Ohlasy po utkání

„Bylo znát, že hrajeme proti hvězdám,“ líčil útočník Jaroslav Hafenrichter

Napsal 28.09.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Ani chomutovským Pirátům se nepodařilo uhlídat kladenské posily. Jágr, Tlustý a Plekanec byli znovu důležitou součástí rytířské zbroje. Mladý útočník Jaroslav Hafenrichter se však v letošní sezóně též prezentuje kvalitními výkony. „Je to na nich znát. Jsou to špičkoví hráči, kteří excelují v NHL,” vyzdvihl výkon první kladenské pětky.

Jardo, kladenští Rytíři dnes bodovali naplno. Jaké bylo hrát proti formaci vedené samotným Jaromírem Jágrem?

„Hráči z NHL jsou o level výše, ale musí se k nim přistupovat bez respektu, jako by to byl kdokoliv jiný. Přestože ta kvalita tam vidět je, neměli bychom se dívat na jména.”

Co jste si řekli do zápasu? Snažili jste se hrát více defenzivně?

„To ani ne. Řekli jsme si pár věcí o jejich první lajně, co hrají a na co bychom se měli zaměřit.”

Jaroslav Hafenrichter

Zdálo se, že vaší zbraní budou rychlé úniky, ale v těch jste góly nedávali. Naopak Jiří Tlustý poslal puk dvakrát za Řehoře po protiútoku. Zavládla u vás frustrace z toho, že Kladno vás porazilo vlastní zbraní?

„Samozřejmě to frustrující bylo. Nedá se říct, že bychom hráli vyloženě na úniky, ale zkoušeli jsme to často. Tady bylo vidět, že když nedáš, tak dostaneš. U třetího gólu to vyplynulo asi z toho, že jsme špatně střídali a soupeř toho využil.”

Po první třetině jste prohrávali o jeden gól. Změnili jste nějak svůj přístup k zápasu?

„To ne. Řekli jsme si, že budeme hrát pořád stejně. Jen jsme si trochu vyjasnili, co do druhé třetiny zlepšit. Byly to detaily, ale ty často zápas rozhodují.”

Postupem času se skóre formovalo do konečné podoby a hráči se nechali více vyhecovat a bylo k vidění pár velmi tvrdých šarvátek hlavně před brankářem Řehořem. Jak jste se na to díval vy?

„Hrát tvrdě se v hokeji musí. Hra se zrychlila a bylo to nahoru, dolu. To už potom nejde jen kolem nich jezdit. Jágr a spol. přišli z NHL, takže tady se nesmí šetřit ani oni. Na takové hráče se musí hrát tělem. ”

Skoro by se zdálo, že dnešní zápas rozhodl první kladenský útok. Souhlasíte?

„Je to na nich znát. Jsou to špičkoví hráči, kteří excelují v NHL. Hrají na vyšší úrovni, než je extraliga, a vynikají v dovednostech i detailech.”