Piráti po osmi výhrách padli. Těsně prohráli s Táborem a přišli o domácí neporazitelnost

Napsal 07.11.2023 Tadeáš Kožený
Ve šlágru čtrnáctého kola druhé ligy se Piráti střetli s druhým celkem v tabulce, týmem Tábora. Od samého úvodu diváci sledovali hodně urputný hokej, velmi takticky svázaný a bylo jasné, že moc gólů padat nebude. Piráti celý zápas tahali za kratší konec a jen dotahovali náskok Táborských. Když nevyužili ani závěrečnou přesilovou hru umocněnou hrou bez brankáře, tak si připsali první domácí porážku v sezóně a přenechali vedení v soutěži právě celku z jihu Čech.
14.kolo út 7.11.2023
2:3(1:1, 0:1, 1:1)
HTA
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Hora, Váchal, Kučera, Petrásek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Tůma – Mála, Koblížek, J. Svoboda – Jouza, Putz, Chrpa – Zajíček
HC Tábor
Gába – Hubata, Plášil, Říha, Suchánek, Čížek, Hajič, Cícha – Krliš, Zadražil, Severa – Šulek, Matušík, Seidl – Zeman, Dančišin, Milfait – Bárta, Zíb, Nevšímal – J. Duda

16. Lukeš (Hübl), 47. Chrpa (Seemann)
HC Tábor
8. Matušík (Šulek, Seidl), 30. Plášil (Severa, Matušík), 50. Severa (Zadražil, Zíb)

3:6
0:1
0:0
19:24
1619
Zeliska – Sýkora, Teršíp

Po takticky vedeném začátku přišla na řadu osmá minuta, v níž se poprvé skóre měnilo. Ondřej Šulek objel chomutovskou branku a po otočce přihrával na zadní tyčku, kde už měl snadnou úlohu Jakub Matušík 0:1. O malou chvíli později měl dvě zajímavé střely Viktor Hübl, avšak ani jednou hostujícího brankáře nepropálil. Na konci šestnácté minuty se na levé straně objevil František Lukeš, který si položil Gábu a puk poté usměrnil za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí nejprve rozpažil, ale poté po poradě s čárovými branku uznal – 1:1.

V druhém dějství se obraz hry nezměnil. Diváci měli možnost i nadále sledovat hlavně hodně takticky svázaný hokej bez vyložených šancí. Skóre se měnilo až na počátku třicáté minuty. Táborští dostali možnost hrát čtyři minuty dlouhou přesilovou hru a tu zužitkovali už v první polovině díky přesné střele Karla Plášila od modré čáry – 1:2. Domácí se i nadále těžko dostávali do střeleckých pozic a tak se do kabin šlo za nepříznivého stavu pro Piráty.

Chomutovští hráči mohli vyrovnat v přesilové hře. To se jim nepodařilo, ale hned po návratu vyloučeného Petra Zíba našel Vít Seemann před brankou úplně volného Jakuba Chrpu, který si už věděl rady – 2:2. Hostující celek se ale nevzdal a v padesáté minutě si vzal těsné vedení zpátky po střele Jiřího Severy, který z mezikruží trefil přesně prostor pod vyráženou Martina Altrichtera – 2:3. Piráti v úplném závěru ještě dostali možnost na srovnání v přesilové hře umocněné odvoláním brankáře, ale David Gába svůj celek podržel a závěrečnému tlaku odolal.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Prohra nás samozřejmě mrzí, protože jsme v případě vítězství mohli na čele odskočit. Bohužel zápas nešel s námi. Vždycky jsme dostali jednoduchý gól, nadřeli se na vyrovnání a dostali jsme další gól, když to vypadalo, že se nadechujeme k obratu. Tohle bylo pro hráče psychicky těžké. Bohužel si musíme přiznat, že nám nešly přesilovky, což zápas rozhodlo, protože jsme dostali jeden gól v oslabení a žádný v přesilovce nedali. Právě jeden gól nám pak na soupeře scházel.“

Tomáš Matušík (HC Tábor): „Výhra v Chomutově se určitě počítá, takže můžeme být spokojení. Možná spíš šťastní. Řekl bych, že diváci viděli vyrovnaný zápas, ve kterém jsme možná byli trochu šťastnější. Chomutov má skvělé hráče i trenéry, takže jsme za práci, kterou jsme tu odvedli, rádi. Jdeme ale dál, protože v sobotu nás čeká další těžký zápas s Letňany. Doufám, že se na něj dobře připravíme, abychom pokračovali v naší šňůře.“