Čtyřicet minut se Piráti s Hronovem trápili, poté jedenácti trefami soupeře zničili

Napsal 09.12.2023 Katka Kuderová, Michal Luxa
Ve dvaadvacátém kole druhé ligy zajížděli Piráti do dalekého Hronova, kde se sice dvě periody trápili, ovšem v poslední dvacetiminutovce dominovali a zvítězili 13:2. Po čtyřiceti minutách bylo skóre zápasu vyrovnané, avšak soupeře při hře čtyři na čtyři zlomil kapitán Viktor Hübl. Poté kocábka Martina Pešouta chytila výborný vítr a doslova zničila Východočechy, jimž nasázela ve třetí části jedenáct branek. Hattricky se prezentovali Petr Eret s Jakubem Chrpou. První vítězství v pirátském dresu po dlouhém zranění zapsal brankář Richard Běhula.
22.kolo so 9.12.2023
HRO
2:13(2:1, 0:1, 0:11)
HC Wikov Hronov
Tichý – Jass, Táborský, Babrusev, Kopecký, Ondruš, Voňka – Voděracký, T. Veselý, T. Hynek – Hájek, Popitič, Trandin – Lederer, Straka, Vaňkovský – Murtazin, Řezáč
Běhula – Březák, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal, Filip - T. Svoboda, Hübl, Lukeš - Tůma, Eret, J. Svoboda - Stehlík, Koblížek, J. Veselý - Chrpa, Mála, Zajíček - Putz

9. T. Hynek, 15. Jass (Kopecký, Vaňkovský)
7. Eret (Březák), 29. Stehlík (Záruba, Váchal), 41. Hübl, 41. J. Svoboda (Havel, Eret), 42. Eret (J. Svoboda), 44. Lukeš (T. Svoboda, Hübl), 45. Lukeš (Hübl), 48. Chrpa (Putz), 49. Eret (J. Svoboda), 50. Chrpa (Hübl, Lukeš), 53. Putz (Chrpa, Mála), 58. Záruba (J. Veselý, Chrpa), 59. Chrpa (Mála, Putz)

7:4
0:4
0:0
26:48
484
Battěk – Hradil, Hájková

Na začátku zápasu se Hronov usadil v útočném pásmu, ale jeho první střela, která mířila na Běhulu, nebyla úspěšná. Ve čtvrté minutě stříle od modré čáry František Lukeš, ale domácí brankář měl lapačku připravenou. Krátce na to v čase 5:26 se v prostoru mezi kruhy prosadil v přesilovce Petr Eret – 0:1. Za tři minuty se do samostatného úniku mezi dva chomutovské hráče dostal hronovský Tomáš Hynek a vyrovnal – 1:1.

Chvíli nato si mezi kruhy nabruslil domácí hráč, ale Běhula vytasil svou lapačku. V přesilovce se Jakub Chrpa z blízkosti neprosadil. Po jejím skončení a špatné přihrávce Jana Svobody se do samostatného úniku dostal Maris Jass vracející se z trestné lavice a překonal Běhulu mezi betony – 2:1. Na konci třetiny měl ještě šanci Viktor Hübl, ale brankovou konstrukci netrefil.

Na začátku druhé části se po špatné rozehrávce Chomutovských ocitl v šanci Vaňkovský, ale Běhula byl na svém místě. V čase 24:01 střílel od modré čáry Jakub Březák, ale Tichý střelu vychytal. Zanedlouho vybojoval u mantinelu puk Záruba a nahrál na Lukáše Stehlíka, který nahozením z rohu zakončil domácího brankáře – 2:2. Na konci prostředního dějství střílel od modré Eliáš, ale Tichý byl připraven. Chvíli poté se v šanci ocitli domácí hráči, kteří netrefili prázdnou branku, protože Běhula předvedl famózní zákrok. V poslední minutě druhé třetiny mohl překlopit skóre na stranu Pirátů František Lukeš, ale Tichý měl lapačku na svém místě.

Ze začátku třetí třetiny se po přihrávce Františka Lukeše prosadil z mezikruží Viktor Hübl – 2:3. Za deset sekund po vyhraném buly jel dopředu Jan Svoboda a mezi betony překonal Tichého v přesilovce, která trvala jen tři vteřiny – 2:4. V čase 41:42 po přihrávce Jana Svobody mířil pod levou tyčku Petr Eret – 2:5. Krátce na to skóroval po přihrávce Tadeáše Svobody František Lukeš – 2:6. Po vyhraném buly v přesilové hře si na vrcholky kruhů nabruslil František Lukeš a vyhnal Tichého z branky – 2:7.

Bláhovi vydrželo čisté konto jen do času 47:22, kdy skóroval z pravého kruhu Jakub Chrpa – 2:8. Domácí obrana se sesypala jako domeček z karet, takže Petr Eret zkompletoval hattrick – 2:9. A před polovinou třetiny dal pověstnou desítku Jakub Chrpa – 2:10. Po jeho přihrávce se před brankářem ocitl v 53. minutě David Putz a úspěšně zakončil mezi betony – 2:11. Na konci třetí třetiny po přihrávce Jakuba Veselého se pod víko  prosadil Richard Záruba – 2:12. V poslední minutě třetiny dovršil hattrick také Jakub Chrpa – 2:13.

Martin Táborský (HC Wikov Hronov): „Dvě třetiny jsem se drželi. Poslední třetina byla zkrat od zkušených hráčů a zranil se nám nejlepší hráč na ledě. Náš výkon šel pak rapidně dolů, co k tomu dodat. Co střela to gól, ale takový je občas hokej.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny to byl boj, i když jsem dali prvního góla. Měli jsme špatný pohyb, navíc ve druhé třetině se to začalo kouskovat, protože bylo hodně vyloučených. Myslím si, že jsme nehráli moc dobře. Samozřejmě třetí třetina nám pomohla, protože jsem během minuty dali dva nebo tři góly. Pak už to byl z naší strany jenom koncert, ale dvě třetiny vyrovnaný a sympatický výkon od domácích. Myslím si, že rozhodující zákrok zápasu předvedl Běhula, když domácí hráči jeli na konci druhé třetiny do přečíslení. A musím vyzdvihnout fanoušky z Chomutova, kteří přijeli celkem daleko i za špatného počasí a klobouk dolů před nima.“