"Protože hokejový pohár pořádá APK, budeme mít na mantinelech reklamy dle extraligového schématu, které následně na sezónu vyměníme za naše vlastní. Pro potřeby poháru dostaneme dvě sady dresů, ve kterých budeme pohárové zápasy hrát. V součsné době nevíme jak budou dresy vypadat, předpokládám, že všechny kluby budou mít jednotný design, odlišený pouze barevnými kombinacemi," upřesňuje reklamní náležitosti poháru marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda.

Termíny hokejového poháru:

1. kolo - 07.08.2007 - Litvínov vs. Chomutov
2. kolo - 09.08.2007 - Chomutov vs. Karlovy Vary
3. kolo - 14.08.2007 - Kladno vs. Chomutov
4. kolo - 16.08.2007 - Chomutov vs. Litvínov
5. kolo - 21.08.2007 - Karlovy Vary vs. Chomutov
6. kolo - 23.08.2007 - Chomutov vs. Kladno