Přestřelka se šťastným koncem, Piráti přetlačili Mostecké Lvy v prodloužení

Napsal 08.02.2023 Libor Kult
Soubor trenérů Koláčka s Martínkem vyrazil ke druhému střetnutí ve dvou dnech do nedalekého Mostu, kde jej čekal v rámci osmého kola vstup do druhé poloviny nadstavby. Stejně jako při nedávném výjezdu do hájemství Mosteckých Lvů nabídlo střetnutí vyrovnanou podívanou, kterou však tentokrát okořenilo jedenáct gólů. Vedení si užily oba celky, aby nakonec dospěl duel za stavu 5:5 do prodloužení. Nastavení ukončil druhým gólem v utkání Jakub Váchal, jenž zařídil Chomutovským třetí úspěšný zápas, který normální hrací doba nerozhodla.
N8 st 8.2.2023
MSL
5:6p(2:1, 2:4, 1:0 – 0:1)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Kroupa, Hora, Bystřický – Procházka, Kýhos, Nedrda – Böhm, Řehoř, Stříbrný – Mical, Bednařík, Hoffmann – Buberl
Horák – Matai, Němec, Havel, M. Žižka, Seemann, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl, Chrpa – Veselý, Koblížek, Vrhel – Kostourek, Mála, Zajíček – Mežnar, T. Svoboda, J. Ekrt

3. Havlůj (Kýhos, Procházka), 10. Bednařík (Hoffmann, Mical), 21. Urbánek (Kýhos), 37. Böhm (Stříbrný, Řehoř), 49. Urbánek
11. Chrpa (Zajíček), 22. Váchal (Lukeš, Chrpa), 28. Veselý (Chlouba, Váchal), 29. Matai (Lukeš, Chrpa), 37. Zajíček (Žižka, Havel), 63. Váchal (Chlouba)

5:6
1:1
0:0
32:42
464
Trnka – Janíček, Pěkný

Časomíra ukrojila od úvodního vhazování 87 vteřin, když dostali domácí k dispozici přesilovou hru, již po necelé minutě využil ranou od modré Aleš Havlůj – 1:0. Ještě před polovinou zahajovací třetiny se před Horákem dobře zorientoval Lukáš Bednařík, který zvýšil mostecký náskok – 2:0. Krátce nato putoval na trestnou lavici jeden z lvů, čehož využil ke snížení Jakub Chrpa, jehož individuální akce ze závěru jedenácté minuty skončila pukem za zády Hosnedla – 2:1.

Zbytek první části proběhl bez výraznějších šancí na obou stranách, ale po návratu z kabin se střelci opravdu činili. Šestigólovou třetinu odstartoval už po čtyřiačtyřiceti vteřinách Štěpán Urbánek, jenž se ocitl sám před Horákem – 3:1. Za minutu a pět vteřin si Jakub Váchal popojel od modré blíže k brance, do níž napálil puk – 3:2.

Ještě před polovinou řádné hrací doby už Piráti vedli, když se v čase 27:02 sám před Hosnedlem prosadil Jakub Veselý a za sedmačtyřicet vteřin dokonal obrat Jakub Matai – 3:4. Kolem přelomu šedesáti minut hry měl dvě dobré příležitosti Mála, jenže před odkrytou klecí i v samostatném úniku zvýšení chomutovského náskoku odmítl. V úvodu 37. minuty tak srovnal Milan Böhm, jemuž do předbrankového prostoru nezištně přihrál Stříbrný – 4:4.

Radost však Mosteckým vydržela jen jedenáct vteřin, než vrátil Pirátům vedení Jakub Zajíček – 4:5. Třetí část odstartovaly břevno Vrhela a sólo Kostourka, skóre se však měnilo až na sklonku 49. minuty, kdy podruhé v utkání rozvlnil síť za Horákem Štěpán Urbánek – 5:5. Ke konci normální hrací doby hráli Chomutovští přesilovku, v níž Zajíček trefil jen tyč. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž zajistil Pirátům bonusový bod bekhend Jakuba Váchala z poloviny 63. minuty – 5:6.

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Přijel pro nás těžký soupeř. Dostali jsme se do vedení, ale pak byl rozhodující kádr soupeře z pohledu kvality. Musím kluky pochválit za to, že jsme bojovali. I když jsme hráli za nepříznivého stavu, vždycky jsme dorovnali, ale hned v dalším střídání jsme gól dostali, což pro nás bylo těžké. Nakonec jsme to zvládli, dovedli duel do prodloužení a máme bod.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „V první řadě bych chtěl poděkovat fanouškům, že přijeli v takovém počtu, celý zápas věřili a podporovali nás. Výsledek zápasu se nerodil lehce, mysleli jsme si, že to půjde samo. Ve druhé třetině jsme byli aktivní a agresivní, což jsme vyjádřili i gólově, ale neuděláme to v první třetině, neumíme na soupeře nastoupit. Soupeři jsme tím dali šanci a nechali jsme ho nadechnout. Proti nám nikdo nezaleze a neporazí se sám, my musíme soupeřům vnutit hru, kterou chceme. Zaplať pánbůh, že jsme v prodloužení rozhodli a bereme dva body.“