Ohlasy po utkání

„Zakončoval jsem do prázdné brány,“ popisoval vstřelenou branku Ondřej Kaše

Napsal 14.09.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Chomutovští hráči v třetím kole první ligy nestačili na nedaleký Most, kde je za body hnalo několik stovek věrných fanoušků. Po utkání ochotně odpovídal na otázky klubového redaktora střelec první branky Ondřej Kaše, jenž hodnotil samotný zápas i nové varianty dresů.

Do utkání vstoupili lépe hostující Piráti, kteří se ujali vedení v první třetině 2:0. Jako první se prosadil starší z bratrů Ondřej Kaše, jehož následoval i mladší David. „V první třetině jsme měli dost šancí. Z dvou kvalitních jsme vstřelili obě branky. Úvodní třetinu jsme odehráli celkem slušně,“ prozradil mladý talentovaný útočník.

Ve dvanácté minutě se opět potvrdila souhra Davida Kämpfa a Ondřeje Kašeho. První jmenovaný přihrál mezi kruhy na svého parťáka s číslem pětadevadesát na dresu, jenž vsítil první branku zápasu. „Štěpán Hřebejk se dostal výborně před branku, ale svoji šanci nedal. Následně mi přes brankoviště přihrál David Kämpf a já už jen zakončil do prázdné branky,“ popisoval celou situaci.

Chomutovští hráči měli ve druhé periodě několik vyložených šancí, jenže branku nevstřelili. Naopak domácí vyrovnali, když se prosadil ex-chomutovský Vojtěch Kubinčák a Jan Alinč. „Neproměnili jsme dost šancí a kdybychom vedli 6:2, tak by nemohl nikdo nic říct. Bohužel se to nestalo a do příště se musíme z této třetiny ponaučit,“ řekl osmnáctiletý talent.

Most dokončil svůj obrat v nájezdech, v nichž zařídil dva body pro svůj tým domácí Pavel Smolka. Piráti tak získali v Mostě pouze jeden bod. „Utkání dobře odchytal Kopr (Miroslav Kopřiva pozn. redakce). To že jsme ztratili dva body nic neznamená. Teď už neztratíme ani bod a budeme první,“ burcoval.

Ondřej Kaše dostává v úvodních zápasech dost prostoru na ledě. Objevuje se i v přesilových hrách a je vidět, že mu trenér Břetislav Kopřiva dost věří. „Jsem rád, že mám tolik důvěry a snažím se o ni nepřijít. Musím ale také dávat nějaké góly,“ hlásil po utkání.

V domácím duelu se představili Severočeši v černozlaté kombinaci dresů. Naopak v Mostě hráli v tradičních bílých barvách. „Obě sady dresů jsou hezké,“ chválil na závěr Ondřej Kaše.