Naopak na severu Čech jistě udělají vše pro to, aby série pokračovala. Jak bitva vyrovnaných soupeřů dopadne můžete ve středu od 17:30 sledovat přímo na Duhovém stadionu nebo v ONLINE přenosu."> Piráti Chomutov » Chomutov čeká přímý souboj o 4.příčku

Chomutov čeká přímý souboj o 4.příčku

Napsal 25.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po hrubě nevydařené poslední třetině v Opavě dělí tým KLH od lepší pozice dva body. Čtvrté místo prozatím okupuje jejich příští soupeř HC VČE Hradec Králové. Vzájemný souboj tak bude přímou bitvou o výhodnější postavení v play – off. Pokud Severočeši zvítězí posunou se výše v tabulce. Dosavadní bilance na Duhovém stadionu hovoří pro Chomutovské, ti ještě s Východočechy od jejich vstupu do 1.ligy na vlastním ledě neklopýtli. Robert Horyna, asistent trenéra Koldy, však posílá prostřednictvím oficiálních stránek klubu na sever Čech varování: "Každá série jednou končí a my uděláme v Chomutově vše proto, abychom předvedli co nejlepší výkon, to je základ." Naopak na severu Čech jistě udělají vše pro to, aby série pokračovala. Jak bitva vyrovnaných soupeřů dopadne můžete ve středu od 17:30 sledovat přímo na Duhovém stadionu nebo v ONLINE přenosu.

Změny na břehu Labe

Mnoho nového se v týmu neodehrálo. Jediným výrazným příchodem se stalo angažování Mariana Kacíře (30), který má bohaté zkušenosti z extraligy. V loňské sezoně se objevoval v dresu Havířova a Litvínova. Naopak služeb Lubomíra Korhoně (26) už Hradečtí využívat nebudou. V posledních zápasech sice pomáhal útoku, ale dnes (23.1.2005) se na oficiálních stránkách klubu objevila informace, že byl odeslán Pardubicemi na hostování do Třince. Zajímavostí je také účast brankářské dvojky Tomáše Duška (25) na univerziádě v rakouském Innsbrucku, kde pomohl na cestě do finále vychytanými nájezdy v semifinále proti domácímu výběru.

Energetici řečí čísel

Jasnou jedničkou mezi tyčemi je Alexandr Hylák (21), jemuž patří v úspěšnosti zásahů mezi prvoligovými gólmany 9.místo. Což znamená, že je s 91,99% těsně před chomutovským Lubošem Horčičkou (91,97%). V letošním ročníku pustil své náhradní do branky velmi zřídka Tomáš Dušek má na kontě jen necelá 4 utkání.

Hodnocení +/- obránců

1. Petr Suchý (26)             + 4
 2. Tomáš Linhart (20)          + 3
...
13. Jiří Hendrich (čerstvě 26)  - 7

O tom, že věk nehraje roli, přesvědčuje Stanislav Mečiar (41), jenž vévodí produktivitě beků s bilancí 7 přesných zásahů a 12 finálních přihrávek. O jedinou branku za ním je bývalý člen chomutovské sestavy Petr Suchý.

Útočnou vozbu táhnou hráči, kteří patří severočeským klubům nebo v nich působili. Tomáš Martinec (31) hostuje na východě Čech z Litvínova a Jaroslava Roubíka (27) si jistě pamatují fanoušci Chomutova, odkud přestoupil právě do Hradce Králové. Prvně jmenovaného najdeme na čele střelců 1.ligy a náskokem dvou gólů před Václavem Prospalem. Druhým nejlepším střelce týmu je mladý slávista Roman Červenka (19) s 13-ti trefami do černého.

Kanadské bodování útočníků

1. Tomáš Martinec     25+18
2. Jaroslav Roubík     9+22
3. Patrik Beck (25)   12+14

Patrik Beck je také nejtrestanějším mužem mužstva a v celé soutěži mu patří 7.místo (98 trestných minut).

Letošní vzájemná bilance

V tomto ročníku platí výhoda domácího prostředí, přesto je bilance vyrovnaná. Východočeši na svém ledě v rámci 5.kola zvítězili těsně 4:3. Poté si přijeli pro "bůra" do Chomutova, kde nevstřelili ani gól. Poslední duel obou soupeřů v Hradci skončil smírem i po prodloužení (2:2). V 11.minutě se ujali domácí vedení zásluhou Patrika Becka. Chomutovu se podařilo vyrovnat na začátku 3.třetiny, kdy skóroval obránce Martin Szakal. Znovu do vedení dostal Hradecké v 55.minutě Tomáš Martinec. Definitivní podobu dal výsledku za dvě minuty Ladislav Boušek, díky jeho brance si Severočeši odvezli bod.

Čelo kanadského bodování vzájemných střetnutí 2004/2005

1. Ladislav Boušek (CHM)  2+1
2.-3. Petr Jíra (CHM)        0+3
      Jaroslav Buchal (CHM)  0+3
   4. Tomáš Martinec (HKR)   2+0

Bilancí 1 gól a 1 asistence se může pochlubit dalších šest hráčů. Dva z nich na straně Hradce a čtyři v chomutovské kabině.

Sestavy z posledního zápasu v Hradci Králové

Hradec Králové: Hylák - Mečiar, Kolafa, Suchý Petr, Pazdera, Táborský, Linhart, Hendrich, Evan - Fořt, Roubík, Beck - Cetkovský, Martinec, Vondrka - Jelínek, Domin, Suchý Pavel - Šulc, Zima, Potůček.

Chomutov: Podolka - Hájek, Revay, Plaček, Szakal, Trefný, Prošek, Neudorfský - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Martenek, Mikšovic, Pražák.

Utkání s Kadaní

V minulém kole zvládli Východočeši důležitý boj s Kadaní. V 9.minutě se ujali vedení po trefě Romana Vondráčka (20). Na kadaňské vyrovnání odpověděl Tomáš Kolafa (20) ve 25.minutě využitou početní výhodou 5 na 3. Za čtyři minuty zvýšil Jaroslav Roubík – 3:1. O další tři minuty později to bylo již o tři branky. Postaral se o to Tomáš Martinec. Kadaň sice snížila, ale Jaroslav Roubík ve 49.minutě vstřelil svou druhou branku v utkání – 5:2. Hosté už jen kosmeticky upravili skóre. Ladislav Kolda, bývalý chomutovský trenér, okomentoval úvodní dějství takto: "Ze začátku to bylo vyrovnané utkání. Na nás byla trošku vidět nervozita. Zase tak dobře jsme nebruslili, pohyb nebyl ideální." Výkon v prostřední části hry se mu zamlouval mnohem více: "Ve druhé třetině jsme to však zlepšili, určitě nám k tomu pomohla využitá přesilovka pět na tři. Důležité byly i potom přidané dvě branky a náskok 4:1."

Sestavy rivalů ve 43.kole

Chomutov: Podolka - Hájek, Szakal, Trefný, Jakub Šulc, Plaček, Řezníček, Révay - Hahn, Šíp, Boušek - Charousek, Jíra, Malát - Mikšovic, Jan Šulc, Řepík - Buchal, Pražák.

Hradec Králové: Hylák - Mečiar, Kolafa, Suchý Petr, Linhart, Táborský, Hendrich - Kacíř, Roubík, Beck - Červenka, Martinec, Vondráček - Cetkovský, Domin, Korhoň - Potůček.