Ohlasy po utkání

„Bude to dlouho bolet,” řekl Ivan Huml o ztrátě nadějí

Napsal 02.03.2018 Marek Douda, Jakub Kudláč
Z l í n / C h o m u t o v - V rámci 51. kola Tipsport extraligy zavítali Piráti do metropmet Zlínského kraje, kde se ve veledůležitém utkání střetli s Berany. Po skvělém výkonu v předešlém duelu s Třincem si Chomutovští brousili zuby na další celek z východu republiky, ale obě utkání měla zcela odlišný průběh. Pirátům se stala osudnou úvodní třetina, ve které prohrávali po pěti minutách o dvě branky a po první periodě v poměru 3:1. Přes naději v podobě kontaktní branky z druhého dějství svěřenci trenéra Růžičky nezvládli závěr zápasu a po prohře 2:5 se sen o play-off definitivně rozplynul. K celkovému výkonu se v pozápasovém rozhovoru vyjádřil útočník Ivan Huml, jenž neskrýval zklamání.

„Po tom, co jsme předvedli proti Třinci jsme byli motivovaní. Chtěli jsme výkon zopakovat a vyhrát, ale v zásadě můžeme být rádi, že to bylo po první třetině jen 3:1. Ve zbylých třetinách jsme Zlín tlačili, ale dostat se přes jejich obranu bylo těžké. První třetina nám prohrála zápas,“ zkonstatoval.

V loňské ligové sezóně prokázali Piráti nesporné ambice, kdy se s celkovou čtvrtou příčkou po postupu do semifinále řadili mezi největší překvapení sezóny. Po utkání se Zlínem již bylo ovšem jediné kolo před koncem úvodní ligové fáze jasné, že na historický úspěch z předešlého ročníku nenaváží.

„Před začátkem sezóny jsme si dali jasný cíl, že budeme bojovat minimálně o předkolo. Nic jiného nepřipadalo v úvahu, toto je pro nás čára přes rozpočet. Je to smutné,“ odvětil zklamaný asistent kapitána Chomutova.

Po raketovém startu v úvodu sezóny se výkony Chomutovských pohybovaly jako na houpačce a v jednu chvíli se dokonce Pirati pohybovali na poslední příčce, avšak jen krátce. V polovině sezóny se výsledky zlepšily a Piráti do samého závěru bojovali o příčky zajišťující play-off. Ztráta s Berany jim definitivně zavřela cestu k předkolu vyřazovací fáze extraligy. Sám Ivan Huml měl po zápase o příčině tohoto neúspěchu jasno.

„V posledních zápasech jsme si nechali vzít dost bodů, rozhodně to nebylo jen tady ve Zlíně, o play-off jsme se připravili už dávno před tím. Musíme se nad tím pozastavit. Bude to dlouho bolet i proto, že tým byl kvalitní. Měli jsme na víc, vloni jsme to viděli,“ zhodnotil šance Pirátů v letošním ročníku

Mimo skutečnost, že Chomutov bude scházet v soubojích o Masarykův pohár, svěřenci kouče Růžičky budou muset čelit skupině o umístění, ve které se utkají s trojicí Mladá Boleslav, Litvínov a Jihlava. Přestože měli Piráti po jednapadesátém kole nejlepší výchozí pozici ze všech zmíněných celků, nehodlají nic podcenit.

„Boje o udržení rozhodně nesmíme podcenit, určitě bude o co hrát. Nemáme takový náskok, aby se to jen nějak dohrávalo. V posledním kole proto budeme chtít uhrát co nejvíce bodů, abychom byli v klidu. Baráž je velkým strašákem, musíme se jí vyhnout,“ varoval hráč s číslem 71.

Samotné utkání bylo výrazné nejen pro vysoké napětí mezi hráči, ale také pro časté zákroky na hranci faulu či časté tresty na obou stranách. Neobvyklé nebyly ani tresty do konce utkání, které si vysloužili Skokan a na zlínské straně Ferenc. Konečný poměr trestů 8:12 z pohledu Chomutova tedy jasně nasvědčuje, o jak důležitý a zároveň vyostřený střet se jednalo.

„Trochu se jiskřilo, ale neviděl bych to nějak dramaticky. Byla spousta vyloučených, nějaké zákroky hokejkou, možná až na faul od Okála, ale to vycházelo ze hry, nehrotil bych to. V přesilovkách se projevila naše marnost, přestože jsme měli dost střel, netrefovali jsme bránu, a to byl zásadní problém. Zápas jsme si prohráli v prvních deseti minutách,“ zopakoval závěrem.