Piráti si z pražských Letňan odvážejí tři body a zůstávají stoprocentní

Napsal 23.09.2023 Eliška Ratiborská, Miroslav Kučera
K oficiálně prvnímu kolu druhé ligy zajížděli Piráti na led pražských Letňan, kde odehráli již druhý duel, neboť před týdnem si předehráli souboj šestého kola v Chebu. Piráti rozehráli utkání velmi dobře a soupeře takřka k ničemu nepustili. Nejprve odskočili na rozdíl čtyř branek, po domácím snížení ale hráči s tmavými dresy přidali další dvě trefy. V tabulce tak zůstávají na prvním místě.
1.kolo so 23.9.2023
LET
1:6(0:2, 0:2, 1:2)
HC Letci Letňany
Nečas – Chalupa, Fiala, D. Němeček, Niko, Drtina, Hamšík, Gurjevskij – Ducháč, Uhlík, Sklenář – Poppel, Mrňa, Labuzík – Pšenička, Jobánek, Mácha – Theimer, Hájek, Korčák
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, F. Hynek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – Tůma, Putz, Jouza

47. Korčák (Pšenička)
8. Eret (Zajíček, Kostourek), 15. Hübl (Lukeš, Kadeřávek), 22. Záruba (Zajíček, Seemann), 35. Havel (Tůma, Váchal), 49. Putz (Jouza, Tůma), 57. Putz

4:4
0:1
1:0
30:24
235
Veinfurter - Kettner, Žídek

První třetina patřila Pirátům, kteří se poprvé radovali v osmé minutě. V přesilovce posunul Milan Kostourek puk na Jakuba Zajíčka, který na pravém křídle našel Petra Ereta a ten pohotově zakončil – 0:1. Poté v čase 14:47 neudržel v lapačce Vojtěch Nečas kotouč po pokusu Františka Lukeše, čehož pohotově využil Viktor Hübl v předbrankovém prostoru k dorážce – 0:2.

I ve druhé dvacetiminutovce mířili přesně jen hosté. Jako první na začátku dvaadvacáté minuty Richard Záruba, který přejel útočnou modrou čáru a z mezikruží překonal letňanského gólmana – 0:3. Piráti připravili Letňanům deset vteřin přesilové hry 5:3, ale domácí ji nevyužili. Skóre navýšil v čase 34:27 nakonec Radek Havel, když byla původní přihrávka na Daniela Jouzu před brankou zastavena a tečována do nepřehledné situace – 0:4.

V poslední části hry mohli poprvé slavit i domácí Letci, Tomáš Pšenička v čase 46:42 vybojoval puk a posunul ho na Matěje Korčáka, ten mu ho chtěl ještě vrátit před prázdnou bránu, ale do přihrávky nešťastně zasáhl Patrik Kadeřávek a kotouč skončil za zády Martina Altrichtera – 1:4. Radost Letňanům však nevydržela dlouho, vzhledem k tomu, že o necelé dvě minuty později přidali Chomutovští pátou branku díky Davidu Putzovi, který vyrazil vstříc domácímu brankáři a nemýlil se – 1:5. Po něm se k velké šanci dostal ještě Tadeáš Svoboda, jenže nebyl úspěšný a trefil jen tyčku. Nicméně gólová chuť Chomutova a zejména Davida Putze ještě nebyla naplněna, jelikož se před koncem hry trefil znovu – 1:6.

Ondřej Poul (HC Letci Letňany): „Byl to celkem slušný zápas, ale po první inkasované brance jsme se trošičku rozlítali. V půlce zápasu jsme při přesilovce pět na tři měli dát gól, myslím, že pak by to vypadalo jinak, ale místo toho jsme inkasovali další na 4:0. Chomutov je opravdu zkušené mužstvo, hlídali si hru, moc nás k ničemu nepouštěli. Když jsme dali gól na 4:1, tak místo toho, abychom zabrali a zkusili to zdramatizovat, tak jsme udělali hloupé chyby a dostali pátý a šestý gól. Víceméně jsme tři čtyři branky vůbec nemuseli dostat, kdybychom tam měli něco, co jsme si řekli. Bohužel asi z přemíry snahy pramenily ty chyby. S kolegou se podíváme na video a uvidíme, co tam vzniklo nebo nevzniklo. Každopádně je to první zápas sezóny, takže z toho neděláme žádný závěr. Chomutov je jasný favorit na postup do Chance ligy. My máme úplně nový mančaft, dá se říct. Odešlo nám čtrnáct hráčů, takže se to od srpna snažíme dát dohromady. A uvidíme, jak to půjde dál. Vyspíme se z toho a ve středu nás čeká další zápas s Hronovem. Nevěšíme hlavy a budeme pracovat dál.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Můžeme být spokojení. Samozřejmě měly Letňany šance, ale Martin Altrichter byl v bráně skvělý. Takže velká spokojenost.“