online přenosu. "> Piráti Chomutov » Brod loni ukončil šňůru Chomutova bez prohry, přišel čas na reparát
Preview k zápasu

Brod loni ukončil šňůru Chomutova bez prohry, přišel čas na reparát

Napsal 26.10.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutov zajíždí na led havlíčkobrodských Rebelů ve stejné pozici jako loni. I tehdy vedl tabulku a jeho konto netížila po dvanácti kolech žádná prohra v základní hrací době. Havlíčkův Brod ale vítěznou sérii bez milosti utnul. Chomutov ale nechce připustit, aby se historie opakovala. Jestli se mu to podaří, můžete sledovat zítra prostřednictvím online přenosu.
13.kolo
Havlíčkobrodská Kotlina
27. 10. 2010, 17.30
HC Rebel Havlíčkův Brod - KLH Chomutov
Umístění 7.(19b)
Celková bilance 4-2-0-3-3
Skóre 43:41
Umístění doma 8.(13b)
Bilance doma 4-0-0-0-1
Skóre doma 21:12
Nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina (6+9)
Nejlepší střelec Třetina + Meidl – 6 gólů
Nejproduktivnější obránce Marian Morava (1+8)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 6-1-1-1-2
Skóre – venkovní utkání 35:27
Vzájemná bilance – celková 11-2-1-1-4
Skóre – vzájemná utkání 90:49

Právě Havlíčkův Brod uštědřil loni Chomutovu první direkt, když ho ve 13. kole porazil jednoznačně 4:1. Branky tehdy padaly až v poslední čtvrthodině hry a podstatný podíl na výhře Rebelů měl Miroslav Holec, který si připsal tři body.

Chomutovu se na Havlíčkův Brod nepodařilo vyzrát ani ve druhém zápase. Hráčům se sice podařilo vyrovnat nepříznivý stav 0:2 na 2:2, ale domácí fanoušci se výhry nedočkali. Rebelům se podařilo zvrátit utkání na svou stranu v čase 59:14 a připsat si ve vzájemných duelech druhou výhru v řadě. Zároveň šlo tehdy o první chomutovskou prohru v základní hrací době na domácím ledě.

Ve třetím vzájemném duelu si to ale borci v bílomodrých dresech několikanásobně vynahradili. Před domácím publikem nasázeli Rebelům šest branek a zvítězili v poměru 6:1. Poslední duel ale zase v prodloužení ztratili 1:2.

Aktuálně z Havlíčkova Brodu

Řekli o soupeři:

„Doma hrajeme dobře. Vlastně jsme ještě v normální hrací době neprohráli. A je jasné, že uspět chceme i teď proti Chomutovu... Uděláme všechno proto, aby to byl Chomutov, kdo poprvé odejde s prázdnou. Nesmíme pouštět Chomutov do přesilovek, snažit se hrát co nejdéle v pěti proti pěti, nedostat gól hned na začátku a makat naplno celý zápas. Chomutovští hrají otevřený hokej, který nám celkem vyhovuje. Ale rozhodně to není tak, že s nimi budeme vyhrávat pořád (viz loňská bilance), je to hodně silný soupeř. Každopádně se o to pokusíme.“

Martin Ondráček, hráč HC Rebel Havlíčkův Brod

zdroj: www.hcrebel.cz

Stejně jako Chomutov mají hráči Havlíčkova Brodu v nohách dvanáct odehraných duelů. Vyválčili z nich 19 bodů a za to jim patří sedmá pozice. Rebelové se momentálně mohou pochlubit i lepší produktivitou než Chomutov. Branku dokázali vsítit třiačtyřicetkrát. Jejich výkony v útoku ale sráží snadno prostupná obrana, která je momentálně třetí nejhorší v celé lize.

To, že Rebelům nedělá problém střílet góly, je ostatně vidět i na kanadském bodování první ligy. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Miroslav Třetina (6+9), do top10 se probojoval ještě Vojtěch Němec (3+10). Obránce Marián Morava (1+8) má pak stejně bodů jako chomutovský Jan Benda a jen méně vstřelených branek ho řadí na druhou pozici.

A co Chomutov?

Jak už bylo řečeno, Chomutov přijede do Havlíčkova Brodu v naprosto stejné pozici jako loni, tedy jako v základní hrací době neporažený lídr tabulky, který bodoval ve všech duelech.

Na rozdíl od té havlíčkobrodské je chomutovská obrana v posledních zápasech téměř neproniknutelná. Za 180 minut čistého času do chomutovské klece spadly pouze tři branky. Proti Třebíči se Alexandr Hylák dokonce blýskl čistým kontem, druhým v této sezoně, a momentálně má úspěšnost zásahů 92,11 %.

Stejný počet shout outů a úspěšnost atakující hranici 94,5 % (přesně 94,37 %) má Miroslav Hanuljak. Výborný je i průměr inkasovaných branek na zápas – 1,60. Za tato čísla mu tak po právu patří druhé místo v gólmanských statistikách.

Vyzdvihnout je třeba i výkon dua Filip Seman a Marek Sikora. Oba si v posledních třech duelech připsali po čtyřech bodech.