Ohlasy po utkání

„Budeme se snažit udělat všechno, abychom extraligu udrželi,“ vzkázal Lukáš Blaha fanouškům

Napsal 09.04.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V závěrečném kole první poloviny baráže o Tipsport extraligu přivítali Piráti České Budějovice, s nimiž zaznamenali důležité vítězství. Do chomutovské obrany se opět vrátil Lukáš Blaha, jenž asistoval u jediné branky. Dvaadvacetiletý bek strávil v utkání na ledové ploše 12 minut 24 vteřin.

Šesté kolo baráže přivedlo do Chomutova České Budějovice. Nutno říct, že místo hokejové krásy se hrálo urputné střetnutí. Oba celky totiž bojovaly o každý kousíček ledu. Hlavním strůjcem tříbodového zisku byl Justin Peters, který zaznamenal druhé čisté konto v nejdůležitější části sezóny. „Justin chytal zase fantasticky, vlastně jako celou sezónu. Chytal prostě výborně,“ chválil maskovaného kolegu Lukáš Blaha.

Celek Vladimíra Růžičky nutně potřeboval zastavit sérii porážek. Díky gólu Marka Tomici se to povedlo, a tak Piráti zapsali do tabulky důležité tři body. „Bylo to ubojované vítězství. Bojovali jsme a nechali na ledě všechno, což se nám vrátilo vítězstvím 1:0,“ hodnotil střetnutí. „Šťóva vyhrál vhazování a já střílel z první. Máme pokyn, tlačit se po buly do brány. Marek Tomica tam šel a byl to jeho gól,“ popisoval zlomový okamžik.

V prostřední části byl Motor nebezpečnější, navíc vyslal proti chomutovské brance patnáct pokusů. Jihočeši byli více ve hře, k čemuž jim Piráti dopomohli nedovolenými zákroky. „Na to, že nás soupeř přehrával měly vliv přesilovky. Dělali jsme zase docela dost faulů, toho se v dalších zápasech musíme vyvarovat,“ apeloval dvaadvacetiletý obránce.

Ovšem poslední dvacetiminutovka nabídla zcela opačný projev, Chomutovští útočili a České Budějovice čekaly na protiútoky. Jenže druhý puk za Petra Kváču neposlali Tomáš Svoboda, Petr Koblasa ani zkušený Radek Duda. „Ke vstřelení druhého gólu nám chybělo štěstí,“ vypálil Lukáš Blaha bez váhání.

„O tom, že budu hrát jsem se dozvěděl ráno při rozbruslení,“ odpovídal na další otázku. Při návratu do sestavy zaznamenal rodák z Brna další kanadský bod, který je jeho pátým v Tipsport extralize. „O kanadské body tu teď nejde. Důležité je, abychom sbírali týmové body a udrželi extraligu,“ odpověděl s pokorou.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že náskok Kladna je stále pětibodový. Navíc tým sestavený kolem Jaromíra Jágra přijede už v následujícím kole, a tak je jasné, že mužstvo ze severu Čech potřebuje nutně zvítězit. „Musíme bodovat,“ reagoval. „Pokud budeme bojovat a necháme na ledě všechno jako proti Budějovicím, dobře to dopadne,“ doplnil ještě.

Zatímco na úvodní zápas s Rytíři byla ROCKNET ARÉNA vyprodaná, na šesté barážové střetnutí do ní našlo cestu necelých 2800 fanoušků. Může za to postavení v tabulce, ovšem Piráti potřebují na cestě za záchranou obrovskou podporu – i v časech, kdy se celku nedaří. „Jsme rádi za každého fanouška, který do arény přijde a podporuje nás. My se zase budeme snažit udělat všechno, abychom extraligu udrželi,“ vzkázal Lukáš Blaha příznivcům na závěr.