Piráti potvrdili ve Vrchlabí první místo díky dvěma gólům za osmnáct vteřin a první nule Běhuly

Napsal 13.01.2024 Raina Tomanová, Tadeáš Kožený
V rámci třicátého kola druhé ligy zajížděli Piráti hájit první pozici v tabulce do Vrchlabí. O výhře nad nepříjemným soupeřem družina trenéra Martina Pešouta rozhodla už v úvodním dějství díky dvěma slepeným gólům v průběhu osmnácté minuty z hole Milana Kostourka a Lukáše Stehlíka. Richard Běhula, který chytal poprvé od 17. prosince, udržel čisté konto a Piráti se tak mohou radovat z vedení po základní části skupiny Západ.
30.kolo so 13.1.2024
VCH
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
HC Stadion Vrchlabí
Vacek – Sýkora, Abraham, Perička, Bendík, Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, Kastner, Bláha – Krsek, Urban, Chalupa – Šlaicher, Matějček, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman
Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, Zajíček – Kostourek, Eret, Tůma – Veselý, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa

18. Kostourek (Tůma, Eliáš), 18. Stehlík (Veselý, Havel)

5:7
0:0
0:0
31:28
1077
Pastier – Kettner, Brož

Před vrchlabským Vackem bylo v úvodu zápasu opravdu rušno, ale také domácí se dostali do šance. Cerman dostal od Jirků přesnou přihrávku, Běhula musel zasahovat betonem. V první polovině zahajovacího dějství měl asi největší šanci domácí Bláha, ale puk mu sjel z hokejky a brankář si ho podržel.

Po několika příležitostech na obou stranách se skóre poprvé měnilo v čase 17:14, kdy Milan Kostourek doklepl za Vackova záda puk, který zůstak ležet v brankovišti – 0:1. Za dalších jednadvacet vteřin Piráti vedení navýšili. Lukáš Stehlík dostal od Veselého přihrávku mezi kruhy, odkud pohotovou ranou rozvlnil síť v domácí brance podruhé – 0:2. Poté byl vyloučen hostující Hübl a domácí dostali velkou příležitost snížit. V oslabení Běhula zasahoval hlavně proti nahození Kynčla, které tečoval Kozák.

Začátek druhé třetiny přinesl vyloučení na straně Vrchlabí. Hosté již byli v plném počtu, když se do akce pustil Matějček, jenž našel Urbana, ale jeho zakončení šlo mimo branku. Ve 24. minutě zůstal za brankou ležet Seemann, a následně byl vyloučen hostující Kadeřávek. Ani tuto možnost domácí nevyužili. Chalupa si na Běhulu najel ve 29. minutě, ale ten nemusel zasahovat, střela šla mimo.

Chomutovský gólman měl plno práce také ve 31. minutě, kdy se k dorážce dostal Šlaicher, ale puk v brance neskončil. Vyloučení na chomutovské straně zase mohlo rozhodnout o změně skóre. To se ale nestalo ani od 35. minuty, kdy Stadion dostal další početní výhodu. Chrtek totiž trefil pouze lapačku Běhuly a Jirků místo rány poslal přihrávku na spoluhráče. V závěru prostředního dějství ještě přišlo vyloučení na straně Vrchlabí, ale Piráti do sirény nevyužili.

Ve 45. minutě ujel Eret sám na Vacka, ale ten svůj tým podržel. Poté došlo k vyloučení na vrchlabské straně, o chvíli později v oslabení Chalupa neproměnil únik. Když se závěrečná dvacetiminutovka přehoupla do druhé poloviny, zasahoval Vacek betonem proti Veselému. Po nevyužité vrchlabské přesilovce zkusili domácí od 57. minuty dlouhou hru bez brankář, v níž Chomutovští několikrát poslali puk k prázdné brance, ale gól už a nepadl.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): „Máme smíšené pocity, protože kluci odehráli výborný zápas, ale soupeř byl o kousek lepší, a tak jsme bohužel odešli poraženi. Víceméně jsme utkání ztratili v jedné minutě. Druhou třetinu jsme tlačili, ale kontaktní gól nedali a třetí třetinu si to Chomutov zkušeně pohlídal a už nás do ničeho nepustil. Zažili jsme ale nádherný sobotní večer s výborným hokejem a všichni si ho užili. Děkujeme fanouškům za výbornou atmosféru. A příště snad už budeme slavit my.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Vyrovnané, hodně vyrovnané utkání. Na konci první třetiny jsme dali dva góly, ale ve druhé třetině přišla naše klasika – zbytečné fauly. Tam nás podržel Ríša Běhula. Třetí třetinu jsme kontrolovali, jen škoda, že jsme nevyužili šance. Jsme rádi, že jsme vyhráli a jsme první.“