Ohlasy po utkání

„Boleslav jsme do ničeho moc nepustili,“ vykládal spokojeně obránce Juraj Valach

Napsal 26.11.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti vyhráli potřetí v řadě domácí zápas, tentokrát přehráli bruslaře z Mladé Boleslavi. Tradiční oporou zadních řad byl urostlý Juraj Valach, jenž strávil na ledě 23 minut a 11 sekund, což byl druhý největší icetime. Během toho si přispal nahrávku na gól Dávida Skokana, rozdal jeden hit a zblokoval jeden střelecký pokus soupeře.

Piráti v pátečním duelu přehráli na vlastním ledě Mladou Boleslav 2:1 a zůstali nadále v elitní šestce extraligy. „K výhře nás přivedla dobrá defenziva a obětavost. Měli jsme velké množství zblokovaných puků před vlastní bránou, padali jsme tam. Byli jsme kompaktní, celá pětice byla stažená. Trenéři nám to říkali, že je třeba hrát dobře v obraně a zbytečně nelítat dopředu. Předtím jsme hráli ty zápasy nahoru dolů a stalo nás to vždy hodně sil. Byla to často přestřelka a drama do posledních minut. S Boleslaví to bylo též těsné, ale myslím si, že jsme hráli víc v klidu,“ zhodnotil duel proti týmu z města automobilů obránce Juraj Valach.

Dva metry a dva centimetry vysoký zadák přispěl ke čtvrté výhře v řadě asistencí u druhého gólu, který lišácky vsítil Dávid Skokan. Zakončení, ale předcházela klička defenzivního obra na modré čáře a následná střela. „Takhle jsem to určitě nezamýšlel. Dostal jsem se tam do pozice, kdy už jsem vlastně nevěděl co s pukem udělat. Zkusil jsem to a ono mi to vyšlo. Bylo to trošku riskantní, ale vyšlo mi to, takže jsem rád,“ vracel se spokojeně k akci z sedmadvacáté minuty bek Pirátů.

Valach
Juraj Valach patří k pirátským oporám

„Trenéři nám říkají, abychom se více hýbali na modré a nestáli tam. Prostě abychom si tam vytvářeli prostor. V dnešní době hráči dobře blokují střely, takže je těžké dostat puky na bránu,“ řekl k větší aktivitě chomutovských beků v okolí útočné modré čáry.

Krušnohorci již několikrát v ročníku sehráli divoké zápasy. Stalo se tak například s Plzní či se Spartou. „Jsme si řekli, že se zaměříme na dobrou obranu a že budeme hrát takovýto, spíše defenzivní hokej. My jsme předtím soupeře přehrávali, tlačili, ale bohužel se nám ty zápasy nepodařilo vyhrát. To nás stálo mnoho sil. Když hrajete defenzivní hokej a moc nevyrážíte dopředu, tak i pošetříte nějaké síly do dalších zápasů. Já jsem rád za výhru, nechť je jakákoliv. Pokaždé potěší,“ prozradil sedmadvacetiletý rodák z Topoľčan.

Oproti posledním dvěma domácím duelům nemuseli nyní Chomutovští dohánět náskok soupeře. „To bylo velmi příjemné, neboť předtím nás to stálo mnoho sil. Ty zápasy byly strašně těžké. Museli jsme hrát do posledních minut. Nyní to bylo klidnější, neboť jsme dali dva góly a do ničeho jsme je moc nepustili,“ vykládal spokojeným tónem účastník mistrovství světa v roce 2014 v běloruském Minsku.

Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky čekají nyní dva zápasy na kluzištích soupeřů. V neděli hrají Piráti v Brně s místní Kometou. V úterý zajíždějí k dohrávce na led ve formě hrajících Bílých Tygrů z Liberce.

Juraj Valach v aktuální sezóně
  • Zápasy: 23
  • Góly: 2
  • Asistence: 9
  • Body: 11
  • Radegast Index: 86 bodů
  • Průměrný ice-time: 20:39
  • Hodnocení +/-: + 9

„Teď nás čekají těžké zápasy venku, kde nám to zatím moc nejde, ale myslím si, že Brno by mohlo být trošku pod tlakem v domácím prostředí. Říká se, že lidi je dokáží vyburcovat, ale když budeme dobře bránit a podaří se nám vstřelit první gól, tak je v Brně dostanou diváci pod tlak a bude to hrát víc do karet nám,“ sdělil svůj pohled k nejbližšímu duelu ve městě pod Špilberkem.

Kometa v posledním zápasech není tak výrazná jako nedávno, kdežto úřadující mistři z Liberce se dostali do vynikající formy. „S Libercem se také dá hrát. Každý zápas je jiný. Záleží, jak k němu přistoupíme. Pokud budeme hrát svou hru, budeme kompaktní v defenzivě, tak se dá hrát s každým. Třeba Třinec jsme taky dokázali porazit,“ měl jasno urostlý zadák pirátské sestavy.

Juraj Valach odehrál v dresu brněnské Komety celkem devětaosmdesát soutěžních duelů. V nich dokázal posbírat čtyři přesné zásahy a osm asistencí, ale podle vlastních slov už zápasy proti ambicioznímu celku nebere nikterak speciálně. „Já jsem spíš považoval za takový domácí klub Slavii. V Brně jsem hrál, takže mám rád tamní atmosféru. Některé hráče znám. Rád se tam vrátím, ale že by to bylo něco speciálního, to asi ne,“ ozřejmil závěrem bek s číslem 16 na chomutovském dresu.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov