Preview k zápasu

Chomutov bude hostit regionální derby

Napsal 20.09.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v – V pořadí druhý domácí zápas této sezóny čeká chomutovské hokejisty. Poté, co v pondělí rozstříleli Medvědy z Berouna a po středeční výhře v prodloužení do Chomutova přijede nováček druhé nejvyšší soutěže a regionální soupeř, tým SK HC Baník Most. Příprava na první prvoligovou sezónu se mosteckým hráčům vyvedla. V tabulce si Mostečtí připsali už pět bodů a okupují zatím pátou pozici. Utkání začíná v sobotu 22. záři od 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově.
ČEZ stadion v Chomutově
22.9.2007, 17:30
KLH Chomutov 5. kolo HC Baník Most
3-1-0-0-0 Bilance 1-1-0-0-2
19 : 7 Skóre 13 :17
Josef Révay (3+2) Nejvíce kanadských bodů Milan Buďa (2+3)
Milan Kostourek (3 g.) Nejvíce gólů Milan Buďa (3 g.)
Petr Jíra (3. g.)
Luboš Horčička (94,66 %) Úspěšnost brankářů Robert Slipčenko (91,18 %)
Radek Fiala (86,41 %)

Historie mosteckého hokeje

Oddíl ledního hokeje v Mostě byl založen v roce 1946, když parta nadšenců hrála vedle staré průmyslové školy. Od sezóny 1952/1953 se v Mostě hraje krajský přebor. Tehdy se jednalo o přírodní kluziště, kde se před zimou navezly veliké sloupy pro osvětlení a položily se mantinely, které dosahovaly výšky půl metru.Oddíl působil pod hlavičkou „hokejový oddíl UHLOMOST".

Od roku 1966 se v Mostě hraje na zimním stadionu nad gymnáziem. V té době klub působil pod názvem HC Baník Most. V sezoně 1976/1977 Most postoupil do druhé ligy ČSSR, kde setrval pouhé dva roky. Poté spadl do divize.

V roce 1998 se celý oddíl přestěhoval do nového hokejového chrámu a začal psát zatím své nejlepší roky. Zlepšené podmínky přinesli své ovoce, družstvo mužů se po roce 2000 čtyřikrát pokoušelo projít neúspěšně baráží a postoupit do I. Ligy.V roce 2006 oslavil klub 60. výročí svého založení a součastně i 10. výročí vzniku HC Most spol. s r.o.

Změny v kádru

Od sezony 2007/2008 Diváci V Mostě už neuvidí zkušené útočníky Josefa Zajíce, který odešel hrát za druholigové Řisuty a Michala Oliveriuse, který odešel do Třebíče. Obranou linii oslabil i odchod Ondřeje Plačka, který spolu s útočníkem Michalem Preusslerem odešel do Děčína. V bráně Mostu už nenastoupí Miroslav Hanuljak, který odešel do nedaleké Kadaně, Směr Klášterec nad Ohří nabralo i duo útočníků Michal Zenk a Jindřich Růžek.

Velkou posilou do obrany by měla být dvojice hráčů, která v minulé sezóně pomohla ústeckým Lvům do extraligy, jedná se o hráče Jiřího Kudrnu a Jakuba Suchánka. Ze sousedního Chomutova přišel pomoct ubránit první ligu také Martin Nosek a z Komety Brno urostlý obránce Petr Martínek. Další posilou, kterou si vybral tým Mostu, je velmi zkušený útočník Kamil Koláček který nastupoval v Mladé Boleslavi.

Od Rebelů z Havlíčkova brodu přišel na výpomoc zkušený bek Kamil Charousek. V Mostě také bude působit Roman Prošek, který bude jezdit na střídavé starty i do extraligových Varů. Posilou do branky by měl být Robert Slipčenko a útočník Pavel Metlička z Kadaně.

Příprava Mostu na prvoligovou sezónu

Výsledky

8 zápasů / 5 výher 1 remíza 2 prohry / skóre – 31 : 29

Ústí nad Labem - Most      6:1
 
Kadaň – Most           1:2
 
Klášterec nad Ohří – Most    1:8
 
Most - Kadaň           2:2
 
Děčín - Most           3:5

Most – Klášterec nad Ohří    6:3

Most – Mladá Boleslav      4:1

Kladno - Most          12:3
Severočeši předvedli v přípravě dobré výkony. Dokázali překvapivě porazit silné soupeře, ale zároveň stihli utrpět až moc krutou porážku.

Po 4. kole páté místo

V prvním zápase zajížděli mostečtí hráči na led Berouna ve kterém prohráli 5:3. Ve druhém kole přivítali v Mostě soupeře z Kadaně, když až v prodloužení vstřelil branku Petr Martínek a Most vyhrál 5:4.

V dalším kole hráli mostečtí hráči na ledě dalšího nováčka z Vrchlabí, ve kterém prohráli 6:2. Ve čtvrtém kole se mostečtí střetli s Medvědy z Berouna a slavili první letošní výhru v základní hrací době 3:2.

 • Havlíčkův Brod – Most 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
 • Most – Kadaň 5:4 (0:3, 2:0, 2:1 – 1:0) po prod.
 • Vrchlabí - Most 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
 • Most – Beroun 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Sestavy z posledního zápasu

Most: Slipčenko (Fiala) – Szakal, Nosek, Martínek, Prošek, Charousek, Suchánek, Plaček, Růžička – Plachý, Koláček, Metlička, Buďa, Rindoš, Černý, Heřman, Bahenský, Zaťovič, Urban, Baran, Kašťák

Chomutov: Horčička (Podolka) - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj