Aktuální zprávy

Autogramiáda na Technodays se povedla, trojice Pirátů se podepisovala i na gumové náramky

Napsala 23.04.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v zastoupení Jakub Lauko, Lukáš Chalupa a Roman Chlouba se zúčastnili akce pořádané Okresní hospodářskou komorou s názvem Technodays. Na autogramiádě rozdávali dva odchovanci chomutovského hokeje a třiadvacetiletý obránce nejen podpisy na nejrůznější předměty, včetně plakátů a podpisových karet, ale také úsměvy na společné fotky. Společnost hráčům dělal nepostradatelný bavič Picaroon.

V chomutovském divadle a v přilehlém okolí se od čtvrtka 20. do pátku 22. dubna konala akce nazvaná Technodays, na kterém firmy nabízely pracovní pozice či stáže pro studenty odborných škol. Všechno zakončila autogramiáda Pirátů, kteří byli ještě před začátkem zasypáni horou fanoušků lačnících po podpisech na nejrůznější předměty.

Svou první autogramiádu zažili hned dva mladíci, kteří se během play-off extraligy pevně ukotvili v sestavě a byli součástí historického úspěchu chomutovského hokeje, i zkušenější Roman Chlouba. Nejmladším účastníkem byl Jakub Lauko, který v právě uplynulé sezóně vstřelil svůj první seniorský gól jako nejmladší střelec chomutovského A-týmu a skončil druhý v kanadské bodování na neoficiálním mistrovství světa hráčů do sedmnácti let.

Premiérová autogramiáda? „Je to trochu nezvyk, když je kolem tolik lidí. Jsem ale rád, že můžu malým dětem udělat radost, když pro nás je to maličkost,“ ujistilo mladé křídlo. V sedmnácti letech má za sebou Jakub Lauko podpis občanského průkazu a cestovního pasu, přesto autogram trénoval nemusel. „Podpis jsem netrénoval, už ho mám trochu naučený,“ usmál se. „Nejkurióznější byly gumový náramek na ruku, protože tam se ten podpis ani pořádně nevešel, a nějaké klíčenky,“ prozradil.

Druhým mladíkem byl Lukáš Chalupa, jenž letos odehrál nejvíce utkání v nejvyšší tuzemské soutěži a poprvé nastoupil ve vyřazovacích bojích, ve kterých si připsal dvě asistence, což byly první kanadské body třiadvacetiletého obránce z Radonic.

První autogramiáda u Pirátů? „Je to příjemná věc potkat se s fanoušky a udělat jim radost,“ řekl bek, jenž nastupoval v Generali play-off Tipsport extraligy v elitní formaci s Janem Ruttou. „Podpis trénuji před podobnými akcemi vždycky a pořád mi to nejde,“ přiznal Lukáš Chalupa. „Nejhorší byly asi náramky,“ shodl se s mladším spoluhráčem.

Trojici Pirátů doplnil ostřílený chomutovský rodák Roman Chlouba, který v roce 2011 vyhrál kanadské bodování extraligy juniorů a o rok později pomohl ve stejné kategorii k historicky prvnímu titulu. Šestadvacetiletý útočník v právě skončené sezóně začal ve Slavii, ale poté se přesunul do Kadaně, kde získal v základní části třiadvacet bodů, v play-out byl poté nejproduktivnějším hráčem.

„S fanoušky se vždycky rád potkám a rád se podepíšu, když mě někdo zastaví,“ usmíval se útočník, jehož tvář stále zdobí pěstěný plnovous s tím, že podpis před akcí netrénoval. Při otázce, co nejzajímavějšího ozdobil svým autogram, odpověděl stejně jako jeho spoluhráči. „Náramky na ruku a klíčenky,“ vyhrkl Roman Chlouba závěrem.