Boj Severočechů o třetí příčku bude pokračovat na Vysočině

Napsal 02.03.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Boj o co nejlepší pozice do vyřazovacích bojů vrcholí, chomutovské hokejisty čekají dvě utkání na ledě soupeře a dvě na domácí půdě. V předposledním výjezdu na cizí kluziště změří Severočeši své síly s týmem HC Dukla Jihlava. S mužstvem z Vysočiny mají modrobílý letos velmi dobrou bilanci a k vidění byl vždy útočný hokej se spoustou branek. Zda se bude KLH střelecky dařit i tentokrát nebo Dukla prolomí letošní nepříznivou bilanci se fanoušci obou táborů dozví v sobotu 3. března od 17:30 na Horáckém stadionu. Připraven bude i tradiční ON-LINE přenos.
11.-12.(170g) Pořadí obrany 6.(129g)
Petr Kaňkovský (23+44) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (29+25)
Oldřich Bakus (28g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (29g)
Petr Kaňkovský (44 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (34 as.)
Marian Morava (4+19) Nejproduktivnější obránce Roman Chatrnúch (7+13)
Petr Kaňkovský (+9) Nejlepší hráč v +/- Milan Kostourek (+21)
Jan Dušátko (-13) Nejhorší hráč v +/- Miloš Kajer (-12)
Jiří Dobrovolný (+4) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+17)
Marian Morava (+4)
Jiří Dobrovolný (+4)
Přemysl Duben (-7) Nejhorší obránce v +/- Filip Vaněček (-2)
Lukáš Filip (-2)
Jonáš Fiedler (137 TM) Nejtrestanější hráč František Bombic (133 TM)
Marian Morava (137 TM)
Milan Řehoř (92,00%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,69%)
3 Čistá konta 4
1 Zápasy bez vstřelené branky 4

Forma Jihlavy před blížícím se play-off

Sedm vítězství ze dvanácti střetnutí, z toho pět před vlastními fanoušky, takovou bilancí se může Dukla pyšnit od posledního vzájemného souboje se Severočechy. Mezi nejcennější výhry jistě patří zdolání Mladé Boleslavi (37. kolo – 5:2) a dva body ze Lví Arény (42.kolo – 3:2 sn.). Naopak vzpomínat domácí nebudou na porážku od Berouna na Horáckém stadionu (45. kolo – 3:4 sn) či poslední porážku před brněnským publikem, kde Dukla ještě sedm minut před koncem sahal po bodu, ale nakonec Kometě podlehla (48. kolo – 3:5).

Dění na soupisce Dukly

Ticho po pěšině, alespoň co se hráčského kádru týče. V jihlavském klubu došlo „pouze“ ke změně jednatele. Novým „bossem“ se stal pan Jan Zachrla, který vystřídal pana Padělka, jenž v této funkci působil poslední čtyři roky.

Chomutovu se letos proti Jihlavě zatím daří

Brankové hody a tři vítězství, z toho jedno po prodloužení – ze vzájemných duelů vytěžili Severočeši osm bodů a nastříleli svému soupeři neuvěřitelných 28 gólů a inkasovali 13. Nejvíce se dařilo Jírovi (6+2) v dresu KLH a Bakusovi (3+0) z týmu z Vysočiny.

10.kolo: Chomutov – Jihlava		9:4
23.kolo: Jihlava – Chomutov		6:7 pr.
36.kolo: Chomutov – Jihlava		12:3
Naposledy zkřížili své hokejky oba manšafty v severočeském prostředí a Jihlava si tehdy odvezla na Vysočinu rovných tucet branek. Brankový festival započal hned v první minutě Stehlík, v dalším průběhu si připsal ještě dva zásahy do černého a ve své premiéře za modrobílé si tak připsal hatrick. První třetina skončila v poměru 4:1 pro domácí a stejný počet gólů na obou stranách padl i ve zbylých dvou dvacetiminutovkách.