Piráti první domácí zápas v sezóně zvládli skvěle, Hronovu dali devět gólů

Napsal 14.10.2023 Michal Luxa, Tadeáš Kožený
V sedmém kole druhé ligy se Piráti poprvé představili na domácím ledě, kde přivítali celek z Hronova. Od samého začátku zápasu byl tým Martina Pešouta jasně lepší a postupně navyšoval skóre až na 9:3. Zajímavostí duelu bylo střídání brankářů na obou stranách. Střelcem večera se stal Jakub Chrpa, který ke dvou přesným zásahům přidal ještě jednu asistenci.
7.kolo so 14.10.2023
9:3(3:0, 4:3, 2:0)
HRO
Altrichter (38. Horák) - Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Váchal, Havel, Filip – T. Svoboda, Hubl, Lukeš - M. Tůma, Eret, Kostourek - Zajíček, Koblížek, Mála - Chrpa, Remeš, Jouza
HC Wikov Hronov
Meišner (30.–42. a 44.-60. Malychin) - Babrusjov, Kopecký, Vermeulen, Pavelka, Amirov, Voňka - Štrombach, Vaňkovský, Popitič - Lederer, Przybyla, Murtazin - Klátil, Voděracký, Kocián - Exner, Hovsepjan

3. Chrpa (T. Svoboda, Hübl), 19. M. Tůma (Kostourek, Zajíček), 20. T. Svoboda (Chrpa), 24. Lukeš (Hübl), 25. Zajíček (Mála, Koblížek), 30. Eret (Kadeřávek, M. Tůma), 34. Mála, 54. Chrpa (Lukeš, Hübl), 58. Kostourek (Březák, Eret)
28. Babrusjov (Popitič, Vaňkovský), 34. Vaňkovský (Voňka, Babrusjov), 38. Popitič (Vaňkovský)

5:6
4:2
0:0
35:18
1753
Šmika - Goltsch, Stacho

Už ve třetí minutě se Piráti dostali do vedení, když Svoboda v přesilovce našel křižně přes brankoviště Jakuba Chrpu a ten prostřelil brankáře. O minutu později pak mohl autor první trefy přidat další branku, avšak jeden ze soupeřů udržel černou gumu na koncové čáře. V polovině úvodní periody vysunul Remeš Jouzu, který z levé strany zamířil do brankové konstrukce.

Ve čtrnácté minutě přišly chvíle Petra Ereta, který nejprve nevyužil tandemu Milana Kostourka. Následně po spolupráci se stejným spoluhráčem nezakončil přesně samostatný únik. V závěru třetiny využil přesilovou hru Martin Tůma, jenž si zpracoval puk do prostoru a uklidil jej k pravé tyči – 2:0. Na tuto trefu ještě navázal ve stejné herní situaci Tadeáš Svoboda, jenž z mezikruží mířil přesně poté, co o chvilku dříve rozhodčí neuznali Chrpův gól, přestože se kotouč odrazil od polstrování v brance – 3:0

Čtyři minuty po startu prostřední části vyhrál buly Viktor Hübl, čehož využil přesnou ránou o tyč František Lukeš – 4:0. O minutu později nahazoval puk na branku František Mála, do jehož snahy vložil hůl Jakub Zajíček – 5:0. V osmadvacáté minutě byl na trestné lavici Březák, čehož nahozením od modré využil Ilja Babrusjov – 5:1

Téměř v polovině zápasu nahazoval kotouč Patrik Kadeřávek, po jehož ráně se skvěle natáhl Petr Eret – 6:1. O minutu později předvedl spektakulární zákrok Martin Altrichter, jenž už byl překonaný, ale v posledním momentu natáhl lapačku a zastavil černou gumu.

Psala se čtyřiatřicátá minuta, když se radovaly oba týmy. Nejprve Filip Vaňkovský z pravého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O malou chvilku později využil zaváhání obránce František Mála, jenž tváří v tvář zamířil i přes faul brankáři nad lapačku – 7:2. Poslední slovo ve druhé periodě měli Východočeši. Přihrávka přes osu mířila v přesilovce na vrchol levého kruhu, odkud se napřáhl Arťom Popitič – 7:3.

Na konci jednačtyřicáté minuty bylo před brankou Hronova těsno. Ovšem Milan Kostourek ani Martin Tůma vedení Chomutova nenavýšili. Druhý jmenovaný pak o sedm minut později natáhl kotouč na osu, čímž si položil Malychina, který se ale skvěle roztáhl a předvedl další parádní hokejový moment.

Elitní přesilovkové komando rozebralo obranu soupeře do posledního šroubku. Viktor Hübl přihrál od mantinelu mezi kruhy, odkud František Lukeš našel u pravé tyče Jakuba Chrpu, jenž už měl snadnou úlohu – 8:3. Dvě a půl minuty před koncem vybruslil Milan Kostourek zpoza branky až mezi kruhy, odkud zavěsil pod horní tyčku – 9:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Spokojenost se hrou dopředu, do útoku jsme hráli výborně, ale máme problémy vzadu. Tam jsme dělali zbytečné chyby. Nevím, jestli to bylo nějaké podcenění. Musíme na tom stále pracovat a stejně tak na oslabení. S těmi jsme měli tentokrát taky problém. Teď v týdnu jsme si to i ukazovali, takže se k tomu musíme ještě vrátit a takové věci se nám zkrátka nesmí stávat.“

Jaroslav Polák (HC Wikov Hronov): „Já si myslím, že byla vidět kvalita na straně Chomutova. Je to mančaft, který aspiruje na postup do první ligy. My jsme malý skromný klub, kde se snažíme pracovat s mladými kluky. V tomto zápase byla vidět ta zkušenost. Když budeme mít tolik vyloučení během zápasu, tak to budeme mít hodně těžké. Měli jsme nějakých deset vyloučení, což je opravdu moc. A takový mančaft nás za to zkrátka trestal. Gratuluji soupeři k vítězství, my se musíme poučit z našich chyb a pracovat dál.“