Preview k zápasu

První regionální derby sezony je tu. Piráti zamíří do sousedního Mostu

Napsal 12.09.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Nedávno započnutý prvoligový ročník bude pokračovat třetím kolem. Piráty ovšem čeká teprve druhé utkání, jelikož úvodní kolo s Kadaní bylo odloženo. Pro výběr Břetislava Kopřivy to bude také první venkovní utkání v aktuálním ročníku. Nezamíří ovšem daleko, jen do nedalekého Mostu, kde se postaví místnímu týmu. V něm nově působí také dva hráči, kteří v loňské sezoně hájili pirátské barvy.

HC Most

V posledním utkání narazil Most na partnerskou Kadaň. V zápase šli nejprve do vedení domácí a to zásluhou Jakuba Nováka. Brzy se ovšem Mostu povedlo vyrovnat. Úspěšně se prosadila nová posila a bývalý útočník Pirátů Vojtěch Kubinčák. Ve druhé části zápasu pak zajistil vedení hostům, tedy Mostu, Patrik Petruška. Ve třetí třetině zvládl vyrovnat druhým zápasovým gólem Jakub Novák. Mostu ale vedení navrátil Vítězslav Nedrda a nebýt kapitána Kadaně Petra Jíry, Most by si odvážel plný počet bodů. Zápas dospěl až do nájezdů. Ty rozhodl mostecký Pavel Smolka blafákem a zajistil tak bonusový bod pro víkendového soupeře Pirátů.

HC Most: Horák – Hora, Čížek, Kasal, K. Charousek, Kousalík, Havelka, Kokeš – Tauš, Divíšek, Nedrda – Kubinčák, Alinč, Petruška – Mical, Smolka, Bojer – Zavřel, Hanzl, Slavíček.

Úvodní kolo aktuální prvoligové sezony Mostu nevyšlo dle představ. V domácím prostředí přivítali sestoupivší Kladno. Tým ze středu Čech vedený trenérem Jiřím Čelanským chtěl potvrdit roli favorita a pod osobním dohledem svého majitele Jaromíra Jágra vyhrál nad Mostem poměrem 5:1.

Most během svého působení v druhé nejvyšší hokejové soutěži zatím nedosáhl větších úspěchů. V letošní sezoně se bude snažit oprostit od role outsidera. K tomu mají pomoc také nové tváře týmu. Tou nejvýznamnější aktuální posilou je jistě Tomáš Divíšek. Pětatřicetiletý forvard je mosteckým rodákem a má za sebou úspěšná angažmá v české nejvyšší soutěži, kde působil například ve Slavii, brněnské Kometě či v pražské Spartě. Taktéž po výměně z Komety nastupoval v dresu Pirátů jak v první, tak v druhé extraligové sezoně Chomutova. Do týmu ve svém rodném městě zamířil ovšem po ukončení angažmá ve Spartě.

Další posilou pro Most je Vojtěch Kubinčák. Odchovanec litvínovského hokeje dlouhá léta hrával za tamní klub. Kromě týmu z města chemie okusil hokej i v Liberci či Spartě ale především je fanouškům Pirátů znám v chomutovském dresu, ve kterém donedávna působil. Po loňské sezoně ale přišel na řadu jeho přesun do Mostu, jehož barvy nyní hájí.

Vojtěch Kubinčák do nedávna působil v dresu Pirátů

Významnou posilou před začátkem ročníku se stal i Jan Alinč. Dvaačtyřicetiletý forvard taktéž hokejově vyrostl v Litvínově. Kromě zahraničního angažmá ve Finsku a Švédsku strávil část kariéry v pražské Slavii či Karlových Varech. Chomutovským fanouškům utkvěl v paměti především jako hráč Ústeckých Lvů, kde až do loňské sezony působil. Posléze jeho kroky zamířil právě do Mostu, kde se bude zkušený útočník snažit ukázat svůj hokejový um.

Aktuální soupiska

Brankáři: Soukup, Horák.

Obránci: Strejček, Hora, Kousalík, Havelka, Charousek, Kasal, Kokeš, Čížek.

Útočníci: Alinč, Petruška, Hanzl, Kubinčák, Mical, Bojer, Divíšek, Slavíček, Zavřel, Tauš, Nedrda, Písařík, Smolka.

O zápase

Piráti budou zajisté chtít navázat na první úspěch s Litoměřicemi a zvítězit ve svém prvním letošním regionálním derby. Most se ale v domácím prostředí s hráči znajícími sobotního soupeře nebude chtít snadno vzdát. Utkání startuje 13. září v 17:30 v mosteckém zimním stadionu. Piráty můžete podpořit svým fanděním přímo na místě, případně můžete sledovat podrobný online přenos na stránkách www.onlajny.com.