Bude Chomutov potřetí během šesti dnů hrát prodloužení?

Napsal 14.12.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - V posledních dvou zápasech doplatili hráči KLH na neproměňování šancí a sami se tak připravili o cenné body. Jeden nastavený čas prohráli, ve druhém branka nepadla. Jistě to budou chtít změnit v utkání 32.kola 1.ligy proti Sareze Ostrava, která se v minulých kolech také potýkala s koncovkou. Na gól už čeká více než čtyři třetiny. V pondělí nedokázala vsítit branku Kadani. Naposledy se trefil zápas předtím v Českých Budějovicích v čase 34:06 Martin Janeček. Dojde ve vzájemném souboji k procitnutí střelců nebo bude pokračovat trápení se zakončením? Odpověď dá středeční bitva na Duhovém stadionu začínající tradičně v 17:30. Naše redakce zajistí pro fanoušky, kteří se na stadion nedostaví, podrobný ONLINE přenos.
Nové tváře v Ostravě

Každá z řad Severomoravanů získala jednu posilu. Mezi třemi tyčemi nastupuje slovenský gólman Róbert Filc(26 let), který naskočil k jednu utkání také v extraligových Vítkovicích. Do obrany přišel ze Vsetína Martin Vašut(25) a útoku by měl pomoci zkušený Dalibor Sochorek(31), jenž začal sezonu v Opavě.

Kádr Sarezy řečí čísel

Do bojů v 1.lize zasáhla již čtveřice gólmanů, ale jasnou jedničkou se podle statistik jeví Robert Hamrla(27). Ten hájil branku v 29 zápasech, v nichž vychytal 4x čisté konto při procentuální úspěšnosti zásahů 91,93%.

I tento tým v defenzivě bodově táhne hráč, který zná prostředí Duhového stadionu. Je jím Jakub Gróf(23), jenž nastřílel 6 branek a přidal k nim stejný počet asistencí. Výborný dojem kazí jen jeho hodnocení +/-, které má druhé nejhorší(-13) po Michalu Grmanovi(22) s -15. Z hráčů, kteří odehráli alespoň deset utkání, si v tomto směru nejlépe stojí Jan Vrtík(26) s rozdílem 0.

Jak vyplývá z následující tabulky v útoku kralují tři jména. Mezi se dokázal vklínit pouze Lukáš Duba(27) na 3.místo s 9 asistencemi. Stejný hráč pak s náskokem vede i pořadí vyloučených (79 trestných minut). Skoro přírodním úkazem je Michal Holuša(20), neboť jako jediný z hráčů, kteří zasáhli alespoň do deseti kol, má kladné hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech.

Kanadské bodování útočníků

1. Pavel Šebesta(31)      10+15
2. Radek Procházka(26)    11+12
3. Matin Janeček(30)      10+ 7
Letošní vzájemná bilance

V dosavadních dvou bitvách byli úspěšnější Severočeši. Těm se podařilo v 6.kole doma zvítězit 4:0 a z ledu Ostravy si odvézt bod za remízu 4:4. Dlouho to však na bodový zisk nevypadalo. Sareza po brankách Radka Procházky a Jakuba Grófa vyhrála úvodní třetinu 2:0. Na snížení Josefa Ibla odpověděl ještě do konce druhé části hry Milan Mikulík(24), takže rozdíl skóre se po 40 minutách nezměnil. Na 4:1 zvyšoval ve 47.minutě Libor Gelačák(23) a s Chomutovskými to vypadalo zle. Jako správný kapitán zavelel ke zteči Radek Šíp. Dvěma brankami během dvou minut vrátil hosty do hry. Půlminuty před koncem si potom Gróf srazil puk do vlastní sítě a David Hájek, tak lacino přišel k vyrovnávací brance.

Čelo kanadského bodování vzájemných duelů 2004/2005

1.-2. Radek Šíp(CHM)          2+1
      David Hájek (CHM)       2+1
3.-5. Libor Gelačák(SAR)      1+1
      Josef Ibl(CHM)          1+1
      Jaroslav Buchal(CHM)    1+1
Sestavy soupeřů z minulého utkání v Ostravě Sareza: Krumpoch - Boček, Chmelíř, Grman, Gróf, Mocek, Vrtík - Bařica, Duba, Čech, Gelačák, Janeček, Mikulík, Pavlačka, Procházka, Šebesta.

Chomutov: Horčička - Hájek, Nosek, Prošek, Pulpán, Révay, Szakal, Trefný - Boušek, Buchal, Hahn, Ibl, Jeslínek, Jíra, Koláček, Luka, Martenek, Mikšovic, Polodna, Šíp.

Severomoravané a letošní ročník první ligy

Momentálně se Ostravští nacházejí na poslední pozici znamenající play - off, a to i přesto, že mají stejně jako předchozí soupeř Severočechů záporné skóre. Se 45-ti body mají na devátý Beroun náskok jediného bodu a na pátou Kadaň se čtvrtou Kometou ztrácejí body dva. Srovnáme-li bodové účty soupeřů, vyjde z toho lépe Chomutov. Ten dokázal na svém kluzišti uhrát 35 bodů, kdežto Ostrava na cizích stadionech posbírala jen 13 bodů. Poslední zápas s přímým konkurentem o play - off (Kadaň) hráči z metropole Moravskoslezského kraje nezvládli a dokonce nevstřelili ani gól.