Během týdne proti Motoru. Budou Piráti i napodruhé úspěšnější?

Napsal 13.04.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Extraligová baráž nepolevuje a servíruje již osmá pokračování. Piráti, kteří nezvládli důležitý páteční souboj s Kladnem, cestují na led českobudějovického Motoru. Tomu letošní prolínací soutěž vůbec nevychází. První měření sil získali Jihočeši v nájezdech, odvetu zase nejtěšnějším rozdílem Piráti. Jak dopadne třetí vzájemný barážový duel? To se dozvíme v neděli 14. dubna od 17 hodin.

Motoru baráž nevychází

Motor sice vyhrál letošní ročník Chance ligy, jenže v baráži se svěřencům kouče Prospala nedaří. V dosavadních zápasech získali pouhé dva body za domácí nájezdovou výhru s Chomutovem ze druhého kola. S postupem mezi elitní společnost se tak mohou minimálně na rok rozloučit.

Barážové bitvy s Českými Budějovicemi

Zápas v Budvar Aréně nabídl pořádně drama. Vše načal ve čtvrté minutě domácí Václav Kararabáček. Na jeho trefu dokázal navázat o dvě minuty později Miloslav Čermák a Jihočeši vedli 2:0. Poté se do černého trefil i Chomutov a postupně dokázal smazat manko. Kváču překonali Stránský s Klhůfkem. Ještě před sirénou ale vrátil Motoru vedení Lukáš Endál. Chomutovská odpověď přišla dvě minuty po začátku druhého dějství z hole Petra Koblasy. Na další branky si diváci museli počkat do začátku druhé poloviny vzájemného zápasu. Potřetí dostal České Budějovice do vedení Jakub Doktor, jenž Chomutov má Ivana Humla, který dokázal srovnat krok. Jelikož ve třetí třetině a prodloužení rozhodující gól nepadl, musel být vítěz určen v nájezdové letorii. Tu zvládli lépe budějovičtí hokejisté, kteří si tak připsali plusový bod.

Motor – Chomutov 5:4sn (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Karabáček (Babka, Pýcha), 6. Čermák (R. Přikryl, Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. Doktor (Babka), rozh. nájezd Doležal – 13. J. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (L. Kovář, Sklenář), 22. Koblasa, 34. Huml (Klhůfek).
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 12:13. Hity: 3:7. Vhazování: 35:49.

Odveta v ROCKNET ARÉNĚ přinesla velmi bojovný hokej, ale pouze jedinou trefu. V osmnácté minutě se Marek Tomica dostal k puku před brankou a z bekhendu zavěsil přesně do růžku. Díky této brance Piráti brali všechny tři body. Kanadský brankář Justin Peters si v baráži připsal druhou nulu.

Chomutov – Motor 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Tomica (Blaha, Šťovíček).
Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 26:28. Zblokované střely: 7:14. Hity: 13:7. Vhazování: 35:19.